Skip to content

Jak zmienić obraz konta w systemie Windows 10?

21 de lipiec de 2021
windows stock lede 7 1024x469 1

Obraz Twojego konta jest tym, co widzisz na ekranie logowania systemu Windows i menu Start. System Windows przypisuje nowym kontom użytkowników w systemie Windows 10 ogólny obraz profilowy, ale łatwo jest go zmienić na dowolny obraz. Oto jak dodać odrobinę stylu do swojego konta.

Jeśli nie używasz konta Microsoft, z którym jest już skojarzone zdjęcie, firma Microsoft ustawi Twoje zdjęcie profilowe na domyślny obraz użytkownika w systemie Windows — ogólną sylwetkę osoby.

Aby zmienić zdjęcie, naciśnij Start, kliknij swoje zdjęcie konta po lewej stronie, a następnie kliknij polecenie „Zmień ustawienia konta”. (Możesz się tam również dostać, wybierając Ustawienia> Konta> Twoje informacje.)

1626846440 883 Jak zmienic obraz konta w systemie Windows 10

Jakkolwiek dojdziesz do ekranu Konta, zobaczysz dwie opcje zmiany zdjęcia. Kliknij „Aparat”, aby użyć podłączonej kamery do zrobienia zdjęcia lub kliknij „Przeglądaj dla jednego”, aby zlokalizować plik obrazu na komputerze. W tym przykładzie będziemy szukać lokalnego obrazu.

1626846440 662 Jak zmienic obraz konta w systemie Windows 10

Przejdź do zdjęcia, którego chcesz użyć jako nowego zdjęcia konta, a następnie kliknij przycisk „Wybierz zdjęcie”.

1626846440 34 Jak zmienic obraz konta w systemie Windows 10


Zwróć uwagę, że system Windows automatycznie zmieni rozmiar i przytnie wybrany obraz. Jeśli nie uzyskasz pożądanego rezultatu z wybranego obrazu, możesz spróbować samodzielnie przyciąć i zmienić rozmiar obrazu. System Windows używa obrazu o wymiarach 448 × 448 pikseli na ekranie logowania.

Po zmianie zdjęcia, jeśli chcesz wrócić do zdjęć, które już przesłałeś, po prostu kliknij miniaturę zdjęcia po prawej stronie bieżącego wyboru. Będzie to jednak działać tylko w przypadku trzech ostatnio używanych obrazów.

1626846440 773 Jak zmienic obraz konta w systemie Windows 10

To wszystko. Pomyślnie zmieniłeś zdjęcie swojego konta na coś, co mówi trochę więcej o tym, kim jesteś.

Czy ten post był pomocny?