Skip to content

Jak zaczernić (lub białą) prezentację PowerPoint

31 de lipiec de 2021
powerpoint lede

Czy kiedykolwiek wstrzymałeś prezentację, aby porozmawiać z publicznością, ale zauważyłeś, że rozprasza ich to, co wciąż jest na ekranie? Możesz w dowolnym momencie zaciemnić (lub wybielić) prezentację za pomocą prostego naciśnięcia klawisza.

Częścią bycia dobrym profesjonalistą biurowym jest wygłaszanie prezentacji, które nie nudzą słuchaczy na śmierć, ale także nie odwracają ich uwagi od przekazywanej wiadomości. Czasami chcesz, aby publiczność skupiła się na tobie i na tym, co mówisz — lub obejrzała praktyczną demonstrację. A może po prostu robisz sobie przerwę w środku długiej sesji. Bez względu na przyczynę, czasami przydaje się możliwość wyświetlenia pustego ekranu zamiast slajdu prezentacji.

PowerPoint pozwala to zrobić za pomocą zwykłego czarnego lub zwykłego białego wyświetlacza, który ukrywa bieżący slajd, dopóki nie będziesz gotowy do ponownego wyświetlenia.

Możesz to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu otwartej prezentacji, wskazując menu „Ekran”, a następnie wybierając opcję „Czarny ekran” lub „Biały ekran”.

1627714996 910 Jak zaczernic lub biala prezentacje PowerPoint

Aby powrócić do slajdu, kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu otwartej prezentacji, wskaż menu „Ekran”, a następnie wybierz opcję „Unblack Screen” lub „Unwhite Screen”.

1627714997 282 Jak zaczernic lub biala prezentacje PowerPoint


I oczywiście, ponieważ jest to aplikacja pakietu Office, jesteś objęty skrótami klawiaturowymi nie jednym, ale dwa kombinacje, aby to trochę ułatwić.

Naciśnij przycisk B lub kropka, aby zaciemnić ekran, aby przywrócić już zaciemniony ekran. Naciśnij W lub przecinek, aby rozjaśnić ekran i przywrócić go.

Czy ten post był pomocny?