Skip to content

Jak zmniejszyć ilość danych zużywanych przez Apple TV?

4 de sierpień de 2021
12478148855 119472803b k

Apple TV to niewielkie urządzenie do strumieniowego przesyłania danych z dekodera z dużą różnorodnością, ale nie jest zbyt oszczędne, jeśli chodzi o połączenie internetowe.

Jeśli masz wolniejsze połączenie lub masz limit danych, istnieje kilka sposobów na zmniejszenie ilości danych, z których regularnie korzysta Apple TV. Oczywiście żaden z tych kroków nie zastąpi świadomości tego, ile transmitujesz, ale wiele z nich uchroni Cię przed przypadkowym przekroczeniem limitu.

Wyłącz wygaszacze ekranu głodne danych

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć Ustawienia na swoim Apple TV z ekranu głównego.

Jak zmniejszyc ilosc danych zuzywanych przez Apple TV

Zaczniemy od góry i schodzimy na sam dół. Najpierw kliknij otwórz Ustawienia ogólne.

1628075188 777 Jak zmniejszyc ilosc danych zuzywanych przez Apple TV

Najpierw dostosujemy ilość danych używanych przez nasze wygaszacze ekranu. Kliknij otwórz ustawienia wygaszacza ekranu.

1628075188 632 Jak zmniejszyc ilosc danych zuzywanych przez Apple TV


Wygaszacze ekranu można wybrać z menu Typ wygaszacza ekranu. Jeśli naprawdę chcesz go użyć, zalecamy wybranie czegoś z opcji Zdjęcia Apple, która wykorzystuje standardowe zdjęcia wygaszacza ekranu Apple. Wszystko inne może wymagać pobrania treści i chociaż może to zrobić tylko raz, chodzi o to, aby używać jak najmniejszej ilości danych.

1628075189 832 Jak zmniejszyc ilosc danych zuzywanych przez Apple TV

Na przykład z powrotem na głównym ekranie wygaszacza ekranu możesz zobaczyć opcję Pobierz nowe filmy, które są wyświetlane po wybraniu wygaszacza ekranu „Antena”.

1628075189 631 Jak zmniejszyc ilosc danych zuzywanych przez Apple TV

Klikając na to, wynikowy ekran mówi nam, że nowe filmy ważą około 600 MB, więc najlepiej je wyłączyć lub wybrać interwał pobierania, taki jak miesiąc.

1628075189 184 Jak zmniejszyc ilosc danych zuzywanych przez Apple TV

Twój Apple TV może również używać danych, jeśli masz wybrane Moje zdjęcia, ale spowoduje to pobranie tylko zdjęć o niskiej rozdzielczości z Twojego konta iCloud. Niemniej jednak należy o tym pamiętać, jeśli chcesz ustawić wygaszacz ekranu na swoim Apple TV.

Zmień rozdzielczość przesyłania strumieniowego

Rozdzielczość jest bardzo ważna przy określaniu zużywanej przepustowości. Jednak ty nie chcesz zmienić rozdzielczość swojego Apple TV z ustawień audio i wideo – nie wpłynie to na wykorzystanie przepustowości, takich jak Netflix, iTunes i podobne źródła. Wpływa tylko na to, co wyświetla Twój Apple TV. Lepiej zostawić rozdzielczość Apple TV na „Auto”, aby wyświetlała się w natywnej rozdzielczości telewizora lub monitora.

Zamiast tego, jeśli martwisz się o to, ile usług przepustowości, takich jak Netflix, wykorzystujesz, będziesz chciał zmienić to w każdej z tych konkretnych usług. Na przykład otwórz ustawienia konta Netflix i zmień jego wykorzystanie danych w Ustawieniach odtwarzania. Inne usługi mogą mieć podobne ustawienia.

1628075189 358 Jak zmniejszyc ilosc danych zuzywanych przez Apple TV


Aby dostosować rozdzielczość filmów i programów iTunes, przejdź do sekcji Aplikacje w ustawieniach Apple TV.

1628075190 749 Jak zmniejszyc ilosc danych zuzywanych przez Apple TV

Na tym samym ekranie aplikacji kliknij „Filmy i programy telewizyjne iTunes” i możesz wybrać rozdzielczość wideo i rozdzielczość podglądu.

1628075190 489 Jak zmniejszyc ilosc danych zuzywanych przez Apple TV

Ten Wola zrobić różnicę w wymaganiach dotyczących przepustowości i danych. Jak pokazuje ekran, filmy są wypożyczane, kupowane i odtwarzane w wybranej przez Ciebie rozdzielczości. 1080p i 720p wymagają szybszego połączenia z Internetem, w przeciwieństwie do standardowej rozdzielczości.

1628075190 509 Jak zmniejszyc ilosc danych zuzywanych przez Apple TV

Wyłącz automatyczne aktualizacje aplikacji i synchronizację podcastów

Na tym samym ekranie aplikacji możesz wyłączyć opcję „Automatycznie aktualizuj aplikacje”, jeśli nie chcesz, aby aplikacje Apple TV były aktualizowane za twoimi plecami. Pamiętaj, że możesz przegapić najnowsze, najlepsze wersje swoich aplikacji, które mogą mieć nowe funkcje i ulepszenia.

1628075191 644 Jak zmniejszyc ilosc danych zuzywanych przez Apple TV

W tym czasie możesz też wyłączyć synchronizację podcastów. Podcasty niekoniecznie pochłaniają dużo danych, ale jeśli subskrybujesz wiele z nich, może to naprawdę się sumować.

1628075191 502 Jak zmniejszyc ilosc danych zuzywanych przez Apple TV

Wyłącz automatyczne aktualizacje (o ile regularnie aktualizujesz)

Na koniec wróćmy do głównego menu Ustawienia i kliknij otwórz „System”.

1628075191 564 Jak zmniejszyc ilosc danych zuzywanych przez Apple TV

Na następnym ekranie wybierz „Aktualizacje oprogramowania”.

1628075192 261 Jak zmniejszyc ilosc danych zuzywanych przez Apple TV


Na następnym ekranie wyłącz automatyczne aktualizacje. Musisz teraz ręcznie zaktualizować Apple TV za pomocą przycisku „Aktualizuj oprogramowanie”.

1628075192 807 Jak zmniejszyc ilosc danych zuzywanych przez Apple TV

Korzystając z tej ostatniej opcji, musisz upewnić się, że nadal od czasu do czasu sprawdzasz dostępność aktualizacji systemu. Jest to jedna z tych rzeczy, nad którymi zdecydowanie chcesz być na bieżąco, aby korzystać nie tylko z nowych funkcji, ale także z aktualizacji zabezpieczeń. Jeśli myślisz, że zapomnisz, najlepiej zostaw to włączone. Wyłączenie go daje tylko większą kontrolę nad tym, kiedy używasz tych danych.

Ogólnie rzecz biorąc, ilość danych zużywanych przez Apple TV będzie prawie całkowicie zależeć od tego, do czego go używasz. Oczywiście możesz oszczędzać dane, jeśli przesyłasz strumieniowo filmy i programy telewizyjne za pomocą sklepu iTunes w niższej rozdzielczości, ale jak wskazaliśmy, jeśli korzystasz z Netflix i innych usług, prawdopodobnie będziesz musiał zagłębić się w ustawienia ich konta.

Mimo to wskazówki, które opisaliśmy w tym artykule, mogą pomóc Ci powstrzymać wszelkie przypadkowe przekroczenia. Przynajmniej, nawet jeśli nie chcesz stosować ich wszystkich, możesz wybrać te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Źródło obrazu:Maurizio Pesce/Flickr

Czy ten post był pomocny?