Skip to content

Jak zasilać urządzenie zasilane przez USB przez Ethernet?

15 de lipiec de 2021
nest cam ethernet 650x300

Wiele urządzeń, takich jak kamery Wi-Fi, jest zasilane przez podłączenie do pobliskiego gniazdka przez USB. Ale jeśli chcesz umieścić to urządzenie w miejscu, gdzie nie ma gniazdka w pobliżu, możesz użyć istniejących kropli sieci Ethernet (lub samodzielnie uruchomić sieć Ethernet), aby zasilić kamerę za pomocą poręcznego adaptera.

Pamiętaj, że niektóre urządzenia będąjuż mają wbudowany Ethernet, który służy zarówno do zasilania kamery, jak i połączenia jej z siecią lokalną lub Internetem. Inne, takie jak kamery Wi-Fi, pobierają zasilanie tylko z kabla USB podłączonego do gniazdka za pomocą zasilacza. Ale jeśli masz dom podłączony do sieci Ethernet z kablami biegnącymi wszędzie, możesz zwolnić gniazdko i zamiast tego korzystać z sieci Ethernet.

Zanim zaczniesz, musisz upewnić się, że twoje linie Ethernet obsługują Power over Ethernet.

Co to jest zasilanie przez Ethernet (PoE)?

1626369288 18 Jak zasilac urzadzenie zasilane przez USB przez Ethernet

Jak wspomniano powyżej, większość przewodowych kamer monitorujących ma wbudowaną sieć Ethernet, co pozwala im korzystać z tak zwanego „Power over Ethernet” (w skrócie „PoE”). Mogą nie tylko przesyłać obraz i dźwięk przez połączenie Ethernet, ale także pobierać energię przez ten sam kabel.

Jednak, aby PoE działało, potrzebujesz routera lub przełącznika ethernetowego obsługującego PoE (zazwyczaj mają napisane „PoE” gdzieś w pobliżu portów Ethernet). W przeciwnym razie możesz kupić coś, co nazywa się a Wtryskiwacz PoE, co zmieni zwykłą linię Ethernet w linię Ethernet z obsługą PoE. Zasadniczo zmieniasz kabel Ethernet z kabla tylko do transmisji danych w kabel, który może przesyłać zarówno dane, jak i zasilanie.

Jak dodać PoE do urządzenia USB za pomocą adaptera PoE-do-USB

1626369288 81 Jak zasilac urzadzenie zasilane przez USB przez Ethernet

Jeśli masz router obsługujący PoE, ale urządzenie, które nie obsługuje (w naszym przypadku kamera Wi-Fi ładująca się przez USB), możesz zasilać to urządzenie przez Ethernet za pomocą adaptera PoE-do-USB (czasami nazywanego po prostu rozdzielacz PoE). Będziesz potrzebował takiego, który może zapewnić 5 woltów i 10 watów mocy, czyli większość z nich. Ten 20 dolarów jeden działa świetnie, a nawet jest wyposażony w żeńskie złącze USB (w postaci przejściówki), które pozwoli podłączyć dowolny kabel USB. Niektóre rozgałęźniki PoE nie są dostarczane ze złączami USB, ale po prostu ogólne złącze zasilania, więc uważaj na to, jeśli ma to znaczenie dla Twojej konfiguracji.


Aby zainstalować przejściówkę PoE-do-USB, po prostu znajdź punkt sieci Ethernet najbliżej Twojego urządzenia. Najprawdopodobniej masz już podłączony kabel Ethernet, ale to żaden problem.

1626369288 25 Jak zasilac urzadzenie zasilane przez USB przez Ethernet

Odłącz ten kabel, a następnie podłącz męskie złącze Ethernet z adaptera PoE do gniazda Ethernet.

1626369288 45 Jak zasilac urzadzenie zasilane przez USB przez Ethernet

Następnie weź kabel Ethernet, który odłączyłeś od ściany i podłącz go do żeńskiego złącza Ethernet na adapterze PoE.

1626369288 277 Jak zasilac urzadzenie zasilane przez USB przez Ethernet

Spowoduje to ponowne podłączenie kabla Ethernet do sieci, ale teraz będziesz mieć oddzielne złącze, które się rozdziela — do niego podłączysz swoje urządzenie. Jeśli do tej sieci Ethernet nie był jeszcze podłączony kabel, możesz zignorować żeńskie złącze Ethernet na adapterze. Ale jeśli kiedykolwiek będziesz chciał podłączyć kabel Ethernet w przyszłości, możesz to zrobić za pomocą żeńskiego złącza na adapterze.

Jeśli nie masz istniejących gniazd Ethernet, ale nadal chcesz podłączyć kabel Ethernet do swojego urządzenia, podłącz go do żeńskiego złącza Ethernet na adapterze PoE i zignoruj ​​męskie złącze w tej sytuacji.


W każdym razie, teraz, gdy masz już podłączoną część Ethernet, weź żeński adapter USB i podłącz go do ogólnego złącza zasilania na adapterze PoE.

1626369289 77 Jak zasilac urzadzenie zasilane przez USB przez Ethernet

Następnie wyjmij kabel USB z urządzenia i podłącz go do żeńskiego złącza USB.

1626369289 659 Jak zasilac urzadzenie zasilane przez USB przez Ethernet

Twoje urządzenie powinno automatycznie włączać się i działać tak, jakby było przez cały czas podłączone do zwykłego gniazdka. Niestety, nasza kamera Wi-Fi nie jest w stanie uzyskać połączenia internetowego z kabla Ethernet, więc nadal musieliśmy podłączyć ją do naszej sieci Wi-Fi jak zwykle – i upewnić się, że znajduje się w zasięgu naszego routera. Ale zasilanie przez Ethernet działało dobrze.

Obraz z Netgear/Amazonka

Czy ten post był pomocny?