Skip to content

Jak zastąpić skrót „Zamknij wszystko” Ctrl+Shift+Q w Chrome

5 de sierpień de 2021
chromequitlede 650

Google wydaje się uważać, że istnieje dobry powód, aby mieć skrót, który zabije każdą z twoich kart naraz. Nie zgadzamy się. Naciśnięcie Ctrl + Shift + Q zamknie każdą otwartą kartę lub okno Chrome i zrujnuje Twoją pracę. Jeśli wolisz zachować swoją pracę tam, gdzie jest, oto obejście, aby upewnić się, że tak się nie stanie.

Frustrujące jest to, że skrót „nuke wszystko” w Chrome znajduje się tuż obok innego, bardziej przydatnego skrótu przeglądarki, Ctrl+Shift+Tab, który przechodzi do poprzedniej karty przeglądarki. lewo. To jest głupie. Chrome również nie pozwala wyłączyć tej funkcji, ale możesz przypisać skrót do jednego z rozszerzeń, aby go zastąpić.

Aby to zrobić, przejdź do chrome://extensions w Twojej przeglądarce. Przewiń w dół strony i kliknij „Skróty klawiaturowe”.

1628166568 184 Jak zastapic skrot „Zamknij wszystko CtrlShiftQ w Chrome

W wyskakującym oknie wybierz dowolną funkcję jednego z rozszerzeń, której nie używasz i przypisz do niej Ctrl+Shift+Q. Teraz, gdy przypadkowo naciśniesz ten skrót, zamiast tego uruchomi tę akcję. Upewnij się, że nie jest to coś równie destrukcyjnego (chociaż trudno byłoby zamknąć każdą otwartą kartę).

1628166568 880 Jak zastapic skrot „Zamknij wszystko CtrlShiftQ w Chrome

Teraz możesz spokojnie wrócić do pracy, wiedząc, że Twoje zakładki są bezpieczne przed śliskimi palcami.

Czy ten post był pomocny?