Skip to content

Jak zmienić uprawnienia kamery i mikrofonu witryny w Chrome

24 de lipiec de 2021
2019 04 13 10h53 44 1024x469 1

Google Chrome umożliwia zarządzanie, które poszczególne witryny mogą mieć dostęp do mikrofonu i aparatu. Jeśli nie widzisz żadnego filmu lub mikrofon nie odbiera głosu, być może trzeba zmienić uprawnienia, które Chrome przyznaje witrynie. Oto jak.

Jak zmienić uprawnienia witryny w Chrome

Ze względów bezpieczeństwa Chrome wyświetla monit za każdym razem, gdy witryna żąda dostępu do mikrofonu lub kamery internetowej. Jeśli przypadkowo kliknąłeś „Zablokuj” po pierwszym wyświetleniu monitu lub po prostu chcesz cofnąć przyznane wcześniej uprawnienia, pokażemy Ci, jak zarządzać tymi ustawieniami.

Wiedza o tym, jak i gdzie uzyskać dostęp do ustawień związanych z uprawnieniami witryny do sprzętu komputerowego, jest ważna, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał zmienić zdanie co do tego, z czego może korzystać witryna.

Zasadniczo istnieją dwa sposoby zarządzania uprawnieniami mikrofonu i kamery internetowej do witryny: z omniboksu lub w ustawieniach Chrome.

Zmień uprawnienia witryny z omniboksu

Ta metoda działa, gdy masz już ustawione uprawnienia do mikrofonu lub kamery i chcesz je zmienić podczas odwiedzania tej konkretnej witryny.

Przejdź do witryny, dla której chcesz zmienić uprawnienia i kliknij ikonę kłódki po lewej stronie omniboksu.

1627128123 507 Jak zmienic uprawnienia kamery i mikrofonu witryny w Chrome


W wyświetlonym menu kliknij mikrofon lub kamerę, a następnie z menu rozwijanego wybierz „Zezwól” lub „Zablokuj”, a następnie kliknij X, aby zapisać zmiany.

Kliknij menu rozwijane urządzenia, zmień uprawnienia, a następnie kliknij X

Po zapisaniu decyzji konieczne będzie ponowne załadowanie strony, aby zmiany zaczęły obowiązywać.

Aby zmiany zaczęły obowiązywać, kliknij Odśwież

Gdy witryna ma dostęp do mikrofonu lub kamery, w omniboksie po prawej stronie pojawi się ikona. Jeśli klikniesz tę ikonę, możesz zawsze blokować dostęp lub nadal zezwalać witrynie na dostęp. Ponownie musisz ponownie załadować stronę, aby wszelkie zmiany zaczęły obowiązywać.

1627128123 628 Jak zmienic uprawnienia kamery i mikrofonu witryny w Chrome

Jak wyświetlić uprawnienia w ustawieniach Chrome

Aby wyświetlić uprawnienia mikrofonu i kamery w ustawieniach Chrome, kliknij ikonę menu, a następnie kliknij „Ustawienia”. Alternatywnie możesz wpisać chrome://settings/do omniboksu, aby przejść bezpośrednio tam.

Kliknij przycisk menu, a następnie kliknij Ustawienia

Na karcie Ustawienia przewiń w dół i kliknij „Zaawansowane”.

W sekcji Ustawienia kliknij zaawansowane, znajdujące się na dole strony

Przewiń trochę w dół, aż zobaczysz „Ustawienia treści”. Kliknij na to.

Kliknij Ustawienia sterowania


Po wejściu do ustawień treści kliknij „Mikrofon” lub „Aparat”, aby dostosować jego uprawnienia.

Kliknij Mikrofon lub Aparat, aby uzyskać dostęp do jego ustawień

Chociaż nie możesz ręcznie dodać witryny do listy dozwolonych lub zablokowanych w Ustawieniach, możesz wyświetlić listę wszystkich witryn, którym zezwolono lub odmówiono dostępu na tej stronie. Następnie, aby usunąć elementy, na które wcześniej zezwolono lub zablokowałeś dostęp, wystarczy kliknąć ikonę kosza obok witryny.

1627128124 325 Jak zmienic uprawnienia kamery i mikrofonu witryny w Chrome

Po usunięciu witryny z którejkolwiek z list, następnym razem, gdy wejdziesz na tę witrynę, zostaniesz poproszony o pozwolenie na dostęp do mikrofonu lub kamery, gdy witryna ponownie poprosi o to.

Przy następnej próbie uzyskania dostępu do urządzenia przez witrynę zostanie wyświetlony monit

Chociaż nie możesz globalnie odmówić Chrome – ani przyznać – w tym przypadku – całego dostępu do kamery i mikrofonu, ale jeśli zamiast tego nie zostaniesz poproszony o podjęcie decyzji, wróć do „Mikrofon” lub „Aparat” w Ustawienia treści Chrome.

Kliknij Mikrofon lub Aparat, aby uzyskać dostęp do jego ustawień

Gdy wrócisz do tego menu, przełącz „Zapytaj przed uzyskaniem dostępu” do pozycji wyłączonej. Chociaż nie jest to zalecane, nie pojawi się monit o zezwolenie lub odmowę dostępu witryny do mikrofonu i kamery, dopóki ten przełącznik nie zostanie ponownie włączony.

Przełącz Pytaj przed uzyskaniem dostępu do pozycji wyłączonej, aby całkowicie wyłączyć monit

Ta metoda działa jak niewielka luka, która nigdy nie przyznaje dostępu bez faktycznego odmawiania czegokolwiek. Od tej chwili nie będziesz już otrzymywać monitów, gdy witryna żąda dostępu do Twojego urządzenia. Aby ponownie otrzymywać monity, wróć do panelu ustawień i ponownie włącz „Zapytaj przed uzyskaniem dostępu”.

Czy ten post był pomocny?