Skip to content

Jak zmienić nazwę urządzenia Chromecasta

9 de lipiec de 2021
IMG 8294 650x300

Podczas pierwszej konfiguracji nowego Chromecasta możesz nadać mu nazwę. W ten sposób Chromecast identyfikuje się w sieci i do urządzeń przesyłających, dzięki czemu wiesz, do której jednostki przesyłasz. Ale jeśli Twój Chromecast rozpoczął życie jako „Chromecast w salonie” i przeniosłeś go do innego pokoju, zmiana jego nazwy ma sens. To szybki i łatwy proces — oto jak to zrobić.

Powinieneś już mieć zainstalowaną aplikację Google Home, ponieważ najpierw musisz skonfigurować Chromecasta, a proces zmiany nazwy jest identyczny na iOS i Android. Używam urządzenia z Androidem, ale kroki są dokładnie takie same na iPhonie lub iPadzie — menu mogą wyglądać nieco inaczej, ale to wszystko.

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to otworzyć aplikację Google Home i przesunąć palcem do karty „Urządzenia”. Tam przewiń w dół, aż znajdziesz Chromecasta, którego nazwę chcesz zmienić – jeśli masz tylko jeden, powinno to być łatwe.

Jak zmienic nazwe urzadzenia Chromecasta

Stuknij w rozszerzone menu z trzema przyciskami w prawym górnym rogu karty Chromecasta, a następnie wybierz „Ustawienia urządzenia”.

1625829539 496 Jak zmienic nazwe urzadzenia Chromecasta1625829540 305 Jak zmienic nazwe urzadzenia Chromecasta

Pierwsza opcja w tym menu powinna brzmieć „Nazwa”, z nazwą Twojego Chromecasta bezpośrednio pod nią. Stuknij w to.

1625829540 512 Jak zmienic nazwe urzadzenia Chromecasta


Spowoduje to otwarcie okna dialogowego, w którym możesz wprowadzić nową nazwę. Śmiało i wpisz, co chcesz, aby pojawiła się tutaj nowa nazwa. Kiedy skończysz, kliknij „OK”.

1625829540 901 Jak zmienic nazwe urzadzenia Chromecasta1625829540 158 Jak zmienic nazwe urzadzenia Chromecasta

Nazwa natychmiast się zmieni i pojawi się na wszystkich dostępnych urządzeniach. To wszystko, gotowe. Mówiłem ci, że to łatwe.

Ponieważ jest to tak niedroga technologia, często zdarza się, że wielu użytkowników ma kilka Chromecastów. Zmiana nazwy Chromecasta jest prosta, ale jest to ważna funkcja, o której należy wiedzieć w środowisku wielu Chromecastów.

Czy ten post był pomocny?