Skip to content

Jak zainstalować Plex na Apple TV?

28 de lipiec de 2021
img 571d3eb9d1dc7

Chociaż Apple może umieścić Apple TV jako centrum wszechświata przesyłania strumieniowego wideo, wiemy, że jeśli chodzi o wysokiej jakości treści, nie ma lepszego miejsca niż dom. Przyjrzyjmy się, jak uzyskać dostęp do szerokiego wyboru domowych serwerów multimedialnych za pomocą Plex.

Niezależnie od tego, czy mówimy o urządzeniach Apple TV, Chromecast czy Roku, obecnie najważniejszą rzeczą jest przesyłanie strumieniowe treści na żądanie. Chociaż wszystko jest w porządku – kochamy Netflix i Hulu tak samo, jak następny przecinak do kabli – wciąż jest coś do powiedzenia na temat korzystania z lokalnych mediów. Programy telewizyjne, filmy i muzyka przechowywane w sieci lokalnej mają mniejsze zapotrzebowanie na połączenie internetowe, zwykle oferują wyższą jakość i działają nawet wtedy, gdy internet nie jest dostępny.

Tak więc dla czytelników z dużą kolekcją multimediów, które zgrali z płyty lub rejestratora, aby przechowywać je lokalnie na swoim komputerze (lub na dedykowanym serwerze multimediów), sensowne jest pobranie doskonale wyposażonego Apple TV i połączenie go ze swoim zbiórka lokalna. Na szczęście dzięki Plex jest to absurdalnie łatwe. Plex to bezpłatne narzędzie do organizacji multimediów i platforma serwerowa, która ułatwia udostępnianie filmów, programów telewizyjnych, muzyki i kolekcji zdjęć na różnych urządzeniach — w tym na Apple TV.

Uwaga: ten przewodnik dotyczy oficjalnej aplikacji Plex dla Apple TVOS, która ogranicza ją do Apple TV czwartej generacji i nowszych. Jeśli masz Apple TV 2. lub 3. generacji i nie masz nic przeciwko przeskakiwaniu więcej niż kilku kółek, możesz być zainteresowany PlexConnect (nie wymagający jailbreaka sposób na podłączenie starszych urządzeń Apple TV do serwera Plex Media Server).

Co będziesz potrzebował

Aby śledzić dzisiaj, będziesz potrzebować kilku rzeczy. Przede wszystkim będziesz potrzebować Apple TV, bezpłatnej kopii Plex dla tvOS (pobierzemy ją w fazie konfiguracji) i oczywiście serwera multimediów Plex do połączenia.


Ten serwer multimediów Plex może być Twój lub znajomego, który udostępnił Ci swój serwer multimediów Plex. Opisaliśmy już tutaj proces instalacji i konfiguracji Plex Media Server, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zrób to teraz. Następnie wróć tutaj, gdzie pokażemy Ci, jak zainstalować aplikację kliencką Plex na Apple TV.

Jak zainstalować Plex na Apple TV?

Przyjazny dla użytkownika aspekt całego doświadczenia Plex naprawdę rzuca się w oczy podczas fazy instalacji. Aplikacja Apple TV Plex jest nie tylko dopracowana, ale zespół Plex sprawił, że proces łączenia aplikacji z systemem Plex jest całkowicie bezbolesny.

Aby rozpocząć, uruchom Apple TV i przejdź do App Store, wybierając na ekranie głównym, jak pokazano poniżej.

1627469476 701 Jak zainstalowac Plex na Apple TV

Wybierz opcję wyszukiwania w aplikacji App Store i wyszukaj „Plex”. Pamiętaj, aby wybrać zwykły stary „Plex”, a nie żadną z podobnych brzmiących aplikacji, takich jak „Simple X – dla Plex”.

1627469476 454 Jak zainstalowac Plex na Apple TV

W widoku szczegółowym, jak widać poniżej, wybierz przycisk „Zainstaluj”.

1627469476 506 Jak zainstalowac Plex na Apple TV

Po zakończeniu instalacji przycisk „Zainstaluj” zmieni się w „Otwórz”. Kliknij go ponownie, aby uruchomić aplikację Plex.


Po ekranie powitalnym Plex zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto Plex. Aplikacja poda kod zabezpieczający, taki jak:

1627469476 141 Jak zainstalowac Plex na Apple TV

Weź ten czteroznakowy kod alfanumeryczny i odwiedź Plex.tv/linki wprowadź kod, aby połączyć aplikację Apple TV Plex z kontem Plex. Otrzymasz prawie jednoczesne potwierdzenia zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji Apple TV, dziękując za korzystanie z Plex.

Po ekranie potwierdzenia zobaczysz cały serwer multimediów Plex połączony z Twoim kontem. Na poniższym zrzucie ekranu możesz zobaczyć nasz jeden bardzo sprytnie nazwany serwer mediów „plexmediaserver_1”. Wybierz serwer, aby uzyskać dostęp do znajdujących się na nim multimediów.

1627469476 533 Jak zainstalowac Plex na Apple TV

Wybierz serwer, z którym chcesz się połączyć.

Jak odtwarzać filmy, programy i muzykę w Plex

Na poniższym zrzucie ekranu możesz zobaczyć główny ekran aplikacji Apple TV Plex. Możesz wybierać spośród swoich filmów, programów telewizyjnych, muzyki i kolekcji zdjęć (chociaż nasz serwer testowy obsługuje tylko filmy i programy telewizyjne, stąd ograniczony wybór). Ponadto możesz wyświetlać dowolne utworzone listy odtwarzania, a także przeglądać kanały Plex (które są jak aplikacja w aplikacji, która oferuje dostęp do źródeł strumieniowych, takich jak PBS, BBC i tak dalej).

1627469476 23 Jak zainstalowac Plex na Apple TV

Wybierzmy „Programy telewizyjne”, aby zademonstrować wybór odtwarzania i elementy sterujące na ekranie. Tutaj możemy z łatwością wybrać program dzięki opcjom menu, takim jak „Ostatnio dodane”, a także okładce w lokalnych mediach.

1627469476 594 Jak zainstalowac Plex na Apple TV

Ponieważ cieszymy się owocami technologii i magią życia w przyszłości, użyjemyFuturama jako nasz pokaz demonstracyjny. Tutaj możesz zobaczyć pełny przegląd programu z informacjami o programie, dostępnymi sezonami i możesz łatwo rozpocząć od ostatnio oglądanego odcinka lub przetasować odcinki do losowej listy odtwarzania.

1627469476 565 Jak zainstalowac Plex na Apple TV


Po załadowaniu multimediów możesz używać pilota Apple Remote do wstrzymywania, odtwarzania, regulacji głośności lub przeskakiwania do przodu i do tyłu podczas odtwarzania, przesuwając palcem w lewo i w prawo na touchpadzie. Ponadto możesz nawet przeczytać szczegółowe metainformacje, przesuwając palcem w dół po zdalnym panelu dotykowym, jak pokazano poniżej.

1627469477 37 Jak zainstalowac Plex na Apple TV

Opisalibyśmy kontrolki aplikacji Apple TV Plex jako „wystarczająco”. Obejmują praktycznie wszystko, czego chcesz, gdy siadasz, aby oglądać swój ulubiony program, i zachowują prostotę znaku towarowego, która sprawia, że ​​Plex jest tak ukochaną platformą medialną.

Po kilku minutach konfiguracji możesz przejść z małej biblioteki na Apple TV do wszystkich multimediów, jakie może obsługiwać Twoja sieć domowa, a wszystko to dzięki bezpłatnej i łatwej w użyciu aplikacji Plex dla Apple TV.

Czy ten post był pomocny?