Skip to content

Jak zabezpieczyć swoje konto Dropbox

28 de lipiec de 2021
IMG 0049 650x300

Z powrotem w Maj 2016, Dropbox ogłosił na swoim oficjalnym blogu, że ma teraz półmiliard użytkowników. To wiele osób, co oznacza również, że prawdopodobnie w tej usłudze w chmurze jest przechowywanych wiele informacji, których nie chciałbyś, aby widziały inne osoby. Jeśli jesteś jednym z tych 500 milionów, czas zabezpieczyć swoje konto.

Wybierz silne hasło

Czekaj, nie pomijaj tej sekcji! Wiem, że słyszałeś to milion razy, ale jest powód: to ważne. Jeśli używasz jakiegoś szalenie słabego hasła, szczerze mówiąc, nie ma znaczenia, co jeszcze zrobisz, ponieważ Twoje konto jest już w połowie drogi do włamania. Dlatego używaj silnego hasła!

Ale to nie wszystko. Im bardziej złożone jest twoje hasło, tym jest bezpieczniejsze, więc polecam używanie generatora haseł i menedżera LastPass. Możesz nie tylko używać tego narzędzia do tworzenia silnych, w zasadzie nieodgadnionych haseł, ale także używać go do przechowywania tych haseł. W ten sposób wystarczy zapamiętać hasło główne, a nie dziesiątki haseł używanych do różnych witryn. Jak powiedziałem, LastPass jest moim ulubionym, ale są też inne. Zapoznaj się z dostępnymi opcjami, a następnie wybierz tę, która jest dla Ciebie najlepsza.

Aby zmienić hasło do Dropbox, najpierw zaloguj się do Witryna Dropbox. Stamtąd kliknij swój mały awatar w prawym górnym rogu i wybierz „Ustawienia”.

Jak zabezpieczyc swoje konto

Menu Ustawienia otworzy się w nowej karcie – kliknij kartę „Zabezpieczenia”. Pierwsza opcja w tym menu to „Zmień hasło”. Kliknij to.

1627445568 356 Jak zabezpieczyc swoje konto


Musisz najpierw wprowadzić stare hasło przed wybraniem nowego, więc zrób to. Teraz wybierz dobre, silne hasło!

1627445568 447 Jak zabezpieczyc swoje konto

Użyj weryfikacji dwuetapowej

Ponownie, jest to coś, co być może słyszałeś, ale jest to niezwykle ważne — jeśli weryfikacja dwuetapowa jest opcją, powinieneś jej używać, bez zadawania pytań!

Jeśli nie znasz się na weryfikacji dwuetapowej (zwanej również uwierzytelnianiem dwuskładnikowym), jest to druga warstwa zabezpieczeń Twojego konta. Nie tylko będziesz potrzebować hasła do zalogowania, ale także wprowadź kod wysłany na Twój telefon — dzięki czemu nawet jeśli ktoś w jakiś sposób pozna Twoje hasło, nie będzie mógł się zalogować (chyba że 'D także ukradł Twój telefon). Możesz wybrać jeden z kilku sposobów uzyskania tego kodu: za pomocą wiadomości tekstowej na numer telefonu lub za pomocą aplikacji uwierzytelniającej, takiej jak Google Authenticator lub Authy. Chociaż to całkowicie zależy od Ciebie, polecam korzystanie z aplikacji takiej jak Authy.

Wszystko, co zostało powiedziane, oto jak to wszystko skonfigurować.

Po zalogowaniu się w witrynie Dropbox kliknij swój awatar w prawym górnym rogu, a następnie wybierz „Ustawienia”.

1627445568 591 Jak zabezpieczyc swoje konto

W menu Ustawienia kliknij zakładkę „Bezpieczeństwo”.

1627445568 748 Jak zabezpieczyc swoje konto

Tuż pod sekcją Hasło zobaczysz sekcję „Weryfikacja dwuetapowa”. Kliknij „Włącz” – pojawi się okno dialogowe, kliknij „Rozpocznij”, aby … cóż, zacznij.

1627445569 217 Jak zabezpieczyc swoje konto

W następnym oknie dialogowym wprowadź swoje aktualne hasło.

1627445569 747 Jak zabezpieczyc swoje konto


Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o wybranie metody, w której będziesz otrzymywać kody zabezpieczające — ponownie polecam korzystanie z aplikacji mobilnej, takiej jak Authy, ponieważ jest ona bezpieczniejsza.

1627445569 330 Jak zabezpieczyc swoje konto

Jeśli zdecydujesz się użyć aplikacji uwierzytelniającej, na następnym ekranie pojawi się kod QR — po prostu zeskanuj ten kod z aplikacji uwierzytelniającej na telefonie.

1627445569 269 Jak zabezpieczyc swoje konto

Jeśli zdecydujesz się tylko na korzystanie z telefonu, zamiast tego wpiszesz swój numer telefonu. Jeśli skonfigurujesz aplikację uwierzytelniającą, możesz wprowadzić swój numer telefonu jako zapasowy.

1627445569 341 Jak zabezpieczyc swoje konto

Na koniec zweryfikujesz, czy rzeczywiście masz dostęp do kodów, wprowadzając bieżący kod — z aplikacji uwierzytelniającej lub z wiadomości tekstowej, która zostanie automatycznie wysłana do Ciebie w tym kroku.

1627445569 21 Jak zabezpieczyc swoje konto

Zapewni Ci również listę 10 kodów zapasowych — przechowuj je w bezpiecznym miejscu na wypadek, gdybyś kiedykolwiek utracił dostęp do swojego konta i nie miał dostępu do swojego telefonu.

Zarządzaj bieżącymi sesjami, połączonymi urządzeniami i połączonymi aplikacjami

Jeśli korzystasz z Dropbox od jakiegoś czasu, warto zapoznać się z sekcją poniżej uwierzytelnianie dwuetapowe w menu Zabezpieczenia Dropbox — tutaj zobaczysz bieżące sesje, urządzenia połączone z Twoim Dropbox konto i aplikacje, do których przyznałeś dostęp.


Zasadniczo tutaj będziesz chciał po prostu upewnić się, że wszystko jest w porządku – jeśli starsze urządzenia, których już nie masz, nadal są tutaj wymienione, śmiało je usuń. Nie musisz zezwalać na dostęp do niczego, czego nie masz!

1627445570 547 Jak zabezpieczyc swoje konto

To samo dotyczy aplikacji — jeśli czegoś nie używasz, cofnij mu dostęp. Bułka z masłem. Rób to regularnie, aby zachować czystą listę.

1627445570 603 Jak zabezpieczyc swoje konto

Zaawansowani użytkownicy: szyfruj poufne pliki Dropbox

Wszystkie te środki ostrożności nie pomogą, jeśli sam Dropbox nie zabezpieczy Twojego konta lub jeśli ktoś inny uzyska dostęp do Twojego smartfona lub komputera z Twoimi plikami Dropbox. Aby się chronić i zapewnić bezpieczeństwo poufnych plików, możesz zaszyfrować pliki, które przechowujesz na swoim koncie Dropbox. Aby uzyskać dostęp do zaszyfrowanych plików, musisz znać hasło szyfrowania — każdy, kto nie ma klucza szyfrowania, zobaczy tylko losowe, pomieszane nonsensowne dane. Najgorsze, co mogą zrobić, to usunąć twoje dane, ale i tak powinieneś mieć kopię zapasową.

Sam Dropbox nie oferuje możliwości zaszyfrowania plików, ale istnieje kilka sposobów na zrobienie tego samemu. Wielu maniaków woli tworzyć VeraCryptvolume i przechowywać je na swoim koncie Dropbox. Jeśli szukasz czegoś bardziej przyjaznego dla użytkownika z aplikacjami mobilnymi, BoxCryptor jest również doskonałym rozwiązaniem. Użytkownicy Linuksa mogą sprawdzić EncFS, aby samodzielnie wykonać szyfrowanie – zainspirowany EncFS BoxCryptor.

1627445570 532 Jak zabezpieczyc swoje konto

To naprawdę wszystko, co należy zrobić, aby mocno zablokować swoje konto Dropbox. Skonfigurowanie i zabezpieczenie wszystkiego nie zajmuje dużo czasu, więc zdecydowanie polecam poświęcenie czasu, aby to zrobić — warto poświęcić pół godziny na przejrzenie tych rzeczy, aby upewnić się, że Twoje dane są bezpieczne!

Czy ten post był pomocny?