Skip to content

Jak zmienić Microsoft Edge, aby przeszukiwać Google zamiast Bing

11 de sierpień de 2021
google as edges default search

Nowa przeglądarka Edge firmy Microsoft używa Bing jako domyślnej wyszukiwarki, ale jeśli wolisz coś innego, możesz to zmienić. Edge może korzystać z dowolnej wyszukiwarki, która domyślnie obsługuje OpenSearch.

Microsoft Edge nie używa już starego systemu wtyczek „dostawcy wyszukiwania”, którego używał Internet Explorer, więc nie musisz się martwić o ich instalację. Zamiast tego Edge oferuje łatwo dostępną opcję zmiany dostawcy wyszukiwania.

Jako przykład przełączymy się na Google, ale jeśli chcesz, możesz wybrać inną wyszukiwarkę. Na przykład te instrukcje działają również z DuckDuckGo.

Nowa przeglądarka krawędzi oparta na Chromium

Aby używać Google lub innej wyszukiwarki jako domyślnej w nowej przeglądarce Edge firmy Microsoft, kliknij menu i wybierz „Ustawienia”.

Otwieranie ustawień w nowym Edge

Kliknij opcję „Prywatność i usługi” w Ustawieniach na lewym pasku bocznym.

Dostęp do opcji prywatności i usług w nowym Edge


Przewiń w dół prawego okienka i poszukaj sekcji Usługi. Kliknij opcję „Pasek adresu” pod nim.

Znajdowanie domyślnej wyszukiwarki w Microsoft Edge

Kliknij opcję „Wyszukiwarka używana na pasku adresu” i wybierz „Google” lub dowolną preferowaną wyszukiwarkę. Oprócz Bing i Google Edge obejmuje również Yahoo! i DuckDuckGo domyślnie.

Teraz gotowe. Możesz zamknąć stronę Ustawienia, a podczas wyszukiwania z paska adresu lub klikając prawym przyciskiem myszy tekst na stronie internetowej i wybierając opcję „Przeszukaj sieć”, Edge użyje wybranej wyszukiwarki.

Wybór domyślnej wyszukiwarki paska adresu w nowej przeglądarce Microsoft Edge opartej na Chromium.

Aby zarządzać wyświetlaną tutaj listą wyszukiwarek, kliknij opcję „Zarządzaj wyszukiwarkami”. Zobaczysz listę wyszukiwarek. Możesz usunąć je z listy lub kliknąć przycisk „Dodaj” i dodać własną wyszukiwarkę, wpisując adres URL.

Nowa wersja Edge będzie również automatycznie znajdować wyszukiwarki, gdy z nich korzystasz, podobnie jak stara Edge. Na przykład, jeśli wolisz inną wyszukiwarkę, Edge mówi, że powinieneś „otworzyć nową kartę, przejść do wyszukiwarki, którą chcesz dodać, i coś wyszukać”. Pojawi się jako opcja na liście po jej użyciu, zakładając, że wyszukiwarka jest poprawnie skonfigurowana, aby to oferować.

Zarządzanie listą dostępnych wyszukiwarek w przeglądarce Edge opartej na Chromium.


Nawet po zmianie domyślnej wyszukiwarki pole wyszukiwania na stronie Nowa karta Edge pozostanie polem wyszukiwania Bing. Możesz użyć paska adresu, aby wyszukiwać w Google lub innej wyszukiwarce ze strony Nowa karta Edge.

Klasyczna krawędź

Krok pierwszy: uzyskaj więcej wyszukiwarek

Microsoft Edge nie korzysta już z dostawców wyszukiwania, których musisz zainstalować ze strony Microsoftu. Zamiast tego, gdy odwiedzasz stronę internetową, która używa standardu „OpenSearch”, aby ujawnić informacje o swojej wyszukiwarce, Edge zauważa to i rejestruje informacje o wyszukiwarce.

W ten sam sposób działa Google Chrome – odwiedź stronę internetową z OpenSearch, a Chrome automatycznie ją wykryje.

Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić witrynę wyszukiwarki, aby dodać tę wyszukiwarkę do Edge. Jeśli chcesz zainstalować Google, odwiedź Strona główna Google. W przypadku DuckDuckGo odwiedź Strona główna DuckDuckGo. Gdy to zrobisz, możesz ustawić go jako domyślny, korzystając z poniższych instrukcji.

1628675612 231 Jak zmienic Microsoft Edge aby przeszukiwac Google zamiast Bing

Nie każda wyszukiwarka obsługuje jeszcze OpenSearch, ale spodziewamy się, że wyszukiwarki bardzo szybko dodadzą do tego obsługę.

Krok drugi: Zmień domyślną wyszukiwarkę

Aby zmienić dostawcę wyszukiwania, kliknij przycisk menu — jest to przycisk z trzema kropkami w prawym górnym rogu okna MicrosoftEdge. Wybierz „Ustawienia” w menu.

Otwieranie menu Ustawienia Microsoft Edge.

Po lewej stronie panelu „Ustawienia” kliknij opcję „Zaawansowane” u dołu listy.

Otwieram zaawansowane opcje Microsoft Edge.


Przewiń w dół w panelu Ustawienia zaawansowane, a zobaczysz ustawienie „Wyszukiwanie w pasku adresu”. Kliknij przycisk „Zmień dostawcę wyszukiwania”.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki w Microsoft Edge.

Zobaczysz listę dostępnych dostawców wyszukiwania. Wybierz wyszukiwarkę, której chcesz użyć, i kliknij lub naciśnij „Ustaw jako domyślną”.

Wybór Google jako domyślnej wyszukiwarki Edge.

Jeśli wyszukiwarka, której chcesz użyć, nie pojawia się tutaj, upewnij się, że najpierw odwiedziłeś stronę główną wyszukiwarki. Jeśli odwiedziłeś stronę główną i nadal się nie pojawia, ta wyszukiwarka nie obsługuje jeszcze OpenSearch. Możesz skontaktować się z wyszukiwarką i poprosić ją o obsługę OpenSearch, aby móc używać jej jako domyślnej wyszukiwarki w Microsoft Edge.

Krok trzeci: Wyszukaj z paska adresu lub strony nowej karty

Możesz teraz wpisać zapytanie wyszukiwania w pasku adresu Edge i nacisnąć Enter — automatycznie przeszuka domyślną wyszukiwarkę. Edge dostarczy nawet sugestie z niego w rozwijanym polu, zakładając, że Twoja wyszukiwarka obsługuje sugestie i pozostawiasz je włączone w ustawieniach Edge.

Ta zmiana wpływa również na „Gdzie dalej?” na stronie nowej karty, dzięki czemu możesz łatwo przeszukać swoją ulubioną wyszukiwarkę.

Aby szybko wyszukiwać za pomocą skrótów klawiaturowych, naciśnij Ctrl+T, aby otworzyć stronę nowej karty, lub Ctrl+L, aby ustawić pasek adresu na bieżącej stronie i zacznij wpisywać wyszukiwanie.

1628675612 755 Jak zmienic Microsoft Edge aby przeszukiwac Google zamiast Bing


Nic dziwnego, że ta opcja nie wpływa na nic poza Microsoft Edge. Po przeprowadzeniu wyszukiwania z menu Start lub przez Cortanę i wybraniu opcji „Przeszukaj sieć” system Windows przeszuka Internet za pomocą Bing. Cortana jest przecież „zasilana przez Bing”. Powyższa opcja dotyczy tylko wyszukiwań rozpoczynanych w Microsoft Edge.

Jak zwykle modyfikuje to tylko ustawienia jednej przeglądarki. Jeśli używasz Internet Explorera do starszych aplikacji, musisz zmienić jego wyszukiwarkę w staromodny sposób. Chrome, Firefox i inne przeglądarki mają własne domyślne opcje wyszukiwania.

Czy ten post był pomocny?