Skip to content

Jak zmienić domyślną aplikację telefonu na Androida?

28 de kwiecień de 2022
Phone ringing

Mając wszystko, co potrafią telefony, łatwo zapomnieć, że są to telefony rdzeniowe. W systemie Android możesz zamienić aplikacje na telefon (dialer) na coś innego ze Sklepu Play. Pokażemy Ci, jak to zrobić.

Nie musisz używać standardowych aplikacji dostarczonych z telefonem. Google ma aplikację na telefon, którą można zainstalować ze Sklepu Play na większości telefonów z Androidem. Istnieją również inne opcje stron trzecich.

Jeśli chcesz wypróbować jedną z nich, po zainstalowaniu ze Sklepu Play musisz ustawić ją jako „domyślną” aplikację na telefon.

Najpierw przesuń raz lub dwa razy w dół od góry ekranu — w zależności od telefonu — aby otworzyć obszar powiadomień i dotknij ikony koła zębatego.

Dotknij koła zębatego ustawień.

Następnie przejdź do „Aplikacje”.

Przejdź do „Aplikacje”.

Wybierz „Domyślne aplikacje” lub „Wybierz domyślne aplikacje” na telefonie Samsung.

Wybierz „Aplikacje domyślne”.

Istnieje kilka różnych kategorii domyślnych aplikacji, a ta, którą chcemy, to „Aplikacja na telefon”.

Wybierz „Aplikacja Telefon”.

Tutaj pojawi się każda zainstalowana aplikacja, która może być domyślną aplikacją na telefon. Wybierz ten, którego chcesz użyć.

Wybierz aplikację telefonu, której chcesz użyć.

To naprawdę takie proste! Teraz za każdym razem, gdy otrzymasz telefon, zostanie on odebrany przez wybraną aplikację. Od teraz będziesz używać tej aplikacji do wykonywania połączeń telefonicznych. Zmiana domyślnych aplikacji jest istotną częścią Androida, upewnij się, że jej używasz.

Czy ten post był pomocny?