Skip to content

Jak zachować przedmioty z Minecrafta, gdy umrzesz (i inne sprytne sztuczki)

3 de sierpień de 2021
img 54c7d92684962

Zdarza się to nawet najbardziej ostrożnemu odkrywcy: jesteś daleko od domu, umierasz, a wszystkie twoje cenne łupy leżą na stosie daleko, daleko. Masz dość utraty łupów? Nie ma problemu. Czytaj dalej, ponieważ pokazujemy, jak sprawić, by Twój ekwipunek Minecrafta zachował się po śmierci (wraz z kilkoma innymi przydatnymi sztuczkami zmieniającymi grę).

Uwaga: Ten samouczek koncentruje się na wersji Minecrafta na komputery PC, ponieważ obecnie ani Minecraft Pocket Edition, ani Minecraft Console Edition nie obsługują edycji zmiennych w grze wymaganych do włączenia trwałej inwentaryzacji lub tym podobnych. W przypadku tej zmiany zaktualizujemy samouczek o instrukcje dotyczące innych wydań.

Dlaczego chcę to zrobić?

Jesteśmy wielkimi zwolennikami grania w grę w taki sposóbTychcesz w nią zagrać, a w przypadku gry takiej jak Minecraft, gra jest wprost zaprojektowana, aby zachęcić graczy do robienia właśnie tego: do budowania, tworzenia, manipulowania i bezpośredniej edycji świata, aby stworzyć wszechświat gry i wrażenia z gry, których chcą.

Jednym szczególnym aspektem domyślnego schematu gry, który wielu graczy uważa za dość frustrujący, jest sposób, w jaki ekwipunek gracza jest upuszczany po śmierci. Domyślnie, gdy umierasz w Minecrafcie, tracisz doświadczenie (a część tego doświadczenia jest upuszczana jako kule doświadczenia w momencie śmierci) i tracisz cały swój osobisty ekwipunek w tej lokalizacji: całą swoją zbroję, broń, narzędzia i wszystko łupy, które niesiesz, spadają na porozrzucany stos (jak widać na poniższym zrzucie ekranu).

1628003010 314 Jak zachowac przedmioty z Minecrafta gdy umrzesz i inne sprytne

Podczas gdy niektórzy ludzie lubią wyzwania związane z takim układem, wiele razy jest to po prostu denerwujące. Jeśli na przykład zginiesz bardzo daleko od domu podczas eksploracji i nie masz pojęcia, gdzie byłeś, gdy zginąłeś, twoja diamentowa zbroja i inne ciężko zarobione łupy prawie znikną.


Na szczęście dość łatwo jest edytować flagę w grze, która określa, czy zachować ekwipunek po śmierci, a także kilka innych bardzo przydatnych flag, które zmieniają inne zachowania w grze. Przyjrzyjmy się teraz, jak zachować nasz ekwipunek i przeprowadzić inne przydatne zmiany.

Zmiana zasad gry Minecraft

Istnieje wiele poleceń, które można wykonać w Minecrafcie za pomocą konsoli poleceń w grze, ale tylko kilkanaście z nich to trwałe zmiany zmiennych gry. Możesz na przykład dać sobie rzeczy w trybie kreatywnym (lub trybie przetrwania z włączonymi kodami) za pomocą polecenia / Give, ale nie zmienia to stanu gry.

Jak używać poleceń

Aby naprawdę modyfikować gry, musimy zmienić zmienne „reguły gry” za pomocą polecenia /gamerules. Wszystkie polecenia gry, w tym polecenie /gamerules, są wprowadzane do Minecrafta za pośrednictwem okna czatu (które działa jako konsola poleceń, gdy dane wejściowe są poprzedzone znakiem „/”).

Zanim przejdziemy dalej, ważne jest, aby pamiętać, że polecenie /gamerule i inne potężne opcje poleceń działają tylko na serwerach, jeśli jesteś administratorem lub jednym z operatorów, i działają tylko w grach wieloosobowych dla jednego gracza/otwartej sieci LAN, jeśli masz włączone kody albo w menu tworzenia gry, gdy po raz pierwszy stworzyłeś swój świat, albo tymczasowo, gdy za pomocą sztuczki open-to-LAN.

Otwórz okno czatu, naciskając T (alternatywnie możesz użyć klawisza „/” jako skrótu, który otworzy okno czatu i poprzedzi je znakiem „/”). Format polecenia /gamerules jest następujący.

/gamerules <rule> [value]

jest zawsze pojedynczą zmienną (bez spacji między nazwami reguł składających się z wielu słów) i zawsze rozróżniana jest wielkość liter. ten [value] jest zawsze wartością logiczną „prawda” lub „fałsz”, aby włączyć regułę gryz wyjątkiem w przypadku zasady pojedynczej gry; reguła gry „randomTickSpeed”, która pozwala zwiększyć lub zmniejszyć liczbę losowych taktów zegara gry, które powodują wzrost roślin i inne zmiany, poprzez regulację opartą na liczbach całkowitych (0 wyłącza losowy tik, każda dodatnia liczba całkowita zwiększy ją o X).

Włączenie keepInventory

Jednym z najbardziej przydatnych ulepszeń reguł gry, które można zdecydowanie wprowadzić, jest przełączenie reguły „keepInventory”. Jak wspomnieliśmy powyżej (i jak dobrze wiesz, jeśli poświęciłeś trochę czasu na zapoznanie się z tym samouczkiem), kiedy umierasz, upuszczasz wszystkie swoje przedmioty i łupy wokół siebie, tak jak to jest.

1628003010 436 Jak zachowac przedmioty z Minecrafta gdy umrzesz i inne sprytne


Na powyższym zrzucie ekranu widać wyraźnie, że nasz pasek ekwipunku szybkiego dostępu jest pusty, a cały nasz łup leży na ziemi wokół nas. To niefortunne (a jeśli umrzesz w dole lawy, nigdy nie odzyskasz tego łupu).

Naprawmy to teraz, edytując „keepInventory”. Podnieś okno czatu w grze i wprowadź następujące polecenie (pamiętając, że rozróżniana jest wielkość liter).

/gamerule keepInventory true

Teraz spójrz, co się stanie, gdy umrzemy z ustawioną flagą keepInventory.

Jak zachowac przedmioty z Minecrafta gdy umrzesz i inne sprytne

Spójrz na to! Nie żyjemy, ale wciąż trzymamy miecz, wskaźnik zbroi nad naszym paskiem narzędzi wskazuje, że wciąż nosimy naszą zbroję, a sam pasek narzędzi wciąż jest załadowany naszymi zapasami. Jako dodatkowy bonus, poza utrzymaniem naszego cennego łupu, zauważysz również, że nie ma unoszących się wokół kul doświadczenia. Gdy flaga keepInventory jest włączona, nie upuszczasz też kul doświadczenia. (Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby to zmienić, więc straciłeś doświadczenie, ale nie swoje łupy, ale jak na razie nie ma na to reguły gry).

Inne przydatne zasady gry

Oprócz bardzo przydatnej reguły gry KeepInventory, istnieje czternaście innych reguł gry, które możesz łatwo edytować w grze. Chociaż niektóre reguły gry są bardzo specyficzne dla administracji serwera (np. flaga „commandBlockOutput”, która określa, czy administratorzy gry powinni być powiadamiani, gdy bloki poleceń wykonują polecenia gry), wiele z nich jest bardzo przydatnych w lokalnym trybie dla jednego gracza i prostych lokalnych także gry wieloosobowe.

Jak zachowac przedmioty z Minecrafta gdy umrzesz i inne sprytne


Możesz przeczytać pełną listę poleceń zasad gry w Wiki Minecraft, możesz także wpisać / gamerules i nacisnąć klawisz Tab, aby wyświetlić wszystkie dostępne reguły gry, jak widać na powyższym zrzucie ekranu. Chociaż nie zamierzamy ich wszystkich wymieniać i wyjaśniać, oto nasze ulubione polecenia przydatne w trybie dla jednego gracza.

Zatrzymaj rozprzestrzenianie się ognia

Wszyscy tam byliśmy. Budujesz swój pierwszy dom. Ustawiasz działający kominek z lawą lub netherrack. Poklepujesz się po plecach w dobrze zbudowanym domu, a potem, co wiesz, dach się pali. Chyba że ostrożnie i właściwie powstrzymany ogień w Minecrafcie się rozprzestrzeni. Lawa, netherrack i uderzenia piorunów mogą wywołać i rozprzestrzenić pożary, więc jeśli nie chcesz wracać z kopalni, aby stwierdzić, że spłonął cały twój dom, jest to bardzo przydatne polecenie.

1628003011 199 Jak zachowac przedmioty z Minecrafta gdy umrzesz i inne sprytne

Wyłącz rozprzestrzenianie się ognia w następujący sposób.

/gamerule doFireTick false

Oprócz tego, że uderzenia piorunów i inne naturalne źródła ognia nie uszkadzają przedmiotów, jest to również bardzo przydatne, jeśli chcesz włączyć ogień i lawę do swoich projektów, nie martwiąc się, że pobliskie łatwopalne konstrukcje pną się z dymem. Z wyłączonym rozprzestrzenianiem ognia możesz robić nieprawdopodobne rzeczy, takie jak zbudować szachownicę z wełny i bloków lawy, jak pokazano powyżej.

Powstrzymaj griefing tłumu

„Mob griefing” w grze Minecraft to zdolność mobów do interakcji z obiektami w grze. Za każdym razem, gdy zombie podnosi przedmiot i przenosi go, enderman wyciąga blok z otaczającego krajobrazu i odskakuje z nim, lub inny mob wchodzi w interakcję z przedmiotem lub blokiem, jest to forma mob griefing.

1628003011 345 Jak zachowac przedmioty z Minecrafta gdy umrzesz i inne sprytne

Jeśli wolisz, aby zombie nie mogły uciec z twoim łupem, a enderman nigdy nie będzie w stanie wyrwać bloku ze struktury, którą starannie wykonałeś w trybie przetrwania, możesz wyłączyć griefing mobów za pomocą następującego polecenia.

/gamerule mobGriefing false

Ostrzegam, że wyłączenie mob griefing wyłącza wszystkie interakcje mob-on-block, w tym te, które są łagodne lub korzystne. Na przykład owce nie będą już niszczyć bloków trawy podczas wypasu (stosunkowo łagodne działanie), a zdolność mieszkańców wioski do ponownego sadzenia upraw (działanie korzystne) zniknie.

Ciesz się stałym światłem dziennym

Kiedy grasz w grę survivalową, cykl dzień/noc dodaje grze zainteresowania i wyzwania. Jednak kiedy jesteś zbudowany, ciągłe cykliczne zmiany dnia i nocy (oraz trudności w pracy w półmroku) mogą się naprawdę zestarzać. Na szczęście możesz łatwo przełączać cykl światła dziennego.

/gamerule doDaylightCycle false


Ważne jest, aby pamiętać, że powyższe polecenie nie ustawia na stałe gry na dzień, na stałe ustawia grę na czas, w którym wydałeś polecenie.

1628003011 254 Jak zachowac przedmioty z Minecrafta gdy umrzesz i inne sprytne

W związku z tym jest to przydatne nie tylko do ustawienia gry na stałe w jasnym słońcu w południe, ale także do naprawienia gry w ciągłej ciemności, jeśli zostanie zastosowana w środku nocy. Jeśli chcesz, aby coś w rodzaju sześciomiesięcznej syberyjskiej ciemności odeprzeć hordy zombie, możesz zablokować grę o północy, dopóki nie zmęczysz się przygodą.

Masz ochotę na więcej artykułów na temat Minecrafta? Zapoznaj się z naszą obszerną kolekcją porad, sztuczek i przewodników dotyczących gry Minecraft. Masz pytanie dotyczące Minecrafta lub samouczek, które chciałbyś, abyśmy napisali? Napisz do nas e-mail na adres [email protected], a my dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc.

Czy ten post był pomocny?