Skip to content

Jak zgłosić phishing i złośliwe witryny w Google Chrome

24 de lipiec de 2021
img 5d095c5d5e815

Google znacznie ułatwia teraz zgłaszanie „podejrzanych witryn” w Chrome. Witryny, które możesz chcieć zgłosić, obejmują witryny wyłudzające informacje, witryny zawierające złośliwe oprogramowanie i podobne szkodliwe rzeczy. Google użyje tych raportów do blokowania witryn dla wszystkich.

To nowe oficjalne rozszerzenie przeglądarki zgłasza złe strony internetowe do Bezpiecznego przeglądania Google. Jest to usługa używana przez przeglądarki internetowe, takie jak Google Chrome, Apple Safari i Mozilla Firefox, do proaktywnego blokowania złośliwych witryn internetowych. Za każdym razem, gdy odwiedzasz witrynę, przeglądarka internetowa sprawdza, czy nie pasuje ona do listy znanych złych witryn i wyświetla ostrzeżenie, jeśli tak. Pomyśl o tym jak o oprogramowaniu antywirusowym z definicjami — ale blokuje złe strony internetowe.

Wcześniej można było zgłaszać złośliwe witryny, przechodząc na stronę Google Zgłoś stronę phishingową formularz i wpisanie adresu strony internetowej. Nadal możesz, ale teraz jest rozszerzenie do Chrome, które znacznie przyspiesza to działanie.

Aby z niego skorzystać, zainstaluj Zgłaszający podejrzaną witrynę z Chrome Web Store. Po zainstalowaniu możesz kliknąć ikonę flagi na pasku narzędzi, aby zgłosić złą stronę internetową.

Rozszerzenie Chrome Suspicious Site Reporter

Rozszerzenie pozwoli Ci wybrać, co przesłać — adres URL witryny i Twój adres IP są obowiązkowe, ale możesz także udostępnić zrzut ekranu strony, zawartość DOM (cały kod HTML witryny) i łańcuch odsyłaczy (co pokazuje, jak trafiłeś na podejrzaną stronę).


Google może używać tych raportów od użytkowników Chrome, aby proaktywnie blokować te podejrzane witryny dla wszystkich, miejmy nadzieję, że internet stanie się lepszym miejscem.

Firma wydała to rozszerzenie Chrome 18 czerwca 2019 r. Ta funkcja idzie w parze z inne ulepszenia przeciwko „oszustwu” w Chrome, w tym ostrzeżenia o mylących adresach URL, takich jak „go0ogle.com” w przeglądarce Chrome 75.

Czy ten post był pomocny?