Skip to content

Jak zacząć korzystać z Minecrafta, który uwielbiają gry?

31 de lipiec de 2021
1627727508 banner4

Minecraft to ulubiona gra wielu geeków, ale nie wszyscy o niej słyszeli. Oto, co to jest, dlaczego maniacy tak bardzo to kochają i jak zacząć dla siebie.

Jeśli wolisz zobaczyć grę dla siebie, przewiń w dół, aby zobaczyć samouczek wideo How-To Geek.

Co to jest?

ujęcie poglądowe

Minecraft to gra stworzona przez Markusa Perssona, AKA „Notch” i zespół programistów Mojang. Jest to darmowa gra polegająca na tworzeniu piaskownicy; możesz myśleć o tym jak o wirtualnym świecie Lego z aspektami Doodle God/Alchemy. Po rozpoczęciu gry tworzony jest rozległy i skomplikowany świat, który obejmuje góry, wzgórza, oceany, naturalne kopalnie, podziemne rzeki i tak dalej.

ujęcie poglądowe 2

Znajdziesz krowy, świnie i kurczaki wędrujące po okolicy, a nocą (w tym miejscu obowiązuje cykl dnia i nocy) zobaczysz, jak potwory pojawiają się i polują na ciebie. Możesz nawet udomowić wilki, co zostało niedawno dodane do miksu. Wszystko opiera się na blokach o wielkości mniej więcej jednego metra sześciennego, co nadaje mu pikselowy wygląd, ale nie popełnij błędu; ta gra jest piękna.

przegląd strzał noc przym

Sterowanie jest dość łatwe w zarządzaniu. Używa klawiszy WASD do poruszania się (replikuje klawisze strzałek), a mysz służy do obracania/patrzenia. Kluczem do ekwipunku jest E, który wyświetla wszystkie rzeczy, które zebrałeś na swojej osobie, a także wyposażasz przedmioty do użycia tutaj. Zobaczysz również siatkę 2×2, której możesz użyć do narzędzi „rzemieślniczych”.

1627727506 335 Jak zaczac korzystac z Minecrafta ktory uwielbiaja gry


Używasz kółka myszy lub klawiszy numerycznych, aby przełączać się między wyposażonymi przedmiotami. Kliknięcie lewym przyciskiem myszy spowoduje użycie przedmiotu, a kliknięcie i przytrzymanie spowoduje jego ciągłe używanie. Prawy przycisk myszy jest „alternatywnym” zastosowaniem; pozwala umieszczać przedmioty lub strzelać strzałami z łuku. Skakasz za pomocą spacji, a lewy Shift pozwala „skraść się”, co ustawia cię w pozycji przykucniętej i zapobiega spadaniu z krawędzi. Podsumowując, całkiem standardowe sterowanie FPS, które możesz zmienić, jeśli chcesz.

W grze istnieją trzy główne aspekty: rzemiosło, wydobycie i przetrwanie.

Rzemiosło

W Minecrafcie nie ma prawdziwego celu. Chodzisz i budujesz fantastyczne rzeczy na świecie, używając rzeczy, które możesz uzyskać ze środowiska. Możesz na przykład ścinać drzewa, kopać ziemię i wydobywać kamień. Niektóre rodzaje bloków można po prostu umieścić tak, jak jest, aby można było zrobić dom z drewna. Ważną mechaniką jest jednak crafting. Możesz łączyć różne materiały w różnych konfiguracjach, tworząc różne narzędzia i przedmioty. Twój ekran ekwipunku pozwala ci tworzyć w siatce 2 × 2, ale możesz zbudować stół warsztatowy, który pozwala na siatkę 3 × 3. Ogólnie rzecz biorąc, umieszczasz materiały w konfiguracjach, które wyglądają jak to, co chcesz zrobić. Oto konfiguracja kamiennego kilofa:

kamienny kilof

To dotyczy pieca, za pomocą którego można przetopić rudę żelaza na żelazo lub przerobić piasek na szkło:

1627727506 254 Jak zaczac korzystac z Minecrafta ktory uwielbiaja gry

Dotyczy latarek:

1627727506 268 Jak zaczac korzystac z Minecrafta ktory uwielbiaja gry

Możesz też tworzyć skrzynie, w których możesz przechowywać rzeczy. Pomiędzy możliwością umieszczania obiektów i bloków a możliwością tworzenia nowych, tworzysz całkiem majestatyczne rzeczy. Oto tylko mały przedsmak tego, co możesz zbudować:

dom groffa

mój dom

bdb obsada

Górnictwo

kopalnia podziemna

Chociaż możesz zrobić przydatne narzędzia z drewna, to nie wystarczy do bardziej zaawansowanych obiektów. Rudy żelaza, a także bardziej wytrzymałe materiały, znajdują się głęboko pod ziemią i aby się do nich dostać, trzeba je wydobywać. Im głębiej wejdziesz, tym ciekawsze rzeczy napotkasz.

podziemna jaskinia


Jak widać, górnictwo to nie tylko zbieranie materiałów, to eksploracja świata. To tak samo ważna część uroku Minecrafta, jak budowanie i rzemiosło. A im więcej eksplorujesz, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz rzadsze materiały.

1627727507 978 Jak zaczac korzystac z Minecrafta ktory uwielbiaja gry

Przetrwanie

Aby zwiększyć wyzwanie w grze, musisz przetrwać. Umieranie nie usuwa zapisanej gry, ale tracisz wszystko, co nosiłeś przy sobie, co może zostać zniszczone, zanim wrócisz po nie. Oprócz upadku ze zbyt dużej wysokości, skoku do dołu lawy lub utonięcia, istnieje wiele innych sposobów na śmierć. Rzućmy okiem na różne zło, które pojawiają się w świecie Minecraft.

Zombie

1627727507 184 Jak zaczac korzystac z Minecrafta ktory uwielbiaja gry

Ci faceci są całkiem łatwi. Znajdą cię i przyjdą do ciebie, ale po prostu poruszają się w linii prostej. Wiesz, że ktoś jest w pobliżu, kiedy słyszysz niski chrząkający dźwięk, coś, czego można się spodziewać po zombie. Po wystawieniu na działanie jasnego światła, takiego jak światło słoneczne, staną w płomieniach i umrą.

Pająki

1627727508 405 Jak zaczac korzystac z Minecrafta ktory uwielbiaja gry

Pająki są neutralne w świetle; nie będą ci przeszkadzać, chyba że im zaszkodzisz, ale one też nie staną w płomieniach. W nocy jednak zaatakują od razu. Mogą skakać i wspinać się, co oznacza, że ​​trudniej ich uniknąć.

Szkielety

1627727508 1 Jak zaczac korzystac z Minecrafta ktory uwielbiaja gry

Szkielety będą cię szukać i strzelać w ciebie strzałami. Ich zdolność do atakowania ze sporej odległości sprawia, że ​​są naprawdę niebezpieczne, a czasami można je spotkać nawet na pająkach. Na szczęście szkielety umierają w słońcu, jak zombie.

Foki

1627727508 951 Jak zaczac korzystac z Minecrafta ktory uwielbiaja gry

Te rzeczy będą zmorą twojego istnienia. Gdy się do ciebie zbliżysz, usłyszysz, jak skwierczą. Jeszcze jedna sekunda z bliskiej odległości, a wybuchną, zadając ogromne obrażenia wszystkim wokół nich i niszcząc surowce. Nie tylko nie umierają w słońcu, ale potrafią wspinać się po drabinach. Stąpać ostrożnie.


Większość potworów potrzebuje pewnej ilości ciemności, aby się odrodzić, więc zobaczysz je częściej w nocy i w podziemnych jaskiniach.

Czy to potwory, czy upadki, na pewno odniesiesz obrażenia. Możesz zabić świnie, aby uzyskać surową wieprzowinę, którą możesz ugotować w piecu i zjeść, aby odzyskać trochę zdrowia. Możesz uprawiać ziemię, aby zdobyć pszenicę na chleb, ciastka i ciasto. Możesz także zmienić poziom trudności, więc jeśli jest dla ciebie za dużo, ustaw go na „Spokojny”, a prawie wszystkie niebezpieczne stworzenia nie będą ci już przeszkadzać.

Dlaczego maniacy to uwielbiają

vg obsada noc przym

Do tej pory masz pomysł, jak działa Minecraft, ale aby zobaczyć go tak, jak widzi go geek, musisz również wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  1. Kreatywność jest wymagana: nie jest tajemnicą, że kreatywne rozrywki mogą pomóc ci być bardziej kreatywnym w innych dziedzinach życia, a ogromny potencjał budowania świata w grze Minecraft jest idealnym miejscem, aby go uwolnić. Możliwości naprawdę są nieograniczone.
  2. Wieloplatformowy: Ponieważ jest napisany w Javie, możesz grać na dowolnym systemie operacyjnym, z którego akurat korzystasz. A dzięki magii i wiedzy Dropbox możesz zabrać ze sobą swoje pliki zapisu, gdziekolwiek jesteś!
  3. Serwery: Jaka jest dobra gra bez gry online? Możesz nie tylko znajdować i dołączać do społeczności innych osób, ale także prowadzić własny serwer. Dostępnych jest również wiele modów i serwerów firm trzecich.

Samouczek wideo pierwszego dnia

Przejście przez pierwszy dzień w grze Minecraft może być trudne dla początkujących, więc oto samouczek wideo wraz z komentarzem audio. Pokaże ci podstawy, jak działa gra i co zrobić, aby przetrwać.


Jak przetrwać pierwszy dzień w grze Minecraft, część 1


Jak przetrwać pierwszy dzień w grze Minecraft, część 2

Minecraft jest obecnie w fazie beta, co oznacza, że ​​ma kilka błędów, może być miejscami niedopracowany, a rzeczy ciągle się zmieniają. Jest po obniżonej cenie, gdy jest w wersji beta – obecnie 14,95 EUR – i masz dostęp do aktualizacji w ostatecznej wersji. Nie ma też DRM! Dobrym pomysłem jest przejrzenie informacji o prawach autorskich przed naciśnięciem spustu, aby dokładnie wiedzieć, co otrzymujesz. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na Minecraft.net.

Czy ten post był pomocny?