Skip to content

Jak wysyłać zdjęcia z iPhone’a z usuniętymi danymi lokalizacji?

25 de lipiec de 2021
img 58f4f2bdcb533

To, że chcesz udostępnić komuś zdjęcie, niekoniecznie oznacza, że ​​chcesz udostępnić im dokładną lokalizację, w której je zrobiłeś. Na szczęście łatwo jest wysłać zdjęcie bez przesyłania wraz z nim poufnych danych.

IPhone, podobnie jak inne smartfony, osadza mnóstwo metadanych w każdym zdjęciu zrobionym za pomocą wbudowanego aparatu. Dane te, znane jako dane EXIF, zawierają wiele korzystnych informacji, od ogólnych (czas wykonania zdjęcia) po bardzo techniczne (na przykład czułość ISO używanego aparatu i profil przestrzeni kolorów, w której zdjęcie zostało zarejestrowane). . Zawiera również, jeśli Twój telefon jest skonfigurowany, aby to umożliwić, wbudowane dane GPS (znane jako „geotagowanie”), które wskazują lokalizację, w której zdjęcie zostało zrobione, z dokładnością do kilku metrów kwadratowych.

Chociaż nie ma to większego znaczenia, jeśli twoja mama wie, że zdjęcie twojego dziecka zostało zrobione na twoim podwórku (ponieważ prawdopodobnie ma już adres i wie, gdzie mieszkasz), to inna historia, jeśli wysyłasz zdjęcie do potencjalnego nabywcy Craigslist, który wolałbyś nie wiedzieć dokładnie, gdzie zdjęcie zostało zrobione. Na szczęście istnieje więcej niż kilka aplikacji, które ułatwiają wysłanie zdjęcia z usuniętymi metadanymi EXIF.

Uwaga: dzisiaj skupiamy się na wysyłaniu zdjęć z iPhone’a lub iPada z usuniętą lokalizacją GPS (i innymi metadanymi); jeśli chcesz usunąć wszystkie metadane lokalizacji z istniejących zdjęć, zatrzymaj iPhone’a przed nagrywaniem metadanych GPS w przyszłości, zapoznaj się z naszym samouczkiem na ten temat tutaj.

Jak wysyłać zdjęcia pozbawione GPS za pomocą ViewExif?

Jeśli szukasz w App Store, istnieją dziesiątki aplikacji na iOS do przeglądania, manipulowania i usuwania metadanych EXIF. Chociaż możesz swobodnie je przeglądać, w tym bezpłatne opcje, zdecydowanie zalecamyZobacz Exif (0,99 USD), co jest więcej niż warte swojej ceny.

ViewExif jest nie tylko bardzo prosty w użyciu, ale tak dobrze integruje się z systemem arkuszy udostępniania iOS, że na początku wygląda jak funkcja zintegrowana z iOS. Aby rozpocząć, chwyć urządzenie z systemem iOS i pobierz ViewExif z App Store. Po pobraniu aplikacji oprzyj się pokusie kliknięcia łącza „Otwórz” bezpośrednio w aplikacji App Store. ViewExif jest całkowicie zaprojektowany do integracji z systemem iOS i wywoływania go z innych aplikacji — jeśli uruchamiasz aplikację samodzielnie, zawiera tylko informacje o aplikacji i podręcznik użytkownika.


Zamiast tego otwórz aplikację Zdjęcia (lub dowolną inną aplikację, której regularnie używasz do zarządzania i wysyłania zdjęć). Wybierz zdjęcie. Na poniższym zrzucie ekranu zauważysz, że lokalizacja jest zamazana — zdjęcie testowe, które zrobiliśmy przed wiosennym kwiatem kwitnącym na naszym podwórku, zostało dość dokładnie oznaczone dokładną lokalizacją naszego podwórka. Stuknij ikonę Udostępnij w lewym dolnym rogu.

Jak wysylac zdjecia z iPhonea z usunietymi danymi lokalizacji

W menu Udostępnij przesuń palcem w lewo w dolnym menu, w którym znajdują się funkcje systemowe, takie jak Kopiuj i Wklej.

1627204873 724 Jak wysylac zdjecia z iPhonea z usunietymi danymi lokalizacji

Na końcu wiersza funkcji dotknij ikony „Więcej”.

1627204873 21 Jak wysylac zdjecia z iPhonea z usunietymi danymi lokalizacji

Znajdź wpis na liście „Aktywność” dla „ViewExif” i włącz go. Na poniższym zrzucie ekranu nie tylko go włączyliśmy, ale także przeciągnęliśmy go dalej na liście, aby uzyskać łatwy dostęp, chwytając małą ikonę z trzema paskami. Dotknij „Gotowe”.

1627204873 420 Jak wysylac zdjecia z iPhonea z usunietymi danymi lokalizacji

Teraz na ekranie wyboru zdjęć zobaczysz opcję „ViewExif” na pasku funkcji na dole. Stuknij w to teraz.

1627204873 972 Jak wysylac zdjecia z iPhonea z usunietymi danymi lokalizacji


Zostaniesz natychmiast poproszony o zezwolenie „ViewExif” na dostęp do Twoich zdjęć. Kliknij OK.

Tutaj możesz zobaczyć wszystkie metadane dołączone do zdjęcia, w tym wspomniane wyżej statystyki techniczne na jego temat, a także dane o lokalizacji. Chociaż ViewExif jest, jak sama nazwa wskazuje, idealny do przeglądania tych informacji, jesteśmy tutaj, aby wysłać zdjęcie z usuniętymi informacjami. Aby to zrobić, dotknij ikony Udostępnij w lewym górnym rogu ekranu.

1627204873 509 Jak wysylac zdjecia z iPhonea z usunietymi danymi lokalizacji

Wybierz „Udostępnij bez metadanych” z menu podręcznego.

1627204873 765 Jak wysylac zdjecia z iPhonea z usunietymi danymi lokalizacji

Po wybraniu opcji „Udostępnij bez metadanych” zostaniesz poproszony o wybranie sposobu, w jaki chcesz je udostępnić. Możesz wybrać jednego ze zwykłych podejrzanych w swojej galerii arkuszy udostępniania, w tym AirDrop, Wiadomość, Poczta lub dowolną inną dostępną opcję, w tym przesłanie zdjęcia na dysk iCloud, Dropbox lub inne usługi w chmurze.

1627204874 852 Jak wysylac zdjecia z iPhonea z usunietymi danymi lokalizacji

To wszystko! ViewExif usuwa metadane, a zdjęcie, gdziekolwiek je wyślesz, ujawni tylko to, co wyświetla samo zdjęcie, a nie ukryte dane (w tym współrzędne GPS, gdzie zostało zrobione).

Źródło obrazu:sterankofrank.

Czy ten post był pomocny?