Skip to content

Jak zmienić autouzupełnianie i menedżera haseł w systemie Android

1 de kwiecień de 2022
Android Car Key 1024x575 1

Android ma możliwość zapisywania nazw użytkownika, haseł i innych rzeczy, które mogą być potrzebne do wprowadzenia w formularzach online i aplikacjach. Domyślną usługą autouzupełniania jest Google, ale możesz korzystać z innych. Pokażemy Ci jak.

Dlaczego chcesz zmienić autouzupełnianie i menedżera haseł? Załóżmy, że używasz przeglądarki Firefox lub Microsoft Edge na swoim komputerze. To tam zapisujesz informacje autouzupełniania. Powinieneś używać jednego z nich jako usługi autouzupełniania w systemie Android, aby informacje były również dostępne w telefonie.

Najpierw przesuń raz lub dwa razy w dół (w zależności od telefonu) z góry ekranu i dotknij ikony koła zębatego, aby otworzyć Ustawienia.

1648771677 407 Jak zmienic autouzupelnianie i menedzera hasel w systemie Android

Przewiń w dół do sekcji „Hasła i konta”. Na urządzeniu Samsung Galaxy musisz przejść do Zarządzanie ogólne> Hasła i autouzupełnianie.

Kliknij sekcję „Hasła i konta”.

Teraz wybierz dowolną usługę wymienioną w sekcji „Usługa autouzupełniania”.

Wybierz usługę w sekcji „Usługa autouzupełniania”.

Wybierz jedną z wymienionych usług. Są to zwykle przeglądarki lub menedżery haseł innych firm, które zainstalowałeś.

Notatka: Jeśli nie widzisz tutaj swojego ulubionego menedżera haseł lub aplikacji do autouzupełniania, najpierw zainstaluj ją ze Sklepu Play.

Wybierz nową usługę.

To naprawdę wszystko. Od teraz informacje o autouzupełnianiu będą pochodzić od tego dostawcy. Za każdym razem, gdy wprowadzasz nowe informacje — na przykład tworzenie konta w nowej witrynie — zostaną one również zapisane u tego dostawcy. Upewnij się tylko, że korzystasz z usługi autouzupełniania, której możesz zaufać.

Czy ten post był pomocny?