Skip to content

Jak zmienić Caps Lock komputera Mac w dodatkowy klucz modyfikujący?

20 de lipiec de 2021
img 5ca38f1e21578

O ile nie masz skłonności do krzyczenia w Internecie, prawdopodobnie nie używasz zbyt wiele Caps Lock. To dziwne, ponieważ znajduje się tuż obok wielu przydatnych klawiszy modyfikujących. Oto, jak sprawić, by Caps Lock był równie przydatny jak inne.

Co można zrobić z dodatkowym kluczem modyfikującym?

Być może najfajniejszą rzeczą do zrobienia jest powiązanie w pełni niestandardowych skrótów klawiszowych. Korzystając z aplikacji takiej jak BetterTouchTool, możesz użyć dodatkowego klawisza modyfikującego, aby dodać pustą listę skrótów klawiszowych, do których można dołączać akcje. Jeśli chcesz uruchomić skrypt powłoki lub otworzyć nową kartę wiadomości e-mail za każdym razem, gdy naciśniesz Caps + B, możesz to zrobić.

Możesz zrobić te same niestandardowe klawisze skrótu bez Caps Lock, ale utkniesz, naciskając dziwne kombinacje, takie jak Shift + Control + Command, aby nie zakłócać domyślnych skrótów. Dzięki tej metodzie każda aplikacja, która pozwala ustawić własne skróty klawiszowe, będzie obsługiwać nowy modyfikator Caps Lock.

Możesz także ponownie powiązać istniejące skróty, aby używać Caps Lock. Jeśli jest zbyt skomplikowany skrót, który Cię denerwuje, możesz ponownie powiązać go w ustawieniach klawiatury macOS, aby ułatwić naciśnięcie. Na przykład skrót klawiszowy w macOS do zrobienia zrzutu ekranu zaznaczenia to Shift + Command + 5, ale możesz go ponownie powiązać z Caps + S.

Zmień przeznaczenie Caps Lock z karabińczykiem

Teraz nie ma możliwości poprawnego emulowania dodatkowego klawisza modyfikującego, więc ze względu na kompatybilność lepszym sposobem na uzyskanie tej funkcjonalności jest ponowne przypisanie Caps Lock, aby zachowywał się tak, jakbyś naciskał jednocześnie klawisze Shift, Control, Option i Command czas. Ponieważ jest to tak absurdalna kombinacja, żadna aplikacja nie będzie wymagała naciskania każdego z nich w celu uzyskania skrótu i ​​nie powinno być żadnych zakłóceń.

Oznacza to, że stracisz kombinacje takie jak Caps Lock + Command, ale powinno działać wystarczająco prosto z dowolnym innym klawiszem alfanumerycznym. Możesz przypisać Caps Lock do dodatkowego klawisza funkcyjnego, takiego jak klawisze F13-20, ale może on nie działać jako klawisz skrótu w każdej aplikacji. Możesz także natywnie zmienić klawisz Caps Lockkey na Escape (lub dowolny inny klawisz modyfikujący), ale nie dodaje to żadnej dodatkowej funkcjonalności; po prostu przenosi klucz.

Aplikacja, której użyjemy do ponownego powiązania Caps Lock, to Karabiner, bezpłatne narzędzie do zmiany mapowania klawiatury dla systemu macOS. Pobierz i zainstaluj aplikację, a następnie otwórz preferencje. W zakładce „Złożone modyfikacje” dodaj nową regułę za pomocą przycisku na dole.

Elementy karabińczyka macOS

Zwykle w przypadku Karabinera będziesz musiał edytować JSON dla nowej reguły i dodać go ręcznie. Ale jeden z przykładów, z jakimi się wiąże, jest dokładnie tym, co próbujemy zrobić, więc nie musisz robić żadnych dodatkowych ustawień. Po prostu kliknij „+ Włącz” obok „Zmień caps_lock na polecenie + sterowanie + opcja + przesunięcie”, aby dodać regułę do Karabinera.

Przed dodaniem reguły upewnij się, że klawisz Caps Lock jest wyłączony, w przeciwnym razie utkniesz NA ZAWSZE WRZECZ. Zawsze możesz wyłączyć tę regułę, aby w przyszłości przełączać Caps Lock, ale ta konkretna reguła nie ma sposobu na użycie klawisza w inny sposób.

Jeśli chcesz to naprawić, możesz kliknąć „importuj więcej reguł z Internetu” i pobrać zestaw „Zmień caps_lock” z oficjalnej strony.

Opcje zamka z karabińczykiem

Zobaczysz nową kategorię reguł i jest taka, która pozwoli ci używać Shift + Caps Lock jako zwykłego klawisza Caps Lock. Możesz włączyć ten i usunąć stary, aby go zastąpić.

Prawdziwy hiperklucz

Ulepszenie Caps Lock

Ulepszenie Capslocka Na wzmiankę zasługuje zestaw reguł. Podczas gdy ponowne mapowanie Caps Lock na każdy inny modyfikator zapewnia czyste konto dla nowych skrótów klawiszowych, ten zestaw reguł znajduje zastosowanie dla każdego klawisza. Domyślnie nadal mapuje do każdego modyfikatora, podobnie jak poprzednia metoda, ale ma kilka kategorii skrótów klawiszowych, dzięki czemu możesz wyłączyć poszczególne sekcje, których nie chcesz, aby dać ci trochę miejsca na dostosowanie.


Możesz go zaimportować w taki sam sposób, jak każdą inną regułę do Karabinera, lub możesz odwiedzić zainstaluj URLw przeglądarce i wybierz, aby otworzyć go w Karabinerze.

Czy ten post był pomocny?