Skip to content

Jak zmienić ikonę Dock Findera w OS X?

2 de sierpień de 2021
img 55621de4c837a

Jedyną rzeczą, którą właściciele komputerów Mac prawdopodobnie przyjmują za pewnik, jest możliwość dostosowania. To prawda, że ​​Apple narzuca surowe zasady dotyczące wyglądu i działania interfejsu, ale między tym wszystkim istnieje niezliczona liczba potencjalnych straconych godzin na ozdabianie systemu nowymi tapetami i ikonami.

Zastąpienie ikon systemu to jedna z najbardziej wyraźnych zmian, jakie możesz wprowadzić, a która będzie miała natychmiastowy wpływ. Interakcja z OS X jest w dużej mierze oparta na ikonach (podobnie jak w przypadku wszystkich graficznych interfejsów użytkownika), a zatem wydaje się być jasny, kolorowy i ogólnie przyjemny do oglądania i klikania.

W rzeczywistości, jeśli chodzi o ikony, Apple zachęca programistów do „wydać zasoby niezbędne do tego, aby wywrzeć na użytkownikach właściwe wrażenie.

Wcześniej omawialiśmy, jak zmieniać ikony w systemie OS X, ale ograniczało się to do folderów i aplikacji. To może wystarczyć dla większości użytkowników, ale dla bardziej odważnych z was dzisiaj chcemy porozmawiaćzmienianie ikony Findera w Docku.

Zmiana ikony Findera

Ikona Findera zawsze była tym samym podstawowym projektem „Happy Mac” przez większość historii Mac OS.

1627888366 746 Jak zmienic ikone Dock Findera w OS X

Ikona Happy Mac Finder nie różni się zbytnio od najnowszej wersji OS X; tylko trochę dopracowania, ale poza tym ten sam dokładny projekt. Szukając odpowiedniej ikony zastępczej, najlepiej jest znaleźć przezroczysty plik PNG o wymiarach co najmniej 256×256 pikseli. W Internecie jest mnóstwo zasobów ikon, jeśli po prostu wykonasz proste wyszukiwanie.

1627888366 113 Jak zmienic ikone Dock Findera w OS X

Dostosowanie Docka, takie jak zmiana jego wyglądu za pomocą kolorów, przekładek, a nawet motywów, jest stosunkowo łatwe dzięki odpowiedniej aplikacji. Ale aby faktycznie zmienić coś takiego jak ikona Findera, musisz wykonać trochę (tylko trochę) pracy.

Aby zmienić ikonę Findera w Docku, najpierw otwórz Finder i użyj „Command + G”, aby przejść do dowolnego miejsca na Macu.

Przejdź do „/System/Library/CoreServices/Dock.app/Contents/Resources/” (skopiuj i wklej wszystko, co widzisz między cudzysłowami).

1627888366 479 Jak zmienic ikone Dock Findera w OS X

Na tym zrzucie ekranu widzimy „finder.png” i „[email protected]”, które są ikonami Findera odpowiednio dla wyświetlaczy normalnych i Retina.

Podczas przeglądania tego folderu musisz wykonać kopię zapasową jednej lub obu tych ikon Findera. Przenieśliśmy już naszą nową ikonę Findera do folderu.

1627888366 834 Jak zmienic ikone Dock Findera w OS X

Wesimply musi teraz zmienić nazwę naszej obecnej ikony Findera na coś w rodzaju „finder_old.png”, a następnie zmienić nazwę naszej nowej ikony Findera na „finder.png”.

1627888366 990 Jak zmienic ikone Dock Findera w OS X

Za każdym razem, gdy wprowadzamy jakiekolwiek zmiany w folderze „Zasoby”, niezależnie od tego, czy chcemy coś przenieść do niego, z niego, czy zmienić nazwę pliku, musimy wprowadzić nasze hasło systemowe.

Oznacza to, że jeśli zmieniasz ikonę Findera, powinieneś spodziewać się kilkukrotnego wprowadzenia hasła.

1627888366 110 Jak zmienic ikone Dock Findera w OS X

Po pomyślnym zastąpieniu starej ikony nową nadszedł czas, aby wyrzucić pamięć podręczną ikon naszego Docka. Ponownie użyj „Command + G”, aby przejść do „private/var/folders/” – pamiętaj, że możesz skopiować i wkleić wszystko między cudzysłowami.

1627888366 226 Jak zmienic ikone Dock Findera w OS X

Naszym kolejnym zadaniem jest wyszukanie w folderze „folderów” „com.apple.dock.iconcache”; jak sama nazwa wskazuje, jest to pamięć podręczna ikon stacji dokującej.

Musisz przeciągnąć ten plik do Kosza. Nie martw się, w żaden sposób nie zaszkodzi to systemowi. W rzeczywistości w następnym kroku zmusimy Dock do odbudowania tej pamięci podręcznej, aby używał naszej nowej ikony Findera.

1627888366 949 Jak zmienic ikone Dock Findera w OS X

Następnie otwórz okno terminala. Możesz to zrobić z folderu Aplikacje lub użyć Spotlight.

Po otwarciu okna terminala wpisz „zabij Dock” i naciśnij klawisz „Enter”. Dock zostanie zmuszony do zamknięcia i ponownego załadowania.

1627888367 814 Jak zmienic ikone Dock Findera w OS X

Po ponownym załadowaniu Docka zobaczysz teraz swoją nową ikonę Findera.

1627888367 149 Jak zmienic ikone Dock Findera w OS X

Jeśli chcesz powrócić do starej ikony Findera, wystarczy ponownie wykonać tę procedurę, ale zmień „nową” ikonę Findera, aby została utworzona kopia zapasowa, a następnie przywróć oryginalną ikonę Findera do „finder.png”. Zabij i przeładuj Dock, a zobaczysz oryginalną ikonę Findera.

Istnieją inne ikony systemowe, a nawet ikony typów plików, które można zmienić, i omówimy je w przyszłych artykułach. W międzyczasie, jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, które chciałbyś wnieść, zachęcamy do wyrażenia opinii na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?