Skip to content

Jak wysyłać wiadomości tekstowe za pomocą Amazon Echo

15 de lipiec de 2021
Screenshot 20180202 100340 copy

Amazon Echo już od jakiegoś czasu ma możliwości dzwonienia i wysyłania wiadomości, ale w końcu możesz wysyłać wiadomości tekstowe z telefonu za pośrednictwem Echo za pomocą Alexy.

W przeszłości można było wysyłać wiadomości tylko do innych użytkowników Alexa (lub dzwonić pod dowolny numer telefonu). Ale teraz możesz wysyłać SMS-y do każdego, kto używa swojego głosu, a pojawi się on jako zwykła wiadomość tekstowa wysłana z Twojego numeru telefonu. Jedynym minusem jest to, że jest to Android tylko teraz i jest dostępny tylko w USA. Będzie też zawierać link do wersji dźwiękowej wiadomości głosowej — obecnie nie ma możliwości wyłączenia tej funkcji.

Pamiętaj też, że SMS-y pod numer 911, wiadomości grupowe i MMS-y nie są obsługiwane.

Konfigurowanie go

Aby rozpocząć, upewnij się, że aplikacja Alexa jest zaktualizowana do najnowszej wersji. Następnie otwórz go i dotknij karty Rozmowy u dołu ekranu.

1626326406 462 Jak wysylac wiadomosci tekstowe za pomoca Amazon Echo

Otrzymasz wyskakujące okienko przedstawiające nową funkcję wiadomości SMS. Stuknij w „Przejdź do mojego profilu”.

1626326406 727 Jak wysylac wiadomosci tekstowe za pomoca Amazon Echo


Przewiń w dół i dotknij przełącznika obok opcji „Wyślij SMS”, aby włączyć tę funkcję.

1626326406 587 Jak wysylac wiadomosci tekstowe za pomoca Amazon Echo

Naciśnij „OK”, gdy pojawi się potwierdzenie.

1626326406 327 Jak wysylac wiadomosci tekstowe za pomoca Amazon Echo

Następnie otrzymasz wyskakujące okienko z prośbą do Alexy o pozwolenie na wysyłanie wiadomości SMS, naciśnij „Zezwól”.

1626326406 308 Jak wysylac wiadomosci tekstowe za pomoca Amazon Echo

Możesz również otrzymać kolejne wyskakujące okienko z prośbą do Alexy o dostęp do kontaktów w telefonie, jeśli nigdy wcześniej nie otrzymywałeś tego monitu. Możesz temu zaprzeczyć, ale wysłanie wiadomości tekstowej za pomocą echa będzie nieco bardziej kłopotliwe, ponieważ będziesz musiał podać dziesięciocyfrowy numer zamiast tylko nazwy kontaktu (więcej na ten temat poniżej).

Gdy przynajmniej zezwolisz Alexie na wysyłanie wiadomości SMS z telefonu, wszystko gotowe!

Wysyłanie wiadomości tekstowej za pomocą swojego echa

Po włączeniu wiadomości SMS na koncie Alexa możesz rozpocząć wysyłanie wiadomości tekstowych z dowolnego urządzenia Echo.

Aby to zrobić, po prostu powiedz „Alexa, wyślij wiadomość do Dave’a”. Lub jeśli chcesz wysłać wiadomość tekstową do kogoś, kto nie jest w twoich kontaktach (lub po prostu nie dał Alexa dostępu do twoich kontaktów), musisz powiedzieć „Alexa, wyślij wiadomość na 123-456-7890” i przeliteruj całą dziesięciocyfrową liczbę.


Następnie Alexa zapyta, co chcesz powiedzieć, a następnie wyśle ​​wiadomość tekstową. Gdy odbiorca otrzyma wiadomość tekstową, otrzyma wersję tekstową tego, co powiedziałeś, wraz z linkiem do wersji nagranej głosem.

Jak wysylac wiadomosci tekstowe za pomoca Amazon Echo

Niestety, Alexa nie powiadomi Cię, gdy otrzymasz odpowiedź, ani nie przeczyta odpowiedzi. Więc nadal będziesz musiał polegać na telefonie podczas odbierania alertów SMS i czytania odpowiedzi. Jeśli już, ta funkcja polega bardziej na wygodnej opcji wysyłania SMS-ów, jeśli zostawiłeś telefon na górze, a nie na zastępowaniu telefonu.

Czy ten post był pomocny?