Skip to content

Jak wzmocnić swój strumień Twitch za pomocą Streamlabs

31 de lipiec de 2021
twitch lede

Streamlabs OBS to zmodyfikowana wersja OBS zaprojektowana z myślą o streamerach. Dodaje obsługę motywów i widżetów, poprawiając wygląd strumienia i dodając obsługę wielu przydatnych funkcji, takich jak pokazywanie darowizn i subskrybentów w strumieniu, wyświetlanie czatu na żywo w strumieniu oraz wyświetlanie celów podrzędnych i banerów sponsorów.

Instalowanie i podłączanie kont

1627745770 478 Jak wzmocnic swoj strumien Twitch za pomoca Streamlabs

Streamlabs jest dostępny tylko dla systemu Windows (w przeciwieństwie do OBS, który obsługuje systemy Linux i macOS). Mają też aplikacje na iOS i Androida, dla osób, które chcą transmitować kamerę swojego telefonu.

Po zainstalowaniu Streamlabs poprosi Cię o zalogowanie się na swoje konto Twitch lub YouTub i autoryzację aplikacji do zarządzania strumieniem. Możesz z niego korzystać bez autoryzacji, ale wiele funkcji zostanie wyłączonych.

1627745770 12 Jak wzmocnic swoj strumien Twitch za pomoca Streamlabs

Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz, będzie pulpit nawigacyjny; działa to jak ustawienia Streamlabs. Możesz na razie z tego zrezygnować, ale tutaj znajdziesz elementy sterujące do zarządzania wszystkim, o czym możesz pomyśleć.

Zamknij to okno i przejdź do zakładki „Edytor”. Jeśli wcześniej korzystałeś z OBS, ten interfejs będzie bardzo znajomy.

1627745770 232 Jak wzmocnic swoj strumien Twitch za pomoca Streamlabs


Tutaj możesz skonfigurować swój strumień i ustawić różne sceny. Tutaj będziesz zarządzać źródłami wprowadzania danych, wszystkimi widżetami i ogólnym wyglądem strumienia.

Duży przycisk „Go Live” zastępuje wszystkie ustawienia nagrywania OBS, chociaż tuż obok niego znajduje się mniejszy przycisk nagrywania.

Widżety

1627745770 8 Jak wzmocnic swoj strumien Twitch za pomoca Streamlabs

Aby zacząć korzystać z widżetów, kliknij przycisk + w grupie „Źródła”. Zobaczysz okno ze wszystkimi standardowymi opcjami OBS dotyczącymi wyświetlania, przeglądarki, dźwięku i przechwytywania gier, wraz z opcjami specyficznymi dla Streamlabs.

Zamierzamy użyć „Chat Box”, aby wyświetlać w czasie rzeczywistym kanał naszego czatu w samym strumieniu. Po dodaniu kliknij go dwukrotnie, aby otworzyć ustawienia.

1627745770 279 Jak wzmocnic swoj strumien Twitch za pomoca Streamlabs

Tutaj skonfigurujesz elementy sterujące i ustawienia dla każdego widżetu. Ten widżet okna czatu jest dość potężny, umożliwiając pisanie niestandardowych stylów za pomocą wbudowanych narzędzi lub CSS. Ma też wbudowanych kilka motywów.

1627745770 868 Jak wzmocnic swoj strumien Twitch za pomoca Streamlabs

Oczywiście musisz poprawnie ustawić wszystko na ekranie. Większość widżetów ma domyślną pozycję, która działa dobrze, ale jeśli chcesz je przenieść, po prostu kliknij je w zakładce Źródła i możesz zmienić ich rozmiar i położenie zgodnie z własnymi potrzebami.

Motywy

1627745771 219 Jak wzmocnic swoj strumien Twitch za pomoca Streamlabs

Zakładka „Motywy” zawiera gotowe szablony, których możesz użyć. Jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy konfigurowaniem wszystkiego samodzielnie, możesz pobrać szablon stąd.


Motywy nie dotyczą jednak tylko pełnych szablonów; istnieją również motywy dla poszczególnych widżetów.

Źródło obrazu: WasilijBudarin/Shutterstock

Czy ten post był pomocny?