Skip to content

Jak zmienić miejsce, w którym zapisywane są zrzuty ekranu na komputerze Mac?

27 de lipiec de 2021
person using a macbook on a desk

Robienie zrzutu ekranu na komputerze Mac nie jest prostym procesem, ale po ustaleniu prawidłowego skrótu klawiaturowego nadal domyślnie zapisuje wszystkie zrzuty ekranu bezpośrednio na pulpicie. Możesz to jednak dość łatwo zmienić. Zobaczmy, jak.

Możesz zmienić domyślną lokalizację zapisywania za pomocą narzędzia do zrzutów ekranu. Rozpocznij, naciskając jednocześnie Command + Shift + 5 na klawiaturze.

Klawiatura Mac z podświetlonymi Command+Shift+5

Następnie w narzędziu do zrzutów ekranu kliknij przycisk „Opcje”.

Kliknij przycisk „Opcje”

U góry wyskakującego menu, w sekcji Zapisz w, zobaczysz następujące wbudowane opcje:

  • Pulpit:Domyślna opcja, która zapisuje wszystkie zrzuty ekranu jako pojedyncze pliki.
  • Schowek:Użyj tej opcji, aby natychmiast wkleić ujęcie do innej aplikacji. To prawdopodobnie najczystszy wybór, jeśli nie lubisz zaśmiecać dysku twardego dodatkowymi plikami.
  • Wiadomości:Ta opcja otwiera nową wiadomość z załączonym zrzutem ekranu. Dzięki temu możesz szybko wysłać go do jednego z kontaktów.
  • Poczta:Ta opcja tworzy nową wiadomość e-mail w aplikacji Poczta z załączonym zrzutem ekranu. Jeśli chcesz wysyłać zrzuty ekranu za pośrednictwem klienta internetowego, takiego jak Gmail, najlepiej użyć opcji Schowek i wkleić go ręcznie.
  • Zapowiedź:Spowoduje to otwarcie zrzutu ekranu w podglądzie, gdzie możesz go edytować przed zapisaniem go na komputerze lub skopiowaniem do schowka.

1627408190 408 Jak zmienic miejsce w ktorym zapisywane sa zrzuty ekranu na

Alternatywnie u dołu listy opcji możesz kliknąć listę „Inna lokalizacja”, aby wybrać inny folder na swoim komputerze. Pojawi się okno Findera. Przejdź do żądanego folderu, a następnie kliknij przycisk „Wybierz”.

Kliknij przycisk „Wybierz”

Niezależnie od wybranego ustawienia komputer Mac zapamięta to ustawienie i użyje go do wszystkich zrzutów ekranu w przyszłości. Możesz także użyć tego samego menu, aby ustawić 5- lub 10-sekundowy licznik czasu, wyświetlić ruchomą miniaturę, zapamiętać ostatni wybór i czy wyświetlać wskaźnik myszy na zrzutach ekranu.

Czy ten post był pomocny?