Skip to content

Jak zmodyfikować stację dokującą Nintendo Switch, aby uzyskać lepszą przenośność?

9 de lipiec de 2021
img 5b3106983314e

Switch jest świetny! Projekt stacji dokującej Nintendo jest… mniej świetny. Podczas kupowanie doku innej firmy może być ryzykowne, jest alternatywa: zastąp plastikową osłonę oryginału, aby uczynić go szczupłą, wredną i szybko dokującą maszyną.

Producenci akcesoriów zaczęli sprzedawać alternatywne pociski doków. Tak naprawdę są to tylko kawałki plastiku i zostały zaprojektowane tak, aby utrzymać elektroniczne wnętrzności oficjalnej stacji dokującej Nintendo w nowej i znacznie bardziej przyjaznej dla użytkownika pozycji. Ten zmodyfikowany układ sprawia, że ​​stacja dokująca ma około jednej trzeciej wielkości nieporęcznego oryginału, co zapewnia znacznie wygodniejszą podróż, a jednocześnie wyświetla ekran tabletu Switch, co ułatwia korzystanie z pulpitu podczas ładowania.

1625832911 9 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

Ponieważ wykorzystuje oryginalną płytkę drukowaną Nintendo i port USB-C, zmodyfikowana stacja dokująca zachowuje wszystkie połączenia ładowania, wyjścia wideo i USB oryginału bez ryzyka zamurowania niektórych alternatyw innych firm. Będziesz musiał sam go złożyć, ale jest to warte wysiłku.

Co będziesz potrzebował

Wszystko, czego potrzebujesz, aby ukończyć ten projekt, to jedna z tych zewnętrznych powłok i około 20 minut. Ta powłoka kosztuje około 15 USD na Amazon, i jest dostarczany z niestandardowym śrubokrętem trójskrzydłowym, którego potrzebujesz, aby otworzyć stację dokującą Nintendo. Możesz jednak użyć własnych małych śrubokrętów, ponieważ tanie dołączone do stacji dokującej są cienkie i niewygodne.

1625832911 825 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

Oto większy, lepszy śrubokręt trójskrzydłowy jeśli chcesz mieć stały dodatek specyficzny dla Nintendo do swojego zestawu narzędzi. Przyda się też kilka kubków lub misek do przytrzymywania luźnych śrubek.

Krok pierwszy: Otwórz stację dokującą Nintendo Switch

Aby rozpocząć, usuń stację dokującą Switcha z jej normalnego miejsca przy telewizorze i odłącz od niej cały sprzęt. Podnieś pokrywę z tyłu, aby odsłonić porty połączeń. Odkręć te osiem śrub za pomocą swojego trójskrzydłowego sterownika:

1625832911 875 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc


Po usunięciu tych śrub będziesz mógł wyciągnąć ten plastikowy element i odsłonić płytkę drukowaną stacji dokującej.

1625832911 663 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

Deska będzie leżeć luzem w powłoce.

1625832911 494 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

Krok drugi: wyjmij płytkę drukowaną i port USB-C

Do płytki podłączone są dwa kable: kabel taśmowy wychodzący z portu USB-C i kabel zasilający idący do diody LED. Kabel taśmowy znajduje się na górze w tej orientacji, więc chwyć go najpierw. Pociągnij wypustkę przytrzymującą złącze na złączu, a następnie wyciągnij kabel.

1625832911 790 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

Teraz delikatnie podnieś płytkę drukowaną, a zobaczysz podłączony pod spodem czerwono-czarny kabel zasilający. Odłącz to, a następnie możesz całkowicie usunąć płytkę drukowaną.

1625832911 53 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

1625832911 596 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

Możesz zostawić kabel zasilania tam, gdzie jest, ale będziesz musiał iść za portem USB-C na dole stacji dokującej. Aby uzyskać dostęp do tego komponentu, musisz przełączyć się na standardowy śrubokręt Philips i odkręcić te dziewięć różnych śrub. Sześć z nich jest głęboko zagłębionych, więc do ich wyciągnięcia potrzebny będzie krótki, cienki śrubokręt.

1625832912 854 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

Po wykręceniu dziewięciu śrub można zdjąć kolejny kawałek plastikowej skorupy.

1625832912 945 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc


Odwróć pozostałą część doku, aby uzyskać dostęp do zespołu portu na dole.

1625832912 941 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

Delikatnie pociągnij kabel taśmowy na bok i wykręć te cztery śruby. Umożliwi to zdjęcie płytki mocującej, która przytrzymuje sprężyny do wysuwanego portu USB-C. Staraj się nie dopuścić, aby sprężyny zbliżyły się zbyt blisko siebie: łatwo się zaplączą, gdy będą luźne.

1625832912 394 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

1625832912 727 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

Na wysuwanym zespole znajdują się dwie bardzo, bardzo małe śruby mocujące port USB-C. Będziesz potrzebować najmniejszego śrubokręta, który nadal posiada dobry uchwyt do tego kroku. Odkręć te śruby, odłóż je na bok, a następnie wyciągnij port USB-C.

1625832912 667 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

Krok trzeci: Zainstaluj komponenty w nowej powłoce

Teraz jesteś prawie gotowy do przeniesienia komponentów do nowej stacji dokującej. Podłącz kabel taśmowy USB-C z powrotem do portu na płytce drukowanej i zatrzaśnij zatrzask. Niebieska strona złącza powinna być skierowana do góry, a po całkowitym zamknięciu zatrzasku nie powinno być widać żadnego niebieskiego na kablu:

1625832912 429 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

Nie martw się o światło LED w oryginalnej stacji dokującej: to tylko wskaźnik i nie będzie częścią gotowej zmodyfikowanej stacji dokującej. Po ponownym podłączeniu kabla taśmowego USB weź port USB-C na końcu kabla taśmowego i włóż go do owalnego otworu w górnej części obudowy.

1625832912 704 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

Teraz chwyć te same dwie małe śruby, które wykręciłeś z obu stron portu USB-C w oryginalnej stacji dokującej Switch (w ostatniej części kroku drugiego). Użyj ich, aby przymocować port do nowej obudowy, tym razem wkręcając je od dołu.

1625832913 942 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc


Złóż płytkę drukowaną na najdłuższym odcinku kabla taśmowego USB-C. Porty na płycie powinny ściśle pasować do wycięć w powłoce. Jeśli nadmiar kabla taśmowego przeszkadza, użyj palca, aby wepchnąć jego część w krzywiznę górnej części skorupy.

1625832913 268 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

1625832913 16 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

Użyj trzech śrub dostarczonych z wymienną obudową, aby przykręcić płytkę drukowaną w tych miejscach. Płytka drukowana powinna teraz być dobrze dopasowana, a różne porty powinny być wyrównane z górną połową obudowy.

1625832913 653 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

Umieść dolną część skorupy na górnej części i użyj czterech dodatkowych śrub, aby ją przymocować. Będzie pasować tylko w jeden sposób.

1625832913 810 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

Wyjmij gumowe nóżki z zastępczego opakowania i przyklej je do otworów na śruby.

Krok czwarty: Sprawdź swoją pracę

I jesteś skończony! Rozejrzyj się po nowo zmodyfikowanej stacji dokującej, aby upewnić się, że jest dużo wolnej przestrzeni dla wszystkich portów. Jeśli tak, podłącz kabel zasilający i HDMI i przetestuj go za pomocą telewizora. Powinieneś zobaczyć obraz Switcha na swoim telewizorze.

1625832913 38 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

1625832913 399 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

1625832913 380 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc

Zauważ, że ponieważ oryginalna płytka drukowana jest nadal używana, sam Switch myśli, że znajduje się w oryginalnej stacji dokującej po podłączeniu. Oznacza to, że wyłączy ekran po włożeniu. Jeśli chcesz używać zmodyfikowanej stacji dokującej jako biurkowej podstawki ładującej, spróbuj użyć innej ładowarki USB-C innej niż Nintendo i odłącz kabel HDMI. Odkryłem, że ten z mojego telefonu komórkowego z Androidem pozwala ekranowi Switch pozostać aktywnym podczas ładowania, co pozwala mi grać w tym samym czasie.

1625832914 829 Jak zmodyfikowac stacje dokujaca Nintendo Switch aby uzyskac lepsza przenosnosc


Teraz, gdy oryginalne komponenty doku znajdują się w nowej powłoce, złóż oryginalną powłokę dokowania, aby móc ją zachować, jeśli kiedykolwiek zechcesz wrócić. Jedyną trudną częścią jest upewnienie się, że zespół sprężyn jest odpowiednio wyrównany z plastikowymi kolcami utrzymującymi je na miejscu. W przypadku wszystkiego innego wystarczy wymienić oryginalne śruby, wykonując krok drugi i krok pierwszy powyżej w odwrotnej kolejności.

Czy ten post był pomocny?