Skip to content

Jak zmienić czyjś kolor oczu w Photoshopie

22 de lipiec de 2021
1626940106 preview 2

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak byś wyglądał, gdyby twoje oczy miały inny kolor? Moje są szare, ale zawsze myślałem, że pasowałby mi brązowy. Jasne, możesz pójść i kupić kolorowe kontakty, ale o wiele prościej jest po prostu użyć Photoshopa — lub ulubionego darmowego edytora obrazów, takiego jak KORDONEK— aby zmienić kolor oczu.

Zademonstruję tę technikę za pomocą Photoshopa, więc jeśli używasz innej aplikacji, musisz tylko ustalić, które równoważne narzędzia są najbardziej odpowiednie. Instrukcje powinny działać w wielu programach do edycji obrazów.

Otwórz obraz, którego chcesz użyć w Photoshopie. To jest obraz, nad którym pracuję.

1626940104 491 Jak zmienic czyjs kolor oczu w Photoshopie

Aby rozpocząć, utwórz nową pustą warstwę z trybem mieszania ustawionym na kolor — skrót klawiaturowy to Control+Shift+N dla użytkowników komputerów PC, Command+Shift+N dla użytkowników komputerów Mac. Następnie w menu rozwijanym „Tryb” wybierz „Kolor”.

1626940104 426 Jak zmienic czyjs kolor oczu w Photoshopie

Kliknij dwukrotnie próbkę pierwszego planu i ustaw ją na szalony kolor, taki jak jasnoniebieski na poniższym obrazku.

1626940105 702 Jak zmienic czyjs kolor oczu w Photoshopie


Przejdź do Edycja > Wypełnij i wybierz Kolor pierwszego planu, aby wypełnić pustą warstwę tym kolorem — możesz również użyć skrótu klawiaturowego Alt+Backspace (w systemie Windows) lub Option+Delete (na komputerze Mac). Wszystko na twoim obrazie będzie teraz wyglądało na dziwny odcień niebieskiego. Pomoże ci to wybrać oczy.

1626940105 396 Jak zmienic czyjs kolor oczu w Photoshopie

Dodaj czarną maskę warstwy do warstwy koloru, przytrzymując klawisz Option lub Alt i klikając przycisk Nowa maska ​​warstwy. Pamiętaj, że z maską białe odsłonięcia i czarne zakamarki

1626940105 625 Jak zmienic czyjs kolor oczu w Photoshopie

Powiększ oczy obiektu (Control-+ w systemie Windows, Command-+ na Macu) i wybierz narzędzie Pędzel, naciskając B na klawiaturze. Wybierz krzak Soft Round z menu Brush, ustaw Opacity na 100%, a Flow na około 60%.

1626940105 926 Jak zmienic czyjs kolor oczu w Photoshopie

Zresetuj próbki kolorów do ich domyślnych wartości czerni i bieli, naciskając klawisz D, a następnie zamień je tak, aby kolorem pierwszego planu był biały, naciskając X.

Wybierz maskę warstwy i zacznij malować oczy na biało. To odsłoni warstwę koloru. Ostrożnie omijaj tęczówkę, unikając źrenicy, aż uzyskasz dobrą maskę. Powtórz proces dla drugiego oka. (Może być konieczna zmiana rozmiaru pędzla, aby pasował do niektórych obszarów, w zależności od zdjęcia.)

1626940105 410 Jak zmienic czyjs kolor oczu w Photoshopie

Maska prawdopodobnie wygląda na trochę pomalowaną, więc przejdź do Filtr> Rozmycie> Rozmycie gaussowskie i dodaj około 2 piksele rozmycia do maski. To wygładzi przejścia.

1626940105 404 Jak zmienic czyjs kolor oczu w Photoshopie


Teraz, gdy masz dobrą maskę dla obu oczu, czas zacząć kolorować je bardziej naturalnym odcieniem.

Wybierz warstwę kolorów, a następnie kliknij dwukrotnie próbkę koloru pierwszego planu.

1626940105 198 Jak zmienic czyjs kolor oczu w Photoshopie

Po kilku eksperymentach odkryłem, że następujące wartości są dobrym miejscem do rozpoczęcia, gdy zmieniasz czyjś kolor oczu:

  • W przypadku niebieskich oczu ustaw H na 210, S na 7, a B na 70.
  • W przypadku szarych oczu ustaw H na 210, S na 3, a B na 70.
  • Dla zielonych oczu ustaw H na 100, S na 4 i B na 80.
  • W przypadku brązowych oczu ustaw H na 40, S na 25, a B na 15.

Wybierz kolor, którego chcesz użyć i naciśnij OK. Przejdź do Edycja > Wypełnij, a następnie wybierz Kolor pierwszego planu, aby zmienić oczy fotografowanej osoby.

1626940106 209 Jak zmienic czyjs kolor oczu w Photoshopie

W zależności od podstawowego koloru oczu fotografowanej osoby konieczne będzie również rozjaśnienie lub przyciemnienie tęczówki, aby rzeczy wyglądały naturalnie. Rebecca, modelka na zdjęciu, którego używam, ma ciemnobrązowe oczy, więc trzeba je trochę rozjaśnić. Dla moich jasnoszarych oczu często muszę zaciemniać rzeczy.

Dodaj do obrazu warstwę dopasowania krzywych. To najlepszy sposób na dostosowanie jasności w Photoshopie.

1626940106 477 Jak zmienic czyjs kolor oczu w Photoshopie


Zrobiłeś już świetną maskę warstwową, więc nie ma sensu robić tego ponownie. Przytrzymaj klawisz Option lub Alt i przeciągnij maskę warstwy z warstwy kolorów na warstwę Curves. Teraz krzywe będą miały wpływ tylko na oczy.

Wybierz punkt na krzywej i przeciągnij w górę, aby rozjaśnić oczy lub w dół, aby je przyciemnić w razie potrzeby.

Wartości, które zasugerowałem w tym artykule, to dopiero początek. Każdy obraz jest wyjątkowy. Chociaż w większości przypadków kolory, które polecam, powinny dawać naturalnie wyglądający kolor oczu, jeśli nie wyglądają dobrze, dostosowuj warstwy kolorów i krzywych, aż tak się stanie.

1626940106 161 Jak zmienic czyjs kolor oczu w Photoshopie

Zmiana własnego koloru lub koloru oczu znajomego w Photoshopie to świetna zabawa. Każdy chce wiedzieć, jak wyglądaliby z niebieskimi lub zielonymi oczami. Nie musisz też ograniczać się do naturalnych kolorów oczu – ta sama technika może być wykorzystana do stworzenia wilczych żółtych oczu lub fioletowych oczu Targaryena.

Czy ten post był pomocny?