Skip to content

Jak zapisać wideo w Plex do późniejszego oglądania

26 de lipiec de 2021
img 5761ace460ad9

Plex Media Center ma przydatną (ale często pomijaną) funkcję, która ułatwia zapisanie filmu znalezionego w Internecie do późniejszego oglądania w zaciszu swojej kanapy. Zobaczmy, jak łatwo wysyłać filmy do kolejki „Do obejrzenia”.

Jeśli jesteś podobny do nas, w ciągu tygodnia natkniesz się na mnóstwo interesujących klipów wideo, ale nie w dogodnym czasie, aby je obejrzeć. Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł zapisać te filmy, aby oglądać je w lepszym czasie i w lepszym miejscu – na przykład po pracy w domu na dużym ekranie telewizora? Na szczęście dzięki kolejce „Obejrzyj później” Plex Media Center możesz łatwo przenosić łącza wideo do Plex w celu późniejszego oglądania.

Teraz, gdy znajomy opublikuje link do interesującego filmu dokumentalnego, którego po prostu nie masz w tej chwili czasu, aby usiąść i obejrzeć, nie musisz się martwić, że go zapomnisz. Możesz po prostu wysłać go do Plex i obejrzeć w późniejszym terminie.

Wszystko, czego potrzebujesz, jest wbudowane w system Plex, jedynym warunkiem wstępnym do naśladowania wraz z dzisiejszym samouczkiem jest zainstalowanie i skonfigurowanie Plex Media Center oraz posiadanie przeglądarki internetowej lub klienta poczty e-mail (aby skorzystać z dwóch sposobów aby wysłać linki do kolejki Do obejrzenia).

Zanim przejdziemy dalej, jest tylko jedno prawdziwe zastrzeżenie, o którym powinieneś wiedzieć. Kolejka Do obejrzenia później działa z dziesiątki witryn wideo takie jak YouTube, Vimeo, VEVO i główne serwisy informacyjne, takie jak NBC, PBS i inne, ale nie będzie działać w witrynach, które wymagają zalogowania się za pomocą subskrypcji, takiej jak Netflix, HBO GO lub Amazon Prime Video.

Jak skonfigurować funkcję oglądania później Plex

Wymagana jest niewielka ilość pracy przygotowawczej, aby kolejka Do obejrzenia później działała, ale nie powinno to zająć więcej niż kilka minut. Zanim zaczniemy korzystać z kolejki Obejrzyj później, musimy skonfigurować dwie metody, których możesz użyć do wysyłania plików do kolejki: „Plex It!” bookmarklet i Twój osobisty adres e-mail kolejki Plex.


Bookmarklety, dla nieznajomych, to małe, małe fragmenty kodu JavaScript zapakowane w zakładkę przeglądarki internetowej, które umożliwiają wykonywanie przydatnych rozszerzeń przeglądarki, takich jak sztuczki bez masy i narzutu pełnego rozszerzenia przeglądarki – aby dowiedzieć się więcej na ich temat, zapoznaj się z naszym przewodnikiem tutaj.

Najpierw połącz swoje Plex Media center za pośrednictwem interfejsu internetowego. Wybierz „Do obejrzenia” z lewego paska nawigacyjnego, znajdującego się pod podnagłówkiem „Treść online”.

1627297804 752 Jak zapisac wideo w Plex do pozniejszego ogladania

W tej chwili kolejka do obejrzenia później wygląda trochę pusta, ponieważ nie zacząłeś jej używać. Poszukaj słabej ikony znaku zapytania obok tekstu „Do obejrzenia” u góry ekranu.

1627297804 988 Jak zapisac wideo w Plex do pozniejszego ogladania

Po kliknięciu ikony zobaczysz instrukcje dotyczące dodawania wideo z przeglądarki internetowej u góry strony. Pojawi się duży pomarańczowy przycisk oznaczony „PLEX IT!”. Kliknij i przytrzymaj ten przycisk, a następnie przeciągnij przycisk na pasek narzędzi przeglądarki internetowej.

1627297804 116 Jak zapisac wideo w Plex do pozniejszego ogladania

W tym momencie powinieneś mieć teraz bookmarklet na swoim pasku narzędzi, taki jak:

1627297804 79 Jak zapisac wideo w Plex do pozniejszego ogladania


Zanim opuścimy stronę pomocy dla kolejki Do obejrzenia, mamy jeszcze jedno zadanie. Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz sekcję „Dodaj filmy wideo przez e-mail”. Znajdziesz tam długi adres e-mail, taki jak ten widoczny poniżej.

1627297804 341 Jak zapisac wideo w Plex do pozniejszego ogladania

Ten adres, składający się ze słowa „kolejka”, po którym następuje długi ciąg lub losowe litery i cyfry oraz domena „save.plex.tv”, jest unikalnym adresem e-mail dla Twojej kolejki Obejrzyj później. Zdecydowanie zalecamy utworzenie wpisu w książce adresowej na swoim koncie e-mail dla tego adresu i przypisanie mu łatwej do zapamiętania nazwy, na przykład „Kolejka Plex” lub „Obejrzyj później”.

1627297804 539 Jak zapisac wideo w Plex do pozniejszego ogladania

Jeśli jesteś pedantem, tak jak my, i chcesz mieć logo Plex na swojej liście kontaktów, możesz złap ich logo tutaj tak jak my.

Jak wysłać wideo do kolejki?

W tym momencie wszystko skonfigurowałeś, aby kolejka Plex Media Center Watch Later była już uruchomiona. Wystarczy rozpocząć wysyłanie wideo, aby je wypełnić. Jest to banalnie proste i jesteśmy pewni, że po skonfigurowaniu będziesz cały czas korzystać z tej funkcji.

Kiedy przeglądasz sieć, możesz korzystać z aplikacjiPlex It! bookmarklet, aby dodać wideo na odwiedzanej stronie do kolejki. Powiedzmy na przykład, że znajomy Twoich postów ten interesujący film, w którym językoznawca Marc Okrand opowiada o tym, jak stworzył języki klingońskie i wolkańskie dla Star Trek wszechświati chcesz obejrzeć go później.

Aby to zrobić, po prostu kliknij „Plex It!” bookmarklet. Natychmiast po tym pasek boczny bookmarkletu Plex pojawi się po lewej stronie ekranu i rozpocznie wyszukiwanie wideo na stronie. Gdy go znajdziesz, automatycznie doda go do kolejki Do obejrzenia.

Jak zapisac wideo w Plex do pozniejszego ogladania


Co zrobić, jeśli nie korzystasz ze zwykłej przeglądarki internetowej i nie masz pod ręką bookmarkletu? Tutaj szczególnie przydatna okazuje się funkcja e-mail. Jeśli na przykład korzystasz z telefonu, możesz łatwo kliknąć przycisk udostępniania i wysłać łącze wideo pocztą e-mail na swój adres e-mail Plex Queue.

Powiedzmy, że znalazłeś ten film o historii Kwadrantu Alfa w Alpha Star Trek za pomocą mobilnej aplikacji YouTube i chcesz obejrzeć ją później. Wystarczy dotknąć przycisku udostępniania i wybrać wybranego klienta poczty e-mail, jak pokazano poniżej.

1627297805 927 Jak zapisac wideo w Plex do pozniejszego ogladania

Następnie wystarczy wpisać pseudonim, który nadałeś kontaktowi Plex (np. „Obejrzyj później”) i możesz wysłać klip bezpośrednio do swojej kolejki.

1627297805 619 Jak zapisac wideo w Plex do pozniejszego ogladania

Jedynym sposobem, w jaki mogłoby to być łatwiejsze, jest wysyłanie klipów wyłącznie myślą. (To jednak samouczek na randkę w znacznie dalszej przyszłości.)

Jak oglądać filmy w swojej kolejce

Teraz, gdy wysłaliśmy do kolejki dwa filmy, przyjrzyjmy się, jak wygląda kolejka.

1627297805 786 Jak zapisac wideo w Plex do pozniejszego ogladania

Sprawy wyglądają teraz na bardziej ożywione. Widzimy dwa filmy, a karty nawigacyjne w prawym górnym rogu zawierają więcej informacji: obok karty Wszystkie znajduje się „2”, wskazująca, ile jest łącznie filmów, karta „Nieobejrzane” również ma 2, a zakładka „Obejrzane” nie ma znacznika, ponieważ nie oglądaliśmy żadnego z naszych filmów.


Tutaj możesz kliknąć miniaturę filmu, aby uzyskać więcej informacji, na przykład:

1627297805 443 Jak zapisac wideo w Plex do pozniejszego ogladania

Lub z głównej kolejki możesz kliknąć mały przycisk odtwarzania, oznaczony jako obejrzany lub usunąć, aby natychmiast wejść w interakcję z klipem.

1627297806 658 Jak zapisac wideo w Plex do pozniejszego ogladania

Stąd możesz oglądać filmy bezpośrednio z przeglądarki, wysyłać je z przeglądarki do Chromecasta lub przeglądać kolejkę Oglądaj później bezpośrednio z klientów Plex, takich jak te, które można znaleźć w różnych telewizorach Smart TV.

To wszystko. Przy odrobinie przygotowań możesz skonfigurować swój Plex Media Server, aby wysysał wszystkie wspaniałe klipy wideo, które znajdziesz podczas wędrówki po Internecie, a następnie usiąść i cieszyć się nimi w zaciszu swojej kanapy.

Czy ten post był pomocny?