Skip to content

Jak zapobiec przemieszczaniu się kursora do innego monitora podczas gry?

22 de lipiec de 2021
cursor drift 650x300

Większość gier ogranicza kursor do okna gry, chyba że wyjdziesz z niego Alt+Tab. Ale od czasu do czasu, jeśli masz wiele monitorów, otrzymasz grę, która pozwala kursorowi „dryfować” na inny ekran podczas gry. Możesz temu zapobiec za pomocą bezpłatnego narzędzia o nazwie Blokada kursora.

Cursor Lock to przydatne małe narzędzie od programisty, który nazywa siebie Snake, który pozwala, cóż, „zablokować” kursor do określonego programu – najczęściej gry. Wygląda na skomplikowaną, ale w większości przypadków jest niezwykle łatwy w użyciu.

Pierwszy, pobierz blokadę kursora i skonfiguruj go tak, jak normalny program Windows. Następnie uruchom aplikację „Setup Cursor Lock”.

W oknie Cursor Lock dużo się dzieje, ale w przypadku wielu gier powinno to być bardzo proste. Po prostu zaznacz pole „Otwórz program” i przejdź do pliku EXE gry. W moim przypadku na przykład skierowałem go do pliku EXE Metro: Last Light, znajdującego się w moim folderze Steam pod adresem:

C:GamesSteamsteamappscommonMetro Last LightMetroLL.exe

Następnie po prostu kliknij przycisk „Utwórz skrót” u dołu okna.

Jak zapobiec przemieszczaniu sie kursora do innego monitora podczas gry


Spowoduje to utworzenie skrótu w dowolnym miejscu, które uruchamia tę grę z włączoną blokadą kursora. Dla mnie to było wszystko, czego potrzebowałem, aby utrzymać kursor podczas grania w Metro: Last Light.

W innych przypadkach może być konieczne dodanie kilku argumentów. W przypadku DOOM-a stwierdziłem, że muszę skierować „Otwarty program” do mojego Steam.exe , „Zablokuj program” do DOOM-a EXE i „Otwórz Argumenty programu” do -applaunch 379720 , gdzie 379720 to identyfikator aplikacji dla danej gry.

1626963862 272 Jak zapobiec przemieszczaniu sie kursora do innego monitora podczas gry

(Jeśli nie masz pewności, jaki jest identyfikator aplikacji gry, po prostu Google thegame i przejdź do jej strony w sklepie Steam – numer na końcu adresu URL to jego identyfikator, jak pokazano poniżej.)

1626963862 498 Jak zapobiec przemieszczaniu sie kursora do innego monitora podczas gry

Cursor Lock ma wiele bardziej zaawansowanych funkcji, które mogą pomóc, jeśli powyższe opcje nie działają. Wąż ma lista gier, które mają potwierdzone działanie, a także opcje, które musisz sprawdzić, w tym Starcraft, Wiedźmin i Fallout: New Vegas.

Film instruktażowy Snake’a pokazuje również kilka przykładów tego, co możesz wypróbować, jeśli gry nie ma na liście, więc sprawdź to poniżej.

Być może będziesz musiał się z nim bawić, aby działał poprawnie w twojej konkretnej grze, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​powyższe dwie opcje działały jak urok. Po prostu upewniam się, że uruchomię tę grę ze skrótu, który zrobiłem w Cursor Lock i wszystko jest strasznie dorywcze.

Czy ten post był pomocny?