Skip to content

Jak zmienić dzwonki wiadomości i połączeń w systemie OS X?

26 de lipiec de 2021
img 574f06626554d

Jeśli masz komputer Mac skonfigurowany do odbierania SMS-ów i połączeń telefonicznych za pośrednictwem funkcji Handoff, być może odkryłeś, że domyślny dzwonek dla połączeń to otwieranie, który możesz łatwo zmienić w kilku prostych krokach.

Ta opcja znajduje się w aplikacji FaceTime, więc musisz ją tam zmienić (nawet jeśli nigdy nie używasz FaceTime). Zmiana dzwonka na komputerze Mac wpłynie na dźwięk słyszany zarówno podczas połączeń telefonicznych, jak i FaceTime.

Aby rozpocząć, najpierw otwórz FaceTime na Macu, a następnie otwórz preferencje, otwierając menu FacetTime lub używając Command+ na klawiaturze.

1627299526 664 Jak zmienic dzwonki wiadomosci i polaczen w systemie OS X

W ustawieniach zobaczysz menu Dzwonek u dołu panelu.

1627299526 193 Jak zmienic dzwonki wiadomosci i polaczen w systemie OS X

Kliknij go, aby zmienić dzwonek z domyślnego (Otwieranie) na dowolny z innych wstępnie zainstalowanych dzwonków. Pamiętaj, że nie możesz dodawać niestandardowych dzwonków, takich jak iPhone lub iPad, bez uciekania się do długiej, dość uciążliwej procedury.

Jak zmienic dzwonki wiadomosci i polaczen w systemie OS X


Podobnie, jeśli otrzymujesz wiadomości tekstowe za pomocą Wiadomości, możesz zmienić dźwięk alertu tak samo, jak dzwonek.

Najpierw otwórz Wiadomości i ponownie użyj menu Wiadomości lub Command +, aby otworzyć preferencje. W ustawieniach ogólnych zwróć uwagę na trzecią opcję „Odebrana wiadomość”.

1627299526 541 Jak zmienic dzwonki wiadomosci i polaczen w systemie OS X

Ponownie możesz wybrać dowolny z dołączonych dźwięków, ale nie możesz dodać niestandardowych.

1627299526 532 Jak zmienic dzwonki wiadomosci i polaczen w systemie OS X

Jeśli nie lubisz domyślnych dźwięków związanych z połączeniami telefonicznymi i powiadomieniami tekstowymi, to jak widzisz, bardzo łatwo je zmienić. Mimo to byłoby miło, gdybyś mógł po prostu użyć własnych niestandardowych tonów, ale Apple nie ułatwia tego.

Mamy nadzieję, że w pewnym momencie, w przyszłej aktualizacji lub wersji systemu OS X, będziemy mogli dostosować nasze dźwięki alertów i dostosować je do naszych upodobań. Na razie po prostu będziesz musiał być zadowolony z zawartej selekcji. Mam nadzieję, że znajdziesz taki, który Ci się podoba.

Czy ten post był pomocny?