Skip to content

Jak zmienić „Wake Word” Amazon Echo

18 de lipiec de 2021
img 57057c1aaedb1 1024x469 1

Domyślnie „Alexa” jest słowem budzącym, które powoduje, że Amazon Echo słucha twoich poleceń. Nie utkniesz jednak z tym wyzwalaczem i możesz go zmienić, aby dopasować go do swoich preferencji – lub ograniczyć zamieszanie między Echo.

Dlaczego chciałbyś zmienić słowo zegarka

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć zmienić wyzwalacz słowa wybudzania dla urządzeń Echo. Być może tak bardzo spodobało Ci się imię Alexa, że ​​nadałeś je swojej córce, a teraz Twoja jednostka Echo reaguje na polecenia skierowane do Twojego dziecka. Jeśli masz dość Alexy-cyfrowej-Asystentki mówiącej „Nie rozumiem” w odpowiedzi na polecenia, takie jak „Alexa, wyrzuć śmieci”, skierowane do Alexy-twojej-córki, to zdecydowanie czas na zmiany .

Ewentualnie, być może naprawdę nie lubisz imienia Alexa i wolałbyś nie wypowiadać go wiele razy dziennie – jeśli nadal masz urazę do Alexy-Dziewczyny, która ukradła twoją ulubioną koszulkę zespołu Fleetwood Mac i w ten sposób zepsuła zespół do okropnego rozpadu , całkowicie współczujemy Twojemu pragnieniu nowego słowa budzenia.

Wreszcie, dla osób z wieloma jednostkami Echo, istnieje argument na rzecz wielu słów budzących. Układ mikrofonów w jednostkach Echo i Echo Dot jestbardzo wrażliwy. Jeśli masz Echo w salonie i kropkę na górze w sypialni, istnieje duża szansa, że ​​wydanie komendy Alexie podczas stania w foyer uruchomi obie jednostki. W takich przypadkach bardzo przydatne jest posiadanie jednego słowa budzenia dla jednostki na dole i jednego słowa budzenia dla jednostki na górze.

Jeśli uważasz, że to rozwiązanie brzmi niezdarnie lub trudne do zapamiętania (które słowo budzące dla której jednostki?), zapewniamy Cię, że tak nie jest. Przystosowanie się do tego jest zaskakująco proste. Zmieniliśmy słowo budzenia na naszym urządzeniu na górze na „Echo” i zostawiliśmy słowo budzenia na naszej jednostce na dole jako „Alexa”. Już łatwo jest antropomorfizować Alexę i okazało się, że naprawdę łatwo jest po prostu myśleć o Alexie jako o pomocy na dole, jeśli chcesz, a Echo jako o pomocy na górze.

Jak zmienić słowo zegarka?

Zanim przejdziemy dalej, musimy cię łatwo zawieść: tymogą zmień słowo budzenia, ale tyżargon zmień go na cokolwiek chcesz. Chociaż prawdziwie niestandardowe słowa budzenia mogą być przyszłą funkcją Echo, obecnie nie możesz ustawić słowa budzenia na „Scuba Steve”, „Megatron”, „Osobisty asystent głosowy o nazwie Quest” lub jakikolwiek inny rozrywkowy termin, który chcesz.


Pomijając jednak to zastrzeżenie, możesz łatwo zmienić słowo zegarka między jedną z obecnie dostępnych opcji: „Alexa”, „Amazon”, „Echo” i ostatnio dodany „Komputer”. Aby to zrobić, po prostu otwórz aplikację Alexa na urządzeniu mobilnym lub przejdź do echo.amazon.com aby uzyskać dostęp do panelu sterowania Echo. Tam wybierz „Ustawienia” z menu nawigacyjnego po lewej stronie.

1626620581 855 Jak zmienic „Wake Word Amazon Echo

W menu ustawień wybierz urządzenie Echo, którego słowo budzenia chcesz zmienić. Zwróć uwagę, że w Fire TV nie ma słowa budzącego, ponieważ wymaga to naciśnięcia przycisku, aby uruchomić system Alexa, a zatem nie ma słowa budzącego.

1626620582 430 Jak zmienic „Wake Word Amazon Echo

Po wybraniu urządzenia, które chcesz edytować, przewiń w dół w ustawieniach, aż zobaczysz wpis „Wake Word”. Wybierz słowo budzenia.

1626620582 323 Jak zmienic „Wake Word Amazon Echo

Wybierz nowe słowo budzenia z rozwijanego menu.

1626620582 713 Jak zmienic „Wake Word Amazon Echo

Po dokonaniu wyboru kliknij „Zapisz”. Należy pamiętać, jak wskazuje ostrzeżenie nad menu wyboru, że wprowadzenie zmian zajmie kilka minut i że w tym czasie nie będzie można korzystać z urządzenia.


Jeśli masz więcej niż jedno Echo lub Echo Dot, powtórz te kroki dla każdego urządzenia, ponieważ słowa wybudzania są ustawiane indywidualnie.

To wszystko! Dzięki prostemu dostrojeniu konfiguracji możesz przełączać słowo budzenia na wszystkich swoich urządzeniach lub rozdzielać słowo budzenia między różne obszary domu.

Czy ten post był pomocny?