Skip to content

Jak zablokować wiadomości od irytujących osób w Gmailu

3 de sierpień de 2021
top

Podnieś rękę, jeśli kiedykolwiek miałeś kogoś, kto po prostu nie przestanie Cię denerwować i wysyła niechciane e-maile. Oczywiście, możesz zmienić numer telefonu i przenieść się do 3000 mil, ale zmiana adresu e-mail nie wchodzi w rachubę! Dzisiaj dowiemy się, jak automatycznie usuwać irytujące e-maile z Twojej skrzynki odbiorczej.

Zamiast przycisku „Zablokuj”, jak wielu klientów poczty e-mail, Gmail ma potężną funkcję „Filtruj”, której można używać do różnych celów. W dzisiejszej lekcji użyjemy filtra, aby automatycznie usuwać wiadomości od określonej (i prawdopodobnie nieprzyjemnej) osoby.

Filtrowanie wiadomości e-mail w Gmailu

Najpierw otwórz jeden z e-maili od osoby, którą chcesz odfiltrować ze swojej skrzynki odbiorczej. Stąd możesz kliknąć strzałkę obok przycisku odpowiedzi, a następnie wybrać polecenie „Filtruj wiadomości podobne do tego”.

1627990333 514 Jak zablokowac wiadomosci od irytujacych osob w Gmailu

W przeciwnym razie możesz kliknąć przycisk „Opcje wyszukiwania” po prawej stronie pola wyszukiwania u góry strony, a następnie wpisać adres e-mail lub imię i nazwisko osoby, dla której chcesz utworzyć filtr w polu „Od”.

1627990333 226 Jak zablokowac wiadomosci od irytujacych osob w Gmailu

Poniższe kroki są takie same, niezależnie od wybranej opcji.


W prawym dolnym rogu kliknij link „Utwórz filtr za pomocą tego wyszukiwania”.

1627990333 224 Jak zablokowac wiadomosci od irytujacych osob w Gmailu

W następnym oknie wybierz, co ma się stać z każdym e-mailem przychodzącym od drugiej osoby. Możesz go zarchiwizować, usunąć lub po prostu przesłać do folderu śmieci. Każda z tych opcji sprawi, że wiadomość nie pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej. Sugerujemy wybranie opcji „Oznacz jako przeczytane” i „Usuń”, co spowoduje wysyłanie wszelkich przyszłych wiadomości e-mail bezpośrednio do kosza, gdzie będą one znajdować się przez 30 dni, zanim zostaną trwale usunięte.

Wybierz opcje, a następnie kliknij przycisk „Utwórz filtr”.

1627990333 65 Jak zablokowac wiadomosci od irytujacych osob w Gmailu

Po kliknięciu przycisku „Utwórz filtr” filtr będzie aktywny i znajdziesz go na liście Ustawienia> Filtry i zablokowane wiadomości, na wypadek, gdybyś chciał go edytować lub usunąć.

1627990334 206 Jak zablokowac wiadomosci od irytujacych osob w Gmailu

Czy ten post był pomocny?