Skip to content

Jak zapobiec spaniu komputera Mac bez dodatkowego oprogramowania?

28 de lipiec de 2021
img 56e6fd7331866

Czy Twój Mac zasypia w nieodpowiednich momentach? Czy chciałbyś, aby był aktywny, ale nie chcesz instalować dodatkowego oprogramowania? Dzięki tej małej sztuczce z wiersza poleceń możesz utrzymywać komputer Mac w stanie aktywności przez określony czas lub na czas nieokreślony.

W przeszłości informowaliśmy Cię, że możesz użyć poręcznej małej aplikacji o nazwie Kofeina, aby utrzymać komputer Mac w stanie czuwania. Kofeina jest świetna, ponieważ istnieje od jakiegoś czasu, jest bezpłatna i po prostu działa. Ale możesz nie chcieć instalować i uruchamiać aplikacji dla tak prostej funkcji, którą można wykonać równie łatwo z okna terminala.

Aby otworzyć Terminal, możesz otworzyć folder Aplikacje> Narzędzia i kliknąć go dwukrotnie lub wywołać Spotlight za pomocą Command + Space i wyszukać go.

1627467456 236 Jak zapobiec spaniu komputera Mac bez dodatkowego oprogramowania

Gdy Terminal jest otwarty, po prostu wpisz caffeinate, naciśnij Enter, a Twój Mac pozostanie wybudzony tak długo, jak pozostawisz uruchomiony Terminal. Możesz go zminimalizować lub ukryć, a Twój Mac nie zasypia, dopóki nie użyjesz skrótu klawiaturowego Ctrl + C, aby przerwać polecenie.

1627467456 926 Jak zapobiec spaniu komputera Mac bez dodatkowego oprogramowania

Ok, to świetnie, ale aplikacja Caffeine pozwala ustawić, jak długo komputer nie śpi. A co z użyciem metody Terminal?


Nie ma problemu, Terminal też to potrafi. W rzeczywistości, w przeciwieństwie do kofeiny, możesz wybierać każdy czas jaki lubisz, a nie tylko określony czas z listy. W tym przypadku określiliśmy, że chcemy dodać czas trwania za pomocą przełącznika -t plus czas w sekundach. W tym przypadku zezwalamy komputerowi na pozostawanie w stanie czuwania przez 3600 sekund (lub godzinę).

Dodaliśmy znak & (&) na końcu argumentu, aby polecenie działało w tle. Za pomocą & pozwala nam nadal korzystać z terminala, gdy caffeinate polecenie działa w tle.

1627467456 97 Jak zapobiec spaniu komputera Mac bez dodatkowego oprogramowania

Istnieją inne argumenty, które możesz zastosować do caffeinate dowództwo również.

Aby zapobiec uśpieniu wyświetlacza, użyj caffeinate -d. Aby zapobiec uśpieniu systemu w trybie bezczynności, użyj caffeinate -i. Jeśli chcesz zapobiec bezczynności dysku, użyj polecenia „kofeina -m”.

Wreszcie, a ten jest szczególnie przydatny dla użytkowników laptopów, jeśli chcesz, aby system był aktywny, gdy jest podłączony do zasilania sieciowego, użyj caffeinate -s.

Oczywiście, jeśli nie chcesz korzystać z wiersza poleceń, zawsze możesz zmienić limit czasu uśpienia w preferencjach oszczędzania energii.

1627467456 469 Jak zapobiec spaniu komputera Mac bez dodatkowego oprogramowania


Jednak nie jest to najwygodniejsza metoda, jeśli chcesz łatwo zmieniać sen w locie.

Tak więc, utrzymywanie Maca w stanie czuwania jest tak proste. Możesz użyć aplikacji Kofeina, która caffeinate polecenia lub dostosuj ustawienia Oszczędzania energii. Bez względu na to, jaką metodę zdecydujesz się użyć, jesteśmy pewni, że łatwo uchronisz Maca przed uśpieniem.

Czy ten post był pomocny?