Skip to content

Jak wyświetlić wszystkie zapisane hasła Wi-Fi w systemie Windows 10?

28 de lipiec de 2021
img 5d111c7f5f65d

System Windows zapamiętuje każde hasło Wi-Fi, którego kiedykolwiek używałeś. W ten sposób ponownie łączy się z tymi sieciami. Oto, jak wyświetlić zapisane hasło dowolnej sieci, z którą kiedykolwiek łączyłeś się na swoim komputerze z systemem Windows.

Pobierz NirSoft WirelessKeyView

Możesz przeglądać zapisane hasła za pomocą wbudowanych narzędzi wiersza poleceń w systemie Windows, ale zalecamy bezpłatną aplikację WirelessKeyView firmy NirSoft. To lekkie narzędzie, którego nie trzeba nawet instalować, aby używać — po prostu Pobierz to,otwórz plik ZIP, a następnie kliknij dwukrotnie dołączony plik EXE (jeśli masz ukryte rozszerzenia plików, otwórz plik aplikacji „WirelessKeyView”). Zobaczysz listę zapisanych nazw sieci i ich haseł przechowywanych w systemie Windows.

Aktualizacja: Niektóre programy antywirusowe mogą powiedzieć, że WirelessKeyView to złośliwe oprogramowanie. To fałszywy alarm, jeśli tak — nigdy nie mieliśmy problemów z bezpłatnymi narzędziami NirSoft. W przeciwieństwie do wielu nowoczesnych programów Windows, nie zawierają one nawet adware.

Kolumna „Nazwa sieci” pokazuje nazwę sieci Wi-Fi – innymi słowy jej identyfikator SSID. Aby znaleźć hasło powiązane z siecią, poszukaj w kolumnie „Klucz (Ascii)” tej nazwy sieci. To jest hasło, które wpisujesz, aby połączyć się z tą siecią.

Aby utworzyć kopię zapasową tych informacji, wybierz Plik > Zapisz wszystkie elementy. Otrzymasz plik tekstowy zawierający te informacje, który możesz zabrać ze sobą na nowy komputer lub przechowywać na później.

NirSoft WirelessKeyView działający w systemie Windows 10

Użyj wiersza poleceń

Standardowy Panel sterowania systemu Windows 10 pozwala zobaczyć tylko hasło do sieci Wi-Fi, z którą aktualnie się łączysz. Jeśli nie chcesz pobierać oprogramowania innych firm, musisz użyć narzędzi wiersza poleceń, aby odkryć te informacje.


Aby znaleźć hasło w systemie Windows bez oprogramowania innych firm, otwórz okno wiersza polecenia lub PowerShell. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start lub naciśnij Windows + X, a następnie kliknij „PowerShell”.

Uruchom następujące polecenie, aby wyświetlić listę zapisanych profili sieciowych w systemie:

netsh wlan show profiles

Lista zapisanych profili bezprzewodowych w PowerShell

Poszukaj nazwy sieci, do której potrzebujesz hasła, a następnie uruchom następujące polecenie, zastępując „SIEĆ” nazwą tej sieci:

netsh wlan show profile name=”NETWORK” key=clear

W danych wyjściowych zajrzyj do sekcji „Ustawienia zabezpieczeń”. Pole „Kluczowa treść” wyświetla hasło sieci Wi-Fi w postaci zwykłego tekstu.

Znajdowanie zapisanego hasła Wi-Fi w wierszu poleceń systemu Windows


Powtórz ten proces dla każdej sieci Wi-Fi, dla której chcesz znaleźć hasło.

Jeśli nie masz go zapisanego w systemie Windows, istnieje wiele innych sposobów na znalezienie zapomnianego hasła Wi-Fi, w tym na innym urządzeniu (takim jak Mac), w interfejsie internetowym routera, a nawet wydrukowanym na samym routerze.

Czy ten post był pomocny?