Skip to content

Jak zatrzymać system Windows przed zamknięciem lub ponownym uruchomieniem?

27 de lipiec de 2021
1627374584 image7

Jeśli kiedykolwiek przypadkowo wywołałeś zamknięcie systemu, a następnie nagle zmieniłeś zdanie, oto prosta sztuczka, aby powiedzieć systemowi Windows, aby przerwał zamykanie i pozwolił wrócić do wygłupów.

Notatka: Nie jest to nowa sztuczka dla większości poważnych geeków, ale jest to coś przydatnego, o czym wiele osób nie wie.

Scenariusz

Więc jesteś, pamiętając o własnym biznesie i marnując czas na Facebooku, kiedy system Windows wyświetla komunikat z informacją, że musisz teraz ponownie uruchomić komputer… i przypadkowo wybierzesz Uruchom ponownie teraz.

Kiedy uczysz się nowych rzeczy, powinieneś zapoznać się z naszym artykułem na temat zapobiegania przymusowemu ponownemu uruchomieniu komputera przez usługę Windows Update, aby upewnić się, że system Windows nie uruchomi się automatycznie, gdy będziesz z dala od klawiatury.

Przerywanie zamykania systemu

Aby zapobiec wyłączeniu systemu Windows, po prostu wpisz wyłącz /a w polu wyszukiwania menu Start, a następnie użyj kombinacji klawiszy skrótu Ctrl + Shift + Enter, aby uruchomić polecenie jako administrator – oczywiście, jeśli już wyłączyłeś UAC, możesz po prostu nacisnąć klawisz Enter.

Jak zatrzymac system Windows przed zamknieciem lub ponownym uruchomieniem


Jeśli masz już otwarte okno wiersza polecenia trybu administratora, możesz po prostu je tam wpisać, jeśli system Windows jeszcze go nie zamknął.

1627374584 90 Jak zatrzymac system Windows przed zamknieciem lub ponownym uruchomieniem

Proszę bardzo. Nauczyłeś się czegoś nowego – a może już to wiedziałeś, w takim przypadku nie jestem pewien, dlaczego czytasz tę linijkę.

Czy ten post był pomocny?