Skip to content

Jak zainstalować klienta transmisji BiTorrent na routerze (DD-WRT)

10 de lipiec de 2021
Transmission head

Umieściliśmy już twój router DD-WRT na pierwszym biegu dzięki mocy menedżera pakietów Opkg. Czas zainstalować skrzynię biegów i zmienić biegi. How-To Geek wyjaśnia, jak zainstalować transmisję klienta BiTorrent na DD-WRT.

Zdjęcie: Nathan E i Aviad Raviv

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, koniecznie sprawdź poprzednie artykuły z serii:

 • Zmień swój domowy router w super-zasilany router z DD-WRT
 • Jak zainstalować dodatkowe oprogramowanie na routerze domowym (DD-WRT)
 • Jak usunąć s za pomocą Pixelserv na DD-WRT

Zakładając, że znasz te tematy, czytaj dalej. Pamiętaj, że ten przewodnik jest nieco bardziej techniczny, a początkujący powinni zachować ostrożność podczas modyfikowania routera.

Prelog

Chociaż Transmission nie jest jedynym klientem BiTorrent, który można zainstalować z repozytorium OpenWRT OPKGrepository, ze względu na fakt, że jest to de facto standard dla wszystkich głównych dystrybucji Linuksa (takich jak na przykład Ubuntu i Mint), jest stabilny, aktywnie utrzymywany i bardzo wszechstronny. W ramach swojej wszechstronności może być zdalnie sterowany przez szereg programów, w tym co najmniej dwa Windows i interfejs sieciowy.

W tym przewodniku: Zainstalujemy transmisję na routerze, uruchomimy ją automatycznie po uruchomieniu routera i będziemy zdalnie sterować w sieci lokalnej za pomocą komputera z systemem Windows i interfejsu internetowego.

Wymagania wstępne i założenia

 • Zakłada się, że nie dotarłeś do tego artykułu przypadkowo i że wykonałeś już procedury opisane w „Jak zainstalować dodatkowe oprogramowanie na routerze domowym (DD-WRT)”, spełniając w tym procesie wymagania wstępne tego przewodnika.
 • To jest silnie zaleca się podłączenie dysku twardego (HD) do routera, a poniższe instrukcje zakładają, że tak.
 • Zakłada się, że wspomniany HD jest już sformatowany.
  Uwaga: podczas partycjonowania + formatowania (1, 2) HD wykracza poza zakres tego przewodnika, ponieważ DD-WRT od wersji 17798 obsługuje wszystkie wspólne systemy plików, takie jak FAT32 + ext2/3 i NTFS, nie powinieneś robić nic specjalnego.

Z tym na uboczu…

Do roboty

Włącz UPnP

UPnP to mechanizm, dzięki któremu programy w Twojej sieci mogą żądać od routera automatycznego przekierowania portów do nich. zrobienie tego zwolni cię z otwierania/przekierowywania portów na twoim routerze do demona transmisji na własną rękę.

Aby to zrobić, przejdź do web-gui routera:

 • Przejdź do „NAT/QoS” – „UPnP”.
 • W przypadku „Usługi UPnP” wybierz przycisk opcji „włącz”.
 • Opcjonalnie wybierz przycisk radiowy „włącz” dla „Wyczyść przekierowanie portów podczas uruchamiania”.Jak zainstalowac klienta transmisji BiTorrent na routerze DD WRT
 • Zapisz i zastosuj ustawienia.

Zamontuj dysk twardy (HD)


Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zamontuj HD za pomocą web-gui routera. Aby to zrobić, przejdź do web-gui routera:

 • W zakładce „Usługi” przejdź do zakładki „USB”.
 • Wybierz przyciski opcji Włącz dla „Obsługa Core USB”, „Obsługa pamięci USB” i „Automatyczne montowanie dysku”.
  1625919955 85 Jak zainstalowac klienta transmisji BiTorrent na routerze DD WRT
 • Zapisz &Zastosuj ustawienia.

Instalowanie pakietu

Pakiet demona zainstalujemy wydając z terminala:

aktualizacja opkg; opkg zainstaluj demona transmisji

Konfiguracja pakietu

Po zainstalowaniu Transmissionnow uruchom demona raz, aby utworzył dla nas szablon pliku ustawień domyślnych. Umieścimy go na pierwszym planie (flaga „-f”), aby łatwiej było zobaczyć, kiedy się ustabilizuje, i zakończyć, gdy się to stanie. Kwestia:

demon transmisji -f

Gdy program będzie działał przez około 10 sekund, powinien być gotowy do wyjścia poprzez naciśnięcie „Ctrl + C”.

Katalogi

Utwórz katalogi, które będą przechowywać wskaźniki, części, konfiguracje i pliki do pobrania torrentów. Dla mojej konfiguracji jest to:

mkdir -p /mnt/sda_part1/torrents/parts/
mkdir -p /mnt/sda_part1/torrents/config/


Uwaga: Powyższe zakłada, że ​​jeden dysk twardy jest podłączony do routera i ma układ partycji z systemem plików na pierwszej partycji. Chociaż jest to bardzo powszechna konfiguracja domyślna, zgodna z układem partycjonowania i formatowania dysku twardego, to może ulec zmianie.

Skopiuj plik konfiguracyjny utworzony przez pierwsze uruchomienie demona:

cp /tmp/root/.config/transmission-daemon/settings.json /mnt/sda_part1/torrents/config

Uwaga: pomimo reprezentacji, jest to jedna ciągła linia.

Poniższe polecenie doda sieć „192.168.11.*” do parametru rpc-whitelist. Pozwoli nam to połączyć się z dowolnego komputera w sieci lokalnej (za pomocą programu zdalnego gui) z demonem na routerze.

sed -i "s/127.0.0.1/127.0.0.1,192.168.11.*/g" /mnt/sda_part1/torrents/config/settings.json

Uwaga 1: pomimo reprezentacji, jest to jedna ciągła linia.
Uwaga 2: Jeśli twoja podsieć jest inna, będziesz musiał odpowiednio dostosować.

Uruchom demona ponownie, tym razem skieruj go do użycia alternatywnego katalogu konfiguracyjnego (flaga „-g”).

transmisja-daemon -f -g /mnt/sda_part1/torrents/config

Powinieneś zobaczyć, że demon został uruchomiony, a jeśli przyjrzysz się uważnie, powinieneś zobaczyć, że ścieżki używane przez program również zmieniły się na nową ścieżkę. Na razie pozostaw demona otwartego, będziemy go potrzebować i działać dla segmentu GUI.

Zdalny interfejs graficzny

Istnieją dwa programy Windows do zdalnego sterowania demonem, są to:Transmisson-zdalne-gui &Transmisja-zdalna-dotnet. Oba wydają się być w pełni funkcjonalne i aktywnie utrzymywane. Chociaż możesz wybrać dowolny z nich, na potrzeby tego artykułu użyjemy „transmission-remote-dotnet”, ponieważ inne niż kosmetyczne różnice są praktycznie identyczne.


Zainstalujemy klienta, a następnie użyjemy go do zmiany ustawień na serwerze, ponieważ jest to łatwiejsze niż ręczna edycja pliku ustawień.

Skonfiguruj ustawienia lokalne

 • Pobierz najnowsze Transmisja-zdalna-dotnetz witryny projektu i zainstaluj normalnie.
 • Uruchom program i przejdź do „Ustawienia lokalne” z menu Opcje lub ikony klucza.1625919955 454 Jak zainstalowac klienta transmisji BiTorrent na routerze DD WRT
 • Przejdź do zakładki „Ustawienia serwerów”.1625919955 230 Jak zainstalowac klienta transmisji BiTorrent na routerze DD WRT
 • Kliknij „Dodaj serwer”.
 • Następnie kliknij nazwę „Serwer 0”, która została właśnie dodana, abyśmy mogli zmienić jego ustawienia.
 • W polu hosta wpisz adres IP routera.
 • Kliknij „Zapisz”.
  1625919955 215 Jak zainstalowac klienta transmisji BiTorrent na routerze DD WRT
 • Połącz się z demonem działającym na routerze, klikając „Plik” -> „Połącz” lub ikonę połączenia.1625919955 115 Jak zainstalowac klienta transmisji BiTorrent na routerze DD WRT

Skonfiguruj zdalnego demona

 • Kliknij „Opcje” Wybierz „Ustawienia zdalne”.
  1625919956 587 Jak zainstalowac klienta transmisji BiTorrent na routerze DD WRT
 • W pobieraniu do pola tekstowego wstaw: „/mnt/sda_part1/torrents”
 • Zaznacz pole wyboru „Nieukończone pobieranie do”.
 • W niekompletnym polu tekstowym wpisz: „/mnt/sda_part1/torrents/parts”
 • Zmień listę rozwijaną Szyfrowanie na „preferowane”.
  1625919956 195 Jak zainstalowac klienta transmisji BiTorrent na routerze DD WRT
 • Kliknij „Zapisz”.

To wszystko, powinieneś być w stanie korzystać z programu, tak jak z każdego innego klienta BiTorrent, który zainstalowałbyś na swoim komputerze.

Włącz interfejs sieciowy (opcjonalnie)

Chociaż użycie jednego z powyższych programów zdalnego gui byłoby wystarczające, możesz chcieć uzyskać dostęp do demona bez przywiązania do programu na określonym urządzeniu. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku dzisiejszej rozmaitości urządzeń osobistych coraz trudniejszym zadaniem jest śledzenie tego, co jest dostępne w dowolnym miejscu, a po prostu wskazanie routera w przeglądarce internetowej powinno być (jeśli jesteś lojalnym użytkownikiem DD-WRT) drugą naturą. Posiadanie interfejsu internetowego sprawia, że ​​dodawanie plików do pobrania jest naprawdę łatwe, gdy jesteś „w drodze”. Upublicznienie interfejsu internetowego GUI wykracza poza zakres tego przewodnika, ale pokażemy, jak zainstalować i skonfigurować interfejs sieciowy, a publiczna dostępność będzie można określić później.

Zainstaluj pakiet wydając w terminalu:

aktualizacja opkg; opkg zainstaluj transmisję-web

Transmisja automatycznie wyszuka interfejs sieciowy w kilku domyślnych lokalizacjach. W ostatnim kroku uruchomiliśmy transmisję w trybie „na pierwszym planie” (flaga -f), więc możesz zobaczyć te lokalizacje, jeśli spróbujesz uzyskać dostęp do interfejsu sieciowego. W tej chwili zawiedziesz, zobaczysz, że jedną z tych lokalizacji jest „/tmp/root/.local/share/transmission/”. Na szczęście dla nas ta lokalizacja znajduje się w pamięci RAM routera, która jest możliwa do odczytu i zapisu. Tak więc wszystko, co musimy zrobić, to utworzyć łącze symboliczne między tą lokalizacją w pamięci RAM a lokalizacją, w której zainstalowano interfejs sieciowy jako część pakietu na JFFS . W tym celu utwórz lokalizację (na razie ręcznie) wydając:

mkdir -p /tmp/root/.local/share/transmission/

Utwórz dowiązanie symboliczne, na razie ponownie ręcznie, wydając:

ln -s /jffs/opt/usr/share/transmission/web/ /tmp/root/.local/share/transmission/web

Uwaga: pomimo reprezentacji, jest to jedna ciągła linia.


Spróbuj ponownie uzyskać dostęp do interfejsu sieciowego pod adresem: http://ip-lub-dns-routera:9091. Dla mojej konfiguracji byłby to adres IP: „http://192.168.11.1:9091” lub lokalna nazwa DNS: „http://buffalo.aviad.lan:9091”.

Jeśli wszystko poszło dobrze i dodasz coś do pobrania, powinieneś zobaczyć coś takiego:

1625919956 462 Jak zainstalowac klienta transmisji BiTorrent na routerze DD WRT

Tworzenie i używanie pliku wymiany (opcjonalnie)

„Plik wymiany” jest podobny do „pliku strony” systemu Windows i w przeszłości firma Microsoft nazywała go również „plikiem wymiany”. Podczas pisania tego artykułu znalazłem jedną sytuację, w której demon napotkałby wyciek pamięci i awarię (patrz sekcja z uwagami). Aby spróbować rozwiązać ten problem, skonfigurowałem Swap (zarówno jako partycję, jak i plik). Chociaż służyło to tylko przedłużeniu nieuniknionego, w związku z wyciekiem pamięci, ponieważ włożyłem już wysiłek, aby uczynić tę procedurę prostą do naśladowania, nie widzę powodu, aby nie przekazywać informacji. Mając to na uwadze, jak stwierdzono w nagłówku, ten krok jest opcjonalny, i mogę ręczyć, że demon działa dobrze od ponad tygodni bez przerw podczas pracy na co najmniej 5 różnych torrentach. Ale z drugiej strony mój router ma 128 MB pamięci RAM (co jest uważane za dużo w kręgach routerów), więc być może będziesz musiał wykonać ten krok, jeśli twój router ma brak pamięci. Również nie powinno być kary, jeśli zdecydujesz się na wdrożenie Swap, mimo że go nie „potrzebujesz”, ponieważ Linux nie powinien próbować używać Swap tylko dlatego, że istnieje (w przeciwieństwie do Windows).

Podczas gdy w Linuksie zwyczajowo używa się „partycji” Swap, wymagałoby to wykonania partycjonowania przed ręczną lub, co gorsza, zmianą bieżącego układu. Ponieważ może to być niewygodne, jeśli masz już dane na dysku twardym, korzystanie z pliku w istniejącym już formacie dysku jest znacznie łatwiejsze. Co więcej, nie znalazłem żadnej znaczącej różnicy w wydajności, porównując dwa schematy Swaputilization.

Stworzymy plik 256 MB do pracy. Aby to zrobić, „DD” plik do istnienia, wydając w terminalu:

dd if=/dev/zero of=/mnt/sda_part1/swap.page bs=1M count=256

OSTRZEŻENIE: To polecenie („DD”) jest niezwykle potężne i potencjalniedestrukcyjny. Dyrektywy „Plik wyjściowy” (of) nie należy lekceważyć, ponieważ niepoprawny parametr może spowodować utratę danych.


Zainstaluj pakiet, który umożliwi nam tworzenie swapów poprzez wydanie:

aktualizacja opkg; opkg zainstaluj swap-utils

Po zainstalowaniu narzędzi wymiany utwórz plik wymiany, wydając:

mkswap /mnt/sda_part1/swap.page

Teraz sprawdź, czy system jest w stanie zasugerować plik wymiany, sprawdzając użycie pamięci za pomocą polecenia „wolny”.

wolny

Zwróć uwagę, że parametry w wierszu „Zamień” są zerami.

Teraz aktywuj plik wymiany, wydając:

swapon /mnt/sda_part1/swap.page

I ponownie wydaj darmowe polecenie:

wolny

Powinieneś teraz zobaczyć, że parametry w wierszu „Zamień” zmieniły się, aby odzwierciedlić, że jest teraz w sumie 256 MB dostępnej przestrzeni wymiany.

Automatyczne uruchamianie demona

Aby demon Transmission automatycznie uruchamiał się po ponownym uruchomieniu routera, wystarczy dodać go do skryptu „geek-init”, który został zainstalowany w artykule OPKG. Otwórz skrypt geek-init w wybranym przez siebie edytorze:

vi /jffs/geek/etc/geek-init.sh


Jeśli wykonałeś wszystkie kroki opisane w tym przewodniku (w tym te opcjonalne), możesz dołączyć poniższy scriptsnippetto na końcu pliku geek-init:


logger_general "transmission setup-er: setting 'home'"
export HOME='/tmp/root'
logger_general "transmission setup-er: Creating the directory and symbolic-link for the web interface"
mkdir -p /tmp/root/.local/share/transmission/
[ ! -L /tmp/root/.local/share/transmission/web/web ] && ln -s /jffs/opt/usr/share/transmission/web//tmp/root/.local/share/transmission/web
logger_general "activating swap"
swapon /mnt/sda_part1/swap.page
logger_general "transmission setup-er: Starting the transmission-daemon with the alternate configuration directory."
/opt/usr/bin/transmission-daemon -g /mnt/sda_part1/torrents/config
logger_general "transmission executed"

Jeśli jednak pominąłeś opcjonalne kroki, a nie powinno być problemu z pozostawieniem powyższego „kodu” bez zmian, możesz chcieć usunąć wszystko, co zbędne. W rzeczywistości, jeśli pominiesz oba opcjonalne kroki i zrezygnujesz z komentarzy, będziesz musiał tylko dołączyć:

/opt/usr/bin/transmission-daemon -g /mnt/sda_part1/torrents/config

Uwagi końcowe

 • Chociaż może to być po prostu FUD, lepiej pamiętać, że BiTorrent stał się czymś w rodzaju docelowego procesu sądowego i że wielokrotnie powtarzano, że sieć jest badana. Przypadek na miejscu http://www.pobrałeś.com/.Dlatego zaleca się używanie tego klienta torrentowego, tak jak my, tylko do legalnych torrentów.
 • Podczas pisania tego artykułu znalazłem jeden torrent, który powodowałby awarię procesu demona transmisji z powodu wycieku pamięci. Opisałem problem na Forum OpenWRT, jednak w chwili pisania tego tekstu nie było odpowiedzi na mój grad.

Obyś miał płynne przejście do transmisji 🙂

Ponieważ wiemy, że jest to chwilowe… wiemy, że zmieni się w ASH.

Czy ten post był pomocny?