Skip to content

Jak zatrzymać iPhone’a przed rejestrowaniem częstych lokalizacji?

21 de lipiec de 2021
img 56d70a1ea1165 1024x471 1

Może to być trochę denerwujące, gdy Twój iPhone wydaje się znać twoją rutynę, tak jak ma ESP. Jest to często wyświetlane jako powiadomienia, np. kiedy wsiądziesz do samochodu, a telefon poinformuje Cię o warunkach drogowych w drodze do miejsca docelowego.

Pytanie brzmi, skąd Twój iPhone wie, dokąd idziesz?

Jak zatrzymac iPhonea przed rejestrowaniem czestych lokalizacji

Podobnie jak usługa lokalizacyjna Google, Twój iPhone śledzi, dokąd się udajesz i zapisuje te informacje, które możesz później wyświetlić na mapie.

Na przykład, gdy codziennie idziesz do pracy, będzie to śledzić. Tak więc po pewnym czasie, kiedy wsiądziesz do samochodu i wyruszysz rano, poinformuje Cię, ile czasu zajmie dotarcie na miejsce. Podobnie pod koniec dnia powie Ci, ile czasu zajmie powrót do domu.

Ta funkcja ma dość widoczną przydatność. Bardzo wygodnie jest wiedzieć z wyprzedzeniem, jak wygląda Twoja trasa. Z drugiej strony może również wydawać się trochę przerażające i inwazyjne, dlatego możesz chcieć go wyłączyć. Jeśli nie chcesz, aby Twój iPhone śledził każdy Twój ruch, wyłączenie tej funkcji zajmuje tylko kilka sekund.

Aby to zrobić, najpierw otwórz Ustawienia na swoim iPhonie, a następnie wybierz „Prywatność”.

1626832870 512 Jak zatrzymac iPhonea przed rejestrowaniem czestych lokalizacji

W ustawieniach prywatności dotknij „Usługi lokalizacji”, a następnie „Usługi systemowe”.

1626832870 995 Jak zatrzymac iPhonea przed rejestrowaniem czestych lokalizacji

W usługach systemowych stuknij otwórz „Częste lokalizacje”.

1626832870 435 Jak zatrzymac iPhonea przed rejestrowaniem czestych lokalizacji


Tutaj masz możliwość wyłączenia częstych lokalizacji. Pod nagłówkiem Historia zobaczysz wszystkie miejsca nagrane przez Twój iPhone.

1626832870 978 Jak zatrzymac iPhonea przed rejestrowaniem czestych lokalizacji

Jeśli dotkniesz lokalizacji, pokaże ona na mapie częste lokalizacje dla określonego obszaru geograficznego. Śmiało i dotknij lokalizacji u dołu mapy.

1626832870 819 Jak zatrzymac iPhonea przed rejestrowaniem czestych lokalizacji

Teraz możesz zobaczyć, gdzie byłeś, w jakie dni iw jakich godzinach.

1626832870 208 Jak zatrzymac iPhonea przed rejestrowaniem czestych lokalizacji

Może to trochę za dużo informacji i chcesz wszystko wyczyścić. Nie ma problemu, po prostu dotknij przycisku „Wyczyść historię” u dołu strony ustawień usług systemowych. Pojawi się potwierdzenie i możesz kliknąć „Wyczyść historię”, aby je usunąć lub „Anuluj”, jeśli zmienisz zdanie.

1626832870 46 Jak zatrzymac iPhonea przed rejestrowaniem czestych lokalizacji

O ile nam wiadomo, informacje są przechowywane lokalnie i nie są zgłaszane do Apple, w przeciwieństwie do Google, który zgłasza wszystko na swoje serwery.

Niemniej jednak nie jest to niezbędne do działania Twojego iPhone’a, a wyłączenie go nie sparaliżuje innych funkcji. Nadal będziesz mógł korzystać z Map i nawigować. Co więcej, ponieważ informacje są najwyraźniej przechowywane lokalnie, nikt inny nie powinien mieć do nich dostępu.

Czy ten post był pomocny?