Skip to content

Jak zdalnie pobrać dowolny plik na komputerze za pomocą OneDrive?

1 de sierpień de 2021
fetch top 650x300

OneDrive może być przede wszystkim usługą synchronizacji w chmurze, ale nawet jeśli nie używasz OneDrive jako podstawowego magazynu w chmurze, ma jedną zabójczą funkcję: dzięki niej możesz zdalnie uzyskać dostęp do dowolnego pliku na komputerze, nawet jeśli ten plik nie znajduje się w Twoim OneDrive lornetka składana.

Podobnie jak większość usług przechowywania w chmurze, OneDrive ułatwia przechowywanie plików w chmurze, a nawet udostępnianie ich innym osobom. „Pobierz” to przydatna dodatkowa funkcja, która umożliwia zalogowanie się do konta OneDrive w dowolnej przeglądarce internetowej, a następnie zdalny dostęp do plików na dowolnym komputerze z uruchomioną usługą OneDrive. Interesującym zastrzeżeniem jest to, że funkcja Pobierz nie jest obsługiwana w systemie Windows 8.1. Podejrzewamy, że dzieje się tak, ponieważ Windows 8.1 był pierwszą wersją, która zintegrowała OneDrive (wtedy o nazwie SkyDrive) z systemem operacyjnym, a pobieranie po prostu nie było wtedy dostępne.

Jeśli korzystasz z systemu Windows 10, możesz zacząć. Po prostu upewnij się, że logujesz się na swoje konto OneDrive, zanim zaczniesz. Jeśli używasz systemu Windows 7 lub 8 (nie 8.1), pobierz aplikację OneDrive(jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), zainstaluj go i zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta OneDrive, możesz je łatwo i bezpłatnie skonfigurować, nawet jeśli używasz tylko funkcji Pobierz.

Jak włączyć pobieranie w ustawieniach OneDrive

Pobieranie nie jest domyślnie włączone. Po zalogowaniu się do usługi OneDrive na komputerze musisz ją włączyć. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę OneDrive na pasku zadań.

1627798608 95 Jak zdalnie pobrac dowolny plik na komputerze za pomoca OneDrive

W oknie Microsoft OneDrive przejdź do zakładki Ustawienia.

1627798608 301 Jak zdalnie pobrac dowolny plik na komputerze za pomoca OneDrive


Na karcie Ustawienia zaznacz pole wyboru „Pozwól mi używać OneDrive do pobrania dowolnych plików na tym komputerze”, a następnie kliknij przycisk OK.

1627798608 279 Jak zdalnie pobrac dowolny plik na komputerze za pomoca OneDrive

Jeśli masz więcej niż jeden komputer, musisz powtórzyć te kroki, aby włączyć usługę OneDrive na każdym, na którym chcesz uzyskać zdalny dostęp do plików.

Jak uzyskać dostęp do zdalnych plików za pomocą pobierania?

Teraz, gdy masz włączone pobieranie, możesz uzyskać zdalny dostęp do swoich plików z dowolnej nowoczesnej przeglądarki internetowej. Po prostu udaj się do Witryna OneDrive i zaloguj się.

1627798608 714 Jak zdalnie pobrac dowolny plik na komputerze za pomoca OneDrive

W okienku nawigacji po lewej stronie zobaczysz listę komputerów, na których zainstalowano OneDrive. Po prostu kliknij ten, który chcesz przeglądać.

Powinieneś zobaczyć wszystkie znane foldery z twojego komputera. Foldery przechowywane zdalnie na komputerze mają niebieskie miniatury, dzięki czemu łatwiej jest zidentyfikować to, na co patrzysz. Wystarczy kliknąć dowolny folder, aby go otworzyć.

1627798608 237 Jak zdalnie pobrac dowolny plik na komputerze za pomoca OneDrive

UWAGA: Jeśli po raz pierwszy odwiedzasz ten komputer zdalnie i masz skonfigurowane uwierzytelnianie dwuskładnikowe, przed uzyskaniem dostępu konieczne będzie sprawdzenie kodu zabezpieczającego. Ponadto, jeśli widzisz wiele komputerów, których nie rozpoznajesz, możliwe, że starsze komputery są nadal powiązane z Twoim kontem. Po prostu kliknij wymienione komputery, a zobaczysz opcję usunięcia tych, których nie chcesz.


Po znalezieniu folderu z plikami, których szukasz, masz kilka możliwości. Jeśli chcesz pobrać plik na komputer, na którym jesteś teraz, po prostu kliknij plik. Alternatywnie możesz kliknąć plik prawym przyciskiem myszy i wybrać Prześlij do OneDrive, aby dodać ten plik do folderów OneDrive. Będziesz mieć możliwość określenia folderu, do którego chcesz go przesłać.

1627798608 172 Jak zdalnie pobrac dowolny plik na komputerze za pomoca OneDrive

Jedynym wyjątkiem od tej funkcji jest przeglądanie folderu ze zdjęciami lub filmami. W takim przypadku wyświetlane są pełne miniatury plików. Możesz kliknąć dowolny plik, aby wyświetlić obraz lub przesłać strumieniowo wideo bez konieczności jego pobierania lub kopiowania do folderów OneDrive. Masz nawet możliwość rozpoczęcia pokazu slajdów dla wszystkich zdjęć w folderze.

1627798609 610 Jak zdalnie pobrac dowolny plik na komputerze za pomoca OneDrive

I to wszystko. Jeśli korzystasz już z usługi OneDrive, nie musisz instalować żadnych dodatkowych aplikacji, aby uzyskać zdalny dostęp do plików na komputerze. Po prostu włącz funkcję Pobierz, aby uzyskać dostęp z prawie każdej przeglądarki internetowej. Jeśli nie korzystasz z OneDrive… cóż, jest to wystarczająco niesamowita funkcja, którą warto zainstalować.

Czy ten post był pomocny?