Skip to content

Jak zatrzymać wszystkie z wielu (WIELU) e-maili Amazon Amazon

25 de lipiec de 2021
img 5adf24ecb7225

Amazon wysyła mnóstwo e-maili. Niektóre z nich są przydatne — na przykład alerty o przejściu zamówienia lub problemach z zamówieniem. Ale reszta może Ci działać na nerwy. Oto jak pozbyć się każdego z nich.

Amazon naprawdę wolałby wysyłać ci mniej więcej to, czego chce, więc ustawienia wszystkich tych e-maili są ukryte głęboko na stronach kont klientów. Wykonaj te kroki jeden po drugim, aby przestać otrzymywać wszystkie niechciane wiadomości e-mail.

Krok pierwszy: zaloguj się do Amazon i przejdź do strony swojego konta

Najpierw przejdź do Amazon.com (lub wersji regionalnej dla Twojej lokalizacji). Musisz to zrobić za pomocą przeglądarki internetowej na komputerze lub żądając witryny na komputery w przeglądarce mobilnej. Z jakiegoś powodu nie możesz skorzystać z tej opcji w mobilnej wersji ich witryny lub w jej aplikacji mobilnej.

Kliknij przycisk „Konto i listy” w prawym górnym rogu strony i zaloguj się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Kliknij pozycję „Twoje konto” na liście rozwijanej.

1627207414 170 Jak zatrzymac wszystkie z wielu WIELU e maili Amazon Amazon

Ta strona zawiera wszystkie ustawienia Twojego konta Amazon. Zwróć uwagę, że ustawienia innych właściwości Amazon – takich jak Audible, Woot, Kindle Publishing itd. – nie są uwzględnione. Musisz osobno wyłączyć e-maile dla tych usług.

Krok drugi: skonfiguruj swoje preferencje komunikacyjne

Pierwszą rzeczą, którą zrobimy teraz, gdy dotarliśmy do strony konta, jest skonfigurowanie kilku preferencji komunikacyjnych. Preferencje te obejmują między innymi to, czy otrzymujesz materiały promocyjne pocztą fizyczną, jak chcesz sformatować otrzymywane wiadomości e-mail oraz rodzaje kategorii, dla których chcesz lub nie chcesz otrzymywać promocyjnych wiadomości e-mail.


Na stronie swojego konta znajdź sekcję „E-maile, alerty, wiadomości i reklamy”, a następnie kliknij link „Preferencje komunikacji”. Aby wszystko było jeszcze szybsze, możesz po prostu przejdź bezpośrednio do strony Preferencje komunikacji za pomocą tego linku(zostaniesz poproszony o zalogowanie się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).

1627207414 358 Jak zatrzymac wszystkie z wielu WIELU e maili Amazon Amazon

Ta strona ma trzy grupy ustawień: Informacje marketingowe wysyłane pocztą, Ustawienia ogólne i E-maile promocyjne. Weźmy je jeden po drugim.

Rozwiń najpierw sekcję „Informacje marketingowe pocztą”. To ustawienie dotyczy poczty fizycznej (drukowanych katalogów, informacji o członkostwie itd.). Jeśli nie chcesz otrzymywać żadnej fizycznej poczty od Amazon, wybierz opcję „Nie wysyłaj mi informacji marketingowych pocztą”, a następnie kliknij przycisk „Aktualizuj”.

1627207414 267 Jak zatrzymac wszystkie z wielu WIELU e maili Amazon Amazon

Następnie rozwiń sekcję „Ustawienia ogólne”. Tutaj jest tylko jedno ustawienie, które kontroluje sposób formatowania otrzymywanej wiadomości e-mail: HTML (z tekstem i obrazami) lub zwykły tekst (bez obrazów). Dokonaj wyboru, a następnie kliknij przycisk „Aktualizuj”.

1627207414 647 Jak zatrzymac wszystkie z wielu WIELU e maili Amazon Amazon

Następnie rozwiń sekcję „E-maile promocyjne”. To jest to, czego naprawdę szukasz. Znajdziesz w tym obszarze dziesiątki różnych kategorii, które po włączeniu wskazują, że chcesz otrzymywać promocyjne e-maile marketingowe dotyczące tego konkretnego działu. Możesz włączyć tyle lub tyle, ile chcesz.

1627207414 780 Jak zatrzymac wszystkie z wielu WIELU e maili Amazon Amazon


A jeśli nie chcesz w ogóle żadnych e-maili marketingowych, nie musisz odznaczać każdego pola z osobna. Zamiast tego wybierz opcję „Na razie nie wysyłaj mi żadnych marketingowych wiadomości e-mail” u dołu listy. Po dokonaniu wyboru kliknij przycisk „Aktualizuj”, aby włączyć zmiany.

1627207414 249 Jak zatrzymac wszystkie z wielu WIELU e maili Amazon Amazon

Krok trzeci: skonfiguruj subskrypcje e-mail

Z jakiegoś powodu musisz skonfigurować subskrypcje e-mail Amazon oddzielnie od promocyjnych e-maili skonfigurowanych w poprzedniej sekcji.

Wróć na główną stronę „Twoje konto”, w tej samej sekcji „Alerty e-mail, wiadomości i reklamy”, kliknij link „E-mail”.

1627207414 834 Jak zatrzymac wszystkie z wielu WIELU e maili Amazon Amazon

Ta strona pokazuje subskrypcje e-mail, w których jesteś obecnie zapisany.

1627207415 849 Jak zatrzymac wszystkie z wielu WIELU e maili Amazon Amazon

Domyślnie powinieneś zobaczyć wszystkie włączone subskrypcje na liście „Aktualne subskrypcje”. Wyłącz przełącznik po prawej stronie dla tego, czego nie chcesz otrzymywać — powinieneś zobaczyć, że wpis w kolumnie „Częstotliwość” zmieni się na chwilę na komunikat potwierdzający „Anulowano subskrypcję”.

1627207415 624 Jak zatrzymac wszystkie z wielu WIELU e maili Amazon Amazon

Aby dokładnie sprawdzić, kliknij kartę „Przeglądaj wszystkie subskrypcje”. To jest główna lista wszystkich subskrypcji e-mail Amazon. Upewnij się, że wszystkie opcje, których nie chcesz, są wyłączone (ikona przełącznika jest ustawiona na białą, a nie na pomarańczową).

1627207415 201 Jak zatrzymac wszystkie z wielu WIELU e maili Amazon Amazon


Jakby chcąc uświadomić sobie, że naprawdę woleliby denerwować Cię e-mailami, Amazon wyśle ​​​​Ci e-mail potwierdzenie, że nie chcesz otrzymywać żadnych e-maili z list, które właśnie wyłączyłeś. Fuj.

Krok czwarty: Użyj swojego klienta poczty e-mail, aby zablokować wiadomość, której nie możesz powstrzymać przed wysyłaniem do Amazon

Niestety, istnieje kilka rodzajów wiadomości e-mail, których nie można przestać używać tylko w ustawieniach konta Amazon. Wiele z tych e-maili jest w rzeczywistości nieco użytecznych. Obejmują one takie rzeczy, jak potwierdzenia zamówień, potwierdzenia wysyłek, wiadomości dotyczące Twojego konta oraz wiadomości od prywatnych sprzedawców i kupujących w Amazon Marketplace.

Chociaż prawdopodobnie nie chcesz blokować żadnej z tych oficjalnych wiadomości od Amazon, może się okazać, że niektórzy prywatni kupujący i sprzedawcy lubią wysyłać Ci spam. Może właśnie złożyłeś u nich jedno zamówienie, a teraz nie przestaną Cię męczyć w przesyłaniu opinii, pisaniu recenzji lub kupowaniu większej ilości ich rzeczy. Tego typu wiadomości możesz zablokować.

Aby znaleźć tego typu wiadomości, wróć ponownie do głównej strony „Twoje konto”. Tym razem kliknij link „Centrum wiadomości”.

1627207415 37 Jak zatrzymac wszystkie z wielu WIELU e maili Amazon Amazon

Centrum wiadomości to wewnętrzny interfejs Amazona do zarządzania wiadomościami od Amazon (lub prywatnych sprzedawców i kupujących), który jest podzielony na kilka przydatnych zakładek. Każda z wiadomości tutaj jest również wysyłana na Twój adres e-mail, ale przydaje się możliwość wejścia na stronę Amazon i znalezienia ich wszystkich.

Jak wspomnieliśmy, prawdopodobnie chcesz nadal otrzymywać oficjalne e-maile Amazon. Ale przejdź do zakładki „Wiadomości od kupującego/sprzedawcy”, a prawdopodobnie zauważysz niektóre z tych wiadomości spamowych, o których mówiliśmy.

1627207415 250 Jak zatrzymac wszystkie z wielu WIELU e maili Amazon Amazon


Niestety, nie ma wbudowanego sposobu, aby powstrzymać Amazon przed wysyłaniem tych wiadomości do Twojej skrzynki e-mail. Ale możesz je powstrzymać w inny sposób — blokując określone adresy w swoim kliencie poczty e-mail.

Przejdź do wybranej usługi poczty e-mail — jako przykładu użyję mojego konta Gmail. To, co zamierzasz zrobić, to skonfigurować filtr antyspamowy, który powstrzyma niepotrzebne e-maile od sprzedawców zewnętrznych przed dotarciem do Twojej skrzynki odbiorczej, jednocześnie pozwalając na praktyczne e-maile, takie jak powiadomienia o wysyłce. W przypadku Gmaila możesz ręcznie dodać filtr, klikając przycisk koła zębatego w prawym górnym rogu, a następnie klikając opcję „Ustawienia”. Na stronie Ustawienia kliknij link „Filtry i zablokowane adresy”.

1627207415 527 Jak zatrzymac wszystkie z wielu WIELU e maili Amazon Amazon

Na tej stronie kliknij link „Utwórz nowy filtr”. W wyskakującym oknie wpisz „marketplace.amazon.com” w polu „Ma słowa”. Nie używaj pola „Od”, ponieważ spowoduje to wyszukiwanie tylko pełnych adresów e-mail. Następnie kliknij link „utwórz filtr z tym wyszukiwaniem”.

1627207415 445 Jak zatrzymac wszystkie z wielu WIELU e maili Amazon Amazon

Teraz możesz wybrać kilka opcji obsługi wiadomości e-mail pasujących do filtra. Jeśli w ogóle nie chcesz widzieć tych wiadomości, możesz zaznaczyć pole „Usuń”. W takim przypadku będziesz musiał wejść na stronę Amazon, aby zobaczyć te wiadomości. Jeśli chcesz nadal mieć je w Gmailu, aby móc je później przeszukiwać, masz kilka opcji:

  • Wybierz „Oznacz jako przeczytane”, aby wiadomości nadal pojawiały się w Twojej skrzynce odbiorczej, ale zostały oznaczone jako przeczytane
  • Wybierz opcję „Pomiń skrzynkę odbiorczą (zarchiwizuj)”, a nigdy nie zobaczysz wiadomości przychodzącej. Będzie tam, jeśli go poszukasz.
  • Wybierz opcję „Zastosuj etykietę” (i wybierz etykietę), aby automatycznie kategoryzować te wiadomości.
  • Użyj kombinacji tych opcji. Na przykład możesz zastosować etykietę i oznaczyć wiadomości jako przeczytane.

Pamiętaj tylko, że ustawione przez Ciebie reguły dotyczą wszystkich wiadomości z rynku. Zmniejsza to Twoją zdolność do szybkiego reagowania w sytuacji, gdy sprzedawcy mają uzasadnioną potrzebę skontaktowania się z Tobą, na przykład w przypadku wycofania produktu.

1627207415 614 Jak zatrzymac wszystkie z wielu WIELU e maili Amazon Amazon

Powyższe instrukcje dotyczą Gmaila, ale powinieneś być w stanie zreplikować filtr antyspamowy za pomocą podobnych kroków w prawie każdej usłudze poczty e-mail lub programie.

Kredyt obrazu: Shutterstock/hanss

Czy ten post był pomocny?