Skip to content

Jak zainstalować i skonfigurować system bezpieczeństwa SimpliSafe

28 de lipiec de 2021
IMG 4086

Jeśli chcesz chronić swój dom przed okazjonalnym złoczyńcą, ale nie chcesz płacić składki za profesjonalny system, SimpliSafe to system bezpieczeństwa, który możesz łatwo zainstalować samodzielnie. Oto jak go uruchomić.

Na rynku dostępnych jest wiele systemów zabezpieczeń dla majsterkowiczów – w tym jeden z firmy Nest – ale prawdopodobnie słyszałeś o SimpliSafe, ponieważ jest dość popularny. Jest to system, który całkowicie konfigurujesz i monitorujesz samodzielnie, ale nadal oferuje opcję profesjonalnych usług monitoringu 24/7, za które możesz dodatkowo zapłacić.

SimpliSafe sprzedaje kilka wstępnie skonfigurowanych pakietów, ale możesz także stworzyć własny pakiet, który zawiera odpowiednią liczbę czujników, kamer, syren i innych elementów do konkretnej konfiguracji domu.

Krok pierwszy: zainstaluj stację bazową

Każdy system SimpliSafe jest wyposażony w stację bazową. Jest to główna jednostka konfiguracji i centralny koncentrator, z którym łączą się wszystkie czujniki i urządzenia. Mieści również główną syrenę i służy do komunikacji z SimpliSafe, jeśli płacisz za profesjonalną usługę monitorowania.

Wszystko, co musisz tutaj zrobić, to podłączyć stację bazową do pobliskiego gniazdka. Upewnij się, że znajduje się w centralnym miejscu, dzięki czemu możesz słyszeć syrenę w całym domu. Po podłączeniu stacji bazowej zaświeci się, informując, że jest gotowa do pracy.

1627496922 492 Jak zainstalowac i skonfigurowac system bezpieczenstwa SimpliSafe


Nie zapomnij również wyciągnąć zakładki, aby aktywować zapasowe baterie.

1627496922 178 Jak zainstalowac i skonfigurowac system bezpieczenstwa SimpliSafe

Krok drugi: zainstaluj klawiaturę

Klawiatura to sposób na kontrolowanie systemu bezpieczeństwa. Możesz również pobrać aplikację mobilną na swój telefon (iPhone oraz Android dostępność), ale wymaga to zapłaty za monitoring 24/7 (więcej o tym za chwilę). W przeciwnym razie jedynym wyborem będzie klawiatura.

Zacznij od zdjęcia osłony ekranu.

1627496922 263 Jak zainstalowac i skonfigurowac system bezpieczenstwa SimpliSafe

Następnie wyciągnij etykietę baterii, aby aktywować baterie. Urządzenie automatycznie uruchomi się i rozpocznie wyszukiwanie stacji bazowej.

1627496922 320 Jak zainstalowac i skonfigurowac system bezpieczenstwa SimpliSafe

Następnie skonfigurujesz główny kod PIN, który wprowadzisz, aby uzbroić i rozbroić system. Po wejściu do niego kliknij prawą stronę ekranu.

1627496922 895 Jak zainstalowac i skonfigurowac system bezpieczenstwa SimpliSafe

Następnie klawiatura poprosi o zainstalowanie wszystkich czujników i urządzeń, ale zaczniemy od samej klawiatury. Z tyłu znajdują się cztery paski samoprzylepne.

1627496922 351 Jak zainstalowac i skonfigurowac system bezpieczenstwa SimpliSafe

Odklej je i przyklej klawiaturę gdzieś w pobliżu drzwi wejściowych (lub tych, do których najczęściej wchodzisz i wychodzisz).

1627496922 144 Jak zainstalowac i skonfigurowac system bezpieczenstwa SimpliSafe


Po zainstalowaniu możesz łatwo podnieść klawiaturę, aby wyjąć ją z uchwytu — będziesz musiał ją nosić ze sobą podczas instalowania innych urządzeń.

1627496923 499 Jak zainstalowac i skonfigurowac system bezpieczenstwa SimpliSafe

Jeśli w dowolnym momencie klawiatura przejdzie w stan uśpienia, możesz ją łatwo wybudzić, dotykając w dowolnym miejscu białej części klawiatury.

Krok trzeci: zainstaluj czujniki i inne urządzenia

Zaczniemy od czujnika drzwi/okna. Wyciągnij etykietę baterii, a następnie naciśnij przycisk Test (każde urządzenie ma taki). W tego typu czujniku jest to mały przycisk na dole.

1627496923 283 Jak zainstalowac i skonfigurowac system bezpieczenstwa SimpliSafe

Dioda LED czujnika miga kilka razy, a klawiatura pokazuje, że znalazła klawiaturę. Kolejnym krokiem jest nazwanie czujnika z manipulatora. Pokazuje listę wstępnie skonfigurowanych nazw, z których możesz wybierać. Znajdź jedną i kliknij prawą stronę ekranu klawiatury, aby ją potwierdzić.

1627496923 179 Jak zainstalowac i skonfigurowac system bezpieczenstwa SimpliSafe

Po tym czujnik jest gotowy do pracy i można go zamontować na drzwiach lub oknie. Zdejmij nakładki samoprzylepne i przyklej je do drzwi, upewniając się, że gdy drzwi są zamknięte, magnes znajduje się blisko czujnika

1627496923 824 Jak zainstalowac i skonfigurowac system bezpieczenstwa SimpliSafe

Powyższe kroki są takie same dla każdego innego urządzenia, które chcesz skonfigurować, takiego jak czujnik ruchu, dodatkowy alarm, więcej czujników drzwi i wszystko inne, co jest wliczone w cenę.


Jedynym wyjątkiem jest kamera — do jej skonfigurowania potrzebna jest aplikacja mobilna zamiast klawiatury (nadal możesz korzystać z aplikacji mobilnej bez płatnej subskrypcji, ale będziesz w stanie sterować kamerą tylko z niej ).

Po skonfigurowaniu i zainstalowaniu wszystkich czujników i urządzeń kliknij prawą stronę ekranu na klawiaturze w miejscu, w którym jest napisane „Gotowe”, aby kontynuować.

1627496923 21 Jak zainstalowac i skonfigurowac system bezpieczenstwa SimpliSafe

Następnie zostaniesz poproszony o aktywację subskrypcji monitorowania. Jest to całkowicie opcjonalne, ale jeśli jesteś zainteresowany, możesz przejść do adresu URL. Kliknij „Dalej”, aby kontynuować.

1627496923 528 Jak zainstalowac i skonfigurowac system bezpieczenstwa SimpliSafe

Naciśnij „Gotowe” po raz ostatni, aby zakończyć proces konfiguracji.

1627496923 487 Jak zainstalowac i skonfigurowac system bezpieczenstwa SimpliSafe

Jak działają różne tryby

System SimpliSafe oferuje trzy tryby: Wyłączony, W domu i Poza domem. Ustawienie systemu na „Off” całkowicie go rozbraja. Ustawienie „Dom” uzbraja system, ale pomija wszelkie czujniki ruchu. Ustawienie „Away” uzbraja wszystko.

Ustawienie systemu w trybie W domu lub Poza domem jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku „Dom” lub „Poza domem” na klawiaturze. Domyślnie nie ma opóźnienia podczas uzbrajania w trybie domowym, ale jest 30-sekundowe opóźnienie podczas uzbrajania w trybie Poza domem, dzięki czemu możesz opuścić dom, zanim czujniki ruchu zadziałają. Jeśli chcesz, możesz dostosować te opóźnienia w ustawieniach.

1627496923 162 Jak zainstalowac i skonfigurowac system bezpieczenstwa SimpliSafe


Kiedy wracasz do domu i system jest uzbrojony, pojawia się również opóźnienie przed włączeniem się syreny. Aby rozbroić system, naciśnij „Wyłącz” na klawiaturze, a następnie wprowadź kod PIN.

W przypadku włamania syrena brzmi przez cztery minuty (domyślnie), a następnie wyłącza się. Następnie czujnik lub urządzenie, które wyzwoliło alarm, zostanie wyłączone, dopóki nie będzie można rozbroić systemu.

Czy należy płacić za profesjonalny monitoring 24/7?

Tam są dwa plany abonamentowe do wyboru. Standard to 14,99 USD miesięcznie i zapewnia profesjonalny monitoring 24/7. Oznacza to, że jeśli alarm się włączy, SimpliSafe skontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić, czy jest to prawdziwy czy fałszywy alarm. Jeśli to jest prawdziwe (lub jeśli nie mogą się z tobą skontaktować), władze zostaną wysłane do twojego domu, aby to sprawdzić.

1627496923 528 Jak zainstalowac i skonfigurowac system bezpieczenstwa SimpliSafe

Drugi poziom to 24,99 USD miesięcznie, a oprócz całodobowego monitorowania można również uzyskać dostęp do systemu z aplikacji mobilnej i zdalnie go uzbrajać/rozbrajać. Możesz także otrzymywać powiadomienia, gdy włączy się alarm.

Bez płatnej subskrypcji system bezpieczeństwa SimpliSafe jest niczym innym, jak automatyczną głośną maszyną, która odstraszy włamywaczy, jeśli się włamią. Jest to prawdopodobnie w porządku dla niektórych osób, ale jeśli chcesz korzystać z pełnego systemu bezpieczeństwa (jak większość ludzi robi, gdy kupują taki system), wtedy na pewno będziesz chciał płacić miesięczną opłatę za monitoring 24/7.

A jeśli planujesz powiązać kamery SimpliSafe, na pewno będziesz chciał zapłacić za monitorowanie (lub co najmniej 4,99 USD / miesiąc abonament tylko z kamerą). W przeciwnym razie kamera nadaje się tylko do podglądu na żywo z aplikacji — nie uruchomi alarmu, jeśli w ogóle wykryje ruch lub nagra wideo.

Czy ten post był pomocny?