Skip to content

Jak zapisywać artykuły do ​​późniejszego czytania w Pocket?

24 de lipiec de 2021
img 577932bdd99c7

Zakładki są tak w ostatniej dekadzie. Jeśli znajdziesz w sieci artykuł, który chcesz zachować na później, przyklej go Kieszeń–bezpłatna usługa internetowa, która zapisuje artykuły i synchronizuje je na wszystkich Twoich urządzeniach, bez reklam i niepotrzebnego formatowania. Możesz nawet czytać je offline.

Przeczytaj to później, usługi są obfite i chociaż możesz już mieć ulubionego, naszym wyborem jest Pocket, który wydaje się robić to lepiej niż wszystko inne. Jasne, te alternatywy mają swoje zalety, takie jak funkcja czytnika Safari w systemach iOS i OS X, ale Pocket jest zapakowany (bez zamierzonej gry słów) z opcjami i funkcjami bez poczucia nadęcia i nieporęczności.

Jeśli nigdy nie próbowałeś Pocket, pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to wejdź na ich stronę internetową i załóż konto. Następnie zainstaluj rozszerzenie dla preferowanej przeglądarki internetowej lub systemu operacyjnego. użytkownicy Chrome, zainstaluj rozszerzenie Chrome tutaj. Możesz także zainstalowaćKieszeń na Safari jeśli używasz komputera Mac, a także zainstaluj go Mozilla Firefox, lub nawet Microsoft Edge, jeśli jesteś niejawnym testerem systemu Windows. Jeśli używasz innej przeglądarki, po prostu wykonaj szybkie wyszukiwanie w Google, aby sprawdzić, czy jest ona dla Ciebie dostępna.

Jeśli używasz iPhone’a lub iPada, musisz pobierz Pocket na iOS Pocket. To samo dotyczy, jeśli używasz Macaczy jesteś częściowe do urządzeń z Androidem.

1627144912 284 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Możesz także dodawać rzeczy do Pocket za pomocą bookmarkletu lub przez e-mail.


Na potrzeby naszej demonstracji pokażemy większość naszych ekranów za pomocą Google Chrome, ale rozszerzenie Pocket powinno działać prawie tak samo we wszystkich przeglądarkach. Skoncentrujemy się również na stronie GetPocket, ale także omówimy również klienta Pocket.

Funkcje Pocket są takie same bez względu na to, czego używasz, po prostu będą inaczej ułożone.

Jak zapisywać strony internetowe i artykuły w kieszeni?

Zacznijmy od zapisania niektórych stron internetowych (bo przecież o to właśnie chodzi w Pocket). Masz tutaj kilka opcji.

Korzystanie z rozszerzenia kieszonkowego

Rozszerzenie do przeglądarki Pocket to najpotężniejszy sposób zapisywania artykułów w Pocket, więc najpierw to zademonstrujemy. Gdy wejdziesz na stronę internetową (artykuł, wiadomości lub instrukcje z ulubionej witryny), po prostu kliknij ikonę Pocket na pasku narzędzi przeglądarki.

W Chrome wygląda to tak. Inne przeglądarki pokażą podobne wyskakujące okienko.

Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Jeśli klikniesz trzy kropki, pojawią się dalsze opcje: zarchiwizuj lub usuń stronę, otwórz ją w Pocket lub uzyskaj dostęp do ustawień.

1627144913 244 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket


Jeśli zdecydujesz się sprawdzić ustawienia, będziesz mógł się wylogować, włączyć lub zmienić skrót klawiaturowy do zapisywania artykułów oraz włączyć usługę szybkiego zapisywania dla kilku różnych witryn (Twitter, Hacker News i Reddit).

1627144913 913 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Szybki zapis może być przydatny, jeśli regularnie przeglądasz Twittera, Hacker News lub Reddit. Zasadniczo dodają kieszonkowy przycisk do tych stron. Na przykład na Reddicie zobaczysz nową opcję zapisywania postów i komentarzy, gdy znajdziesz coś naprawdę interesującego, na co chcesz zwrócić większą uwagę później.

1627144913 129 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Być może zauważyłeś również możliwość dodawania tagów. Tagi są świetne, ponieważ, jak odkryjesz z biegiem czasu, będziesz umieszczać wiele rzeczy w swojej kieszeni, więc dodawanie tagów sprawia, że ​​rzeczy są bardzo łatwe do znalezienia później.

1627144913 554 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Nie musisz też koniecznie dodawać tagów, gdy natychmiast coś zapisujesz. Zawsze możesz wrócić później i dodać je.

Korzystanie z kieszonkowej zakładki

Pocket posiada również bookmarklet, który możesz dodać do paska zakładek przeglądarki. Nie ma tylu funkcji (tylko wysyła adres URL do kieszeni), ale nie musisz instalować rozszerzenia, co jest miłe. Aby dodać bookmarklet, po prostu przeciągnij przycisk ze strony głównej Pocket do paska zakładek przeglądarki.

1627144913 175 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Gdy znajdziesz stronę, którą chcesz zapisać, po prostu kliknij bookmarklet, a strona zostanie zapisana na liście.

1627144913 238 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket


Ta metoda nie wymaga specjalnej instalacji rozszerzenia przycisku Pocket, a także możesz dodawać tagi i przeglądać swoją listę.

Korzystanie z Pocket-by-Email

Wreszcie, jeśli jesteś na innym komputerze, na którym nie masz dostępu do przycisku Pocket, możesz również dodawać artykuły przez e-mail. Robienie tego jest banalnie proste. Po prostu otwórz nową wiadomość z konta e-mail, którego używasz do logowania się do Pocket.

Następnie zaadresuj wiadomość na adres [email protected] i wklej adres URL do treści wiadomości.

1627144914 927 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

To wszystko – wyślij wiadomość, a link zostanie natychmiast dodany do Twojej listy lektur w Pocket.

Jak uzyskać dostęp do kolejki kieszonkowej z przeglądarki internetowej?

Aby uzyskać dostęp do kolejki Pocket z dowolnej przeglądarki internetowej, musisz przejść do GetPocket.com. Tam znajdziesz wszystko, co kiedykolwiek uratowałeś.

1627144914 152 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Gdy najedziesz myszą na artykuł, zobaczysz kilka dalszych opcji.

1627144914 930 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket


Te opcje to (od lewej do prawej): udostępnianie, archiwizowanie, usuwanie, dodawanie tagów i ulubione.

1627144914 182 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Udostępnianie pozwala (zgadłeś) udostępniać artykuły w różnych usługach, takich jak Twitter, Facebook i Buffer. Możesz także polecić coś na swoim profilu Pocket lub wysłać coś e-mailem do znajomego. Na koniec możesz użyć tego, aby wyświetlić oryginalny artykuł, co jest przydatne, gdy chcesz udostępnić adres URL bezpośrednio komuś za pośrednictwem czatu lub tekstu. (Lub jeśli chcesz przeczytać komentarze na oryginalnej stronie.)

1627144914 492 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Zauważ również, że, jak wspomnieliśmy wcześniej, możesz dodać tagi z tego miejsca. Jeśli spojrzysz na kolumnę nawigacji po lewej stronie, zobaczysz wszystkie swoje tagi dla wszystkich swoich przedmiotów. W ten sposób będziesz mógł później znaleźć rzeczy, które oznaczyłeś tagami.

1627144914 996 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Na przykład, jeśli zapiszesz artykuł na temat dronów, ale nie jesteś pewien, o czym był, tylko że oznaczyłeś „drony”, możesz łatwo zawęzić wszystkie swoje artykuły w Pocket do tych oznaczonych jako takie.

1627144915 566 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Wreszcie, kiedy coś polubisz, przypnie to do specjalnej strony z rzeczami, które masz w kieszeni, które uważasz za naprawdę godne uwagi.

1627144915 286 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Istnieje kilka innych ustawień, którymi możesz się bawić podczas przeglądania czegokolwiek w swojej kolejce. W górnym wierszu znajduje się pasek narzędzi z funkcją wyszukiwania, dodawania i skrzynki odbiorczej.

1627144915 212 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket


Wyszukujesz rzeczy według tytułu lub adresu URL, co jest o wiele bardziej skuteczne, gdy przeszukujesz wyniki, które zostały już otagowane.

1627144915 451 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Poniżej paska narzędzi znajdują się jeszcze dwie ikony, które mają całkiem fajne moce. Możesz przełączać się między widokami listy i kafelków, ale obok jest funkcja edycji zbiorczej.

1627144915 776 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Edycja zbiorcza pozwala naprawdę zaczarować duże grupy podobnych przedmiotów. Kliknij go, a opcje pojawią się u góry, umożliwiając zbiorcze archiwizowanie, ulubione i usuwanie elementów, a także masowe dodawanie tagów.

1627144915 56 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Wybieranie elementów w trybie edycji zbiorczej odbywa się tak samo, jak w Finderze lub Eksploratorze plików, wystarczy użyć odpowiedniego klawisza modyfikującego („Command” na Macu, „Ctrl” w systemie Windows), aby wybrać określone elementy, na które chcesz wpłynąć.

Jak uzyskać dostęp do kolejki kieszonkowej z telefonu, tabletu lub komputera Mac?

Android, iOS i OS Xall mają dostępne dedykowane aplikacje Pocket. Jeśli używasz systemu Windows lub Linux, oficjalnie nie masz szczęścia. SąThere wiele aplikacji stworzonych przez użytkowników, które możesz wypróbować, co może pasować do rachunku, ale szczerze mówiąc, przeglądarka nadaje się do czytania na komputerze — aplikacje naprawdę świecą na urządzeniach mobilnych. Dla każdego, kto korzysta z mobilnego systemu operacyjnego innego niż Android lub iOS, możesz sprawdź tę stronę po więcej informacji.

Nie ma nic skomplikowanego w oficjalnych aplikacjach, a jeśli znasz funkcje i opcje dostępne na stronie Pocket, aplikacje Pocket będą wydawać siędrugą naturą.


Zróbmy krótką prezentację głównych funkcji aplikacji na iOS i Maca, aby zorientować się, czego się spodziewać.

Po otwarciu Pocketapp zobaczysz listę artykułów w kieszeni.

1627144915 918 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Kliknięcie artykułu otworzy go w widoku czytnika Pocket bez reklam.

1627144916 94 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

W aplikacji OS X, gdy klikniesz ikonę pokazaną na czerwono, otworzy się oryginalny artykuł (reklamy i wszystko) we wbudowanej przeglądarce Pocket.

1627144916 678 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

W aplikacji mobilnej kliknij artykuł, który chcesz przeczytać, a następnie dotknij trzech kropek w rogu (będzie w prawym górnym rogu na Androidzie).

1627144916 579 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Z wynikowego menu pojawi się sporo nowych opcji, w tym możliwość zmiany ustawień wyświetlania, dodawania tagów, czytania artykułu i oczywiście przełączania do widoku internetowego.

1627144916 778 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket


Podczas uzyskiwania dostępu do artykułu w ten sposób przedstawią opcje do zrobienia takich rzeczy jak

Opcje artykułów są dość widoczne w aplikacji na komputery, ale w wersji mobilnej musisz przesunąć w lewo lub w prawo po artykule za pomocą aplikacji na iOS lub nacisnąć i przytrzymać w wersji na Androida.

Następnie będziesz mógł (od lewej do prawej) oznaczyć go tagami, zarchiwizować, jeśli jesteś w widoku Moja lista (lub przywrócić go do Mojej listy, jeśli jesteś w widoku Archiwum), dodać go do Ulubionych, polecić , usuń go i na koniec udostępnij.

1627144916 300 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

W aplikacji mobilnej możesz zmienić tekst i wygląd czytelnika, dodać tagi i udostępnić artykuł, korzystając z trzech kontrolek w prawym górnym rogu.

1627144916 224 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

U dołu aplikacji mobilnej na iOS znajdują się elementy sterujące, które umożliwiają przełączanie między Moją listą, Zalecanymi, Powiadomieniami i wyświetlaniem profilu.

1627144916 834 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

W wersji na Androida wszystko jest ułożone inaczej. Moja lista i Polecane są wyświetlane obok siebie, a powiadomienia i ekrany profilu są wyświetlane jako ikony w górnym rzędzie.

1627144916 642 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket


Sprawdź lewy górny róg aplikacji mobilnej. Istnieją trzy linie wskazujące dalsze cechy.

1627144917 952 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Dotknięcie tej ikony otwiera panel nawigacyjny, z którego możesz przechodzić do różnych widoków, a co ważniejsze, przeszukiwać artykuł za pomocą tagów. Wygląd między wersjami iOS i Android jest inny, ale opcje są prawie takie same, z wyjątkiem tego, że aplikacja na Androida zawiera opcję aktualizacji do Pocket Premium.

1627144917 553 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

W aplikacji komputerowej chcesz kliknąć menu Pocket u góry listy artykułów, aby przełączać się między widokami Dom, Ulubione i Archiwum.

1627144917 83 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Po prawej stronie tego menu znajduje się kolejna lista rozwijana, która pozwala sortować wszystkie elementy, artykuły, filmy i obrazy.

1627144917 764 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Wreszcie na dole listy artykułów znajduje się ikona tagu, która umożliwia sortowanie materiałów według tagów. Po lewej stronie tej ikony możesz również skorzystać z funkcji wyszukiwania.

1627144917 689 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Jeśli poruszanie się po interfejsie Pocket wydaje Ci się trochę za trudne, po prostu uzyskaj dostęp do wszystkiego za pomocą menu „Pozycja” na pasku menu (tylko OS X).

1627144917 745 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket


Aby przeprowadzić zbiorczą edycję w aplikacji mobilnej, po prostu naciśnij i przytrzymaj artykuł, aby rozpocząć wybieranie elementów w wersji na iOS.

1627144917 723 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

W wersji na Androida kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do opcji z menu. Możesz również uzyskać dostęp do ustawień z tego miejsca.

1627144917 275 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Jeśli chcesz zmienić ustawienia w aplikacji na iOS, dotknij przycisku „Profil”, a następnie dotknij ikony koła zębatego w prawym górnym rogu wynikowego ekranu.

1627144918 518 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

W aplikacji mobilnej istnieje wiele ustawień, w tym opcje zmiany widoku do czytania, czytania w trybie offline, zachowania listy i tak dalej. Obie wersje aplikacji mają wiele takich samych opcji, a także kilka bardzo różnych, więc poświęć trochę czasu, aby je przejrzeć i sprawdzić.

1627144918 596 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

W wersji na komputery, do której można uzyskać dostęp z menu Pocket (lub naciskając Command + w systemie OS X), opcje są znacznie mniej i łatwiejsze do sortowania.

1627144918 920 Jak zapisywac artykuly do ​​pozniejszego czytania w Pocket

Być może najlepszą rzeczą w korzystaniu z Pocketa, niezależnie od tego, czy jest to widok sieciowy, czy korzystanie z jednej z aplikacji, jest to, że wydaje się zachęcać do eksploracji i eksperymentowania. Fajnie jest bawić się różnymi widokami i przesuwać przedmioty. W tym artykule poruszyliśmy tylko najważniejsze cechy Pocketa; jest strasznie wiele, co możesz zrobić, jeśli chcesz poszperać.

Co więcej, nawet jeśli nie używasz komputera Mac lub nigdy nie chcesz korzystać z jednej z aplikacji, możesz zrobić wszystko ze strony internetowej, którą mogą zrobić aplikacje. Oznacza to, że nie tracisz żadnych funkcji i zachowujesz taką samą kontrolę nad swoimi artykułami i artykułami. Z tego powodu i wielu innych nadal wyróżnia się jako nasz ulubiony sposób na przechowywanie rzeczy, które musimy zapisać lub chcemy do przeczytania później.

Czy ten post był pomocny?