Skip to content

Jak zmienić czas wyświetlania powiadomień w systemie Windows 10

28 de lipiec de 2021
top 5 650x300

Domyślnie powiadomienia wyskakujące w systemie Windows 10 są wyświetlane tylko przez około 5 sekund, zanim zostaną wysłane do Centrum akcji. Jeśli chcesz, aby te powiadomienia pozostały na ekranie trochę dłużej, możesz to łatwo zmienić. Musisz tylko wiedzieć, gdzie tego szukać.

Windows 10 ulepsza system powiadomień Windows, dodając Centrum akcji, wysuwany pasek boczny, który pokazuje ostatnie powiadomienia i przydatne działania systemowe, które możesz wykonać. Jest to wygodna funkcja, którą można całkiem dobrze dostosować. Dla większości ludzi kilka sekund, gdy wyskakujące powiadomienie pozostaje na ekranie, jest w porządku. W końcu zawsze możesz trafić do Centrum akcji, jeśli coś przegapisz. Jeśli jednak wolisz, aby powiadomienia na ekranie były wyświetlane trochę dłużej (szczególnie przydatne, jeśli wyłączyłeś Centrum akcji), mamy dla Ciebie poprawkę.

Kontrolujesz, jak długo system Windows 10 wyświetla powiadomienia na ekranie za pomocą jednego menu rozwijanego, ale nie jest to oczywiste. Zamiast grupować je z innymi ustawieniami powiadomień, znajdziesz je ukryte w ustawieniach ułatwień dostępu systemu Windows. Z perspektywy czasu ma to sens (prawdopodobnie), ale nie jesteśmy pewni, jak można by oczekiwać, że ktokolwiek pomyśli o tym, by tam zajrzeć.

Kliknij Start> Ustawienia (lub naciśnij Windows + I), aby otworzyć okno Ustawienia, a następnie kliknij „Ułatwienia dostępu”.

1627475493 920 Jak zmienic czas wyswietlania powiadomien w systemie Windows 10

W oknie Ułatwienia dostępu wybierz kartę „Inne opcje”, a następnie kliknij menu rozwijane „Pokaż powiadomienia dla”.

1627475494 358 Jak zmienic czas wyswietlania powiadomien w systemie Windows 10


Rozwijane menu pozwala wybrać różne opcje czasu, od 5 sekund do 5 minut. Po prostu wybierz, jak długo wyskakujące powiadomienia mają pozostać na ekranie.

1627475494 67 Jak zmienic czas wyswietlania powiadomien w systemie Windows 10

I to wszystko! To tylko jedna mała sceneria ukryta w miejscu, o którym możesz nigdy nie myśleć, aby go szukać, ale miejmy nadzieję, że przyda się.

Czy ten post był pomocny?