Skip to content

Jak zmienić ikony folderów i aplikacji w systemie OS X?

2 de sierpień de 2021
img 550384ae81703

Jednym z najlepszych sposobów na dostosowanie komputera Mac do własnych potrzeb jest zmiana ikon aplikacji i folderów. Dzięki kilku prostym zmianom możesz mieć własne rzeczy.

Istnieje wiele różnych ikon, które można zmienić w systemie OS X. Najłatwiejsze do zmiany są aplikacje i foldery, ale ostrzegamy, że może to być nawykiem. Gdy zaczniesz dostosowywać, możesz nie chcieć przestać!

Wykonaj proste wyszukiwanie „ikony os x”, a zobaczysz, że istnieje wiele stron internetowych, z których można pobrać ikony i pakiety ikon. W rzeczywistości w ten sposób znajdujemy większość naszych ikon zastępczych, ale dobrze jest zrozumieć, że możesz zasadniczo użyć dowolnego obrazu jako ikony. Pokażmy, co mamy na myśli.

Ikony folderów

Oto nasz pulpit, nieskazitelny i w dużej mierze nietknięty. Chcemy go użyć jako ikony folderu na pulpicie, więc zróbmy zrzut ekranu („Command + Shift + 3”) całości. Następnie otwórz nowy obraz zrzutu ekranu w podglądzie i skopiuj go do schowka („Command + C”).

Jak zmienic ikony folderow i aplikacji w systemie OS X

Pulpit jest folderem, więc jego ikonę można zmienić. Tutaj znajduje się wśród pozostałych specjalnych folderów w naszym folderze domowym, do których można uzyskać dostęp z menu Idź lub naciskając „Shift + Command + H” w Finderze.

1627909458 472 Jak zmienic ikony folderow i aplikacji w systemie OS X


Wybierz element, w tym przypadku nasz folder na pulpicie, i kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Pobierz informacje” lub łatwiej, użyj „Command + I”, aby otworzyć panel informacyjny tego elementu. Kliknij ikonę w lewym górnym rogu, aby otoczyła ją niebieską ramką.

1627909458 639 Jak zmienic ikony folderow i aplikacji w systemie OS X

Teraz po prostu wklej zawartość schowka, naciskając „Command + V”, a ikona folderu na pulpicie zostanie zmieniona.

1627909458 50 Jak zmienic ikony folderow i aplikacji w systemie OS X

Możesz przeglądać i zmieniać dowolne lub wszystkie te foldery, które zostaną następnie odzwierciedlone w całym systemie na paskach tytułowych, a nawet w ulubionych na pasku bocznym, jeśli chcesz używać kolorowych ikon zamiast domyślnych szarych OS X.

Ikony aplikacji

To nie tylko ikony folderów, jednak możesz zmieniać ikony aplikacji za pomocą tej samej metody. Pamiętaj, że możesz użyć dowolnego obrazu, więc jeśli można go otworzyć w podglądzie, można go skopiować i prawdopodobnie użyć jako ikony.

To powiedziawszy, po drodze natkniesz się na różne obrazy i formaty, z których wiele może nie być idealnymi ikonami. Większość ładnie wyglądających ikon jest zwykle w formacie .png z przezroczystym tłem. Możesz także znaleźć pliki ikon, które mają rozszerzenie .icns, czyli plik biblioteki ikon Apple.

Pokażmy przykład tego, co mamy na myśli i jak używać plików .icns. Chcemy zmienić naszą ikonę Safari, niezbyt drastycznie, tylko na coś płaskiego.

1627909458 99 Jak zmienic ikony folderow i aplikacji w systemie OS X


Mamy plik Safari .icns, który znaleźliśmy na stronie internetowej i wydaje się, że idealnie pasuje do naszych potrzeb. Otwieramy go za pomocą podglądu i widzimy, że zawiera sporo ikon, więc którego używamy? Właściwie nie musisz wybierać jednego, po prostu zaznacz je wszystkie za pomocą „Command + A”, a następnie skopiuj za pomocą „Command + C”.

1627909458 319 Jak zmienic ikony folderow i aplikacji w systemie OS X

Oto nasze informacje o Safari, które znajdujemy, otwierając folder Aplikacje („Shift + Command + A” w Finderze lub z menu Idź), klikając go, a następnie używając „Command + I” (lub klikając prawym przyciskiem myszy „Pobierz informacje” ).

Ponownie, podobnie jak w przypadku naszych folderów, kliknij małą ikonę w lewym górnym rogu, aby otoczyła ją niebieską ramką, a następnie wklej („Command + V”) zawartość schowka.

1627909458 785 Jak zmienic ikony folderow i aplikacji w systemie OS X

Zostaniesz poproszony o podanie hasła użytkownika w celu zmiany ikony aplikacji, ale gdy to zrobisz, nowa ikona będzie używana zamiast starej. Jeśli chcesz zobaczyć to w Docku, po prostu uruchom lub uruchom ponownie aplikację.

1627909458 545 Jak zmienic ikony folderow i aplikacji w systemie OS X

Możesz zmienić swoje ikony na praktycznie wszystko, co chcesz. Jeśli okaże się, że ci się nie podoba, możesz użyć innego. Jeśli chcesz przywrócić domyślną ikonę, po prostu otwórz panel informacyjny, kliknij ikonę, tak jakbyś miał ją zastąpić, i zamiast tego naciśnij klawisz „Usuń”. W razie potrzeby wprowadź hasło, a Twoja ikona zostanie z powrotem zmieniona.

To są podstawy dostosowywania ikon w OS X. Jeśli lubisz przeszukiwać Internet w poszukiwaniu ikon OS X, a nawet tworzyć własne, na pewno będziesz zajęty przez długi czas.


Jeśli masz coś, co chciałbyś dodać, na przykład pytanie lub komentarz, czekamy na Twoją opinię na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?