Skip to content

Jak znaleźć adres IP swojego iPhone’a?

3 de maj de 2022
iphone ip address configure

Adres IP Twojego iPhone’a to ciąg cyfr identyfikujących Twój telefon w sieci lokalnej. W niektórych przypadkach warto wiedzieć, co to jest. Pokażemy Ci szybki i łatwy sposób sprawdzenia prywatnego adresu IP Twojego iPhone’a.

Dlaczego warto znaleźć adres IP swojego iPhone’a

Jednym z głównych powodów, dla których możesz chcieć poznać adres IP swojego iPhone’a, jest to, że określasz ustawienia specyficzne dla IP na routerze, takie jak ustawienie statycznego adresu IP. Dowiadując się, jakiego adresu IP używa Twój iPhone, możesz nadać mu określone uprawnienia w swojej sieci.

Innym powodem, dla którego możesz chcieć poznać adres IP telefonu, jest problem z konfliktem adresów IP. Sprawdzając adres IP telefonu, wiesz, czy powoduje on jakiekolwiek problemy w sieci.

Jak wyświetlić adres IP swojego iPhone’a?

Aby zobaczyć adres IP, który iPhone otrzymał z Twojej sieci, użyj aplikacji Ustawienia na telefonie.

Zacznij od uruchomienia Ustawień na swoim iPhonie. Następnie wybierz opcję „Wi-Fi”.

Wybierz „Wi-Fi” w Ustawieniach.

W menu „Wi-Fi” obok aktualnie podłączonej sieci bezprzewodowej dotknij ikony „i”.

Wybierz „i” obok sieci Wi-Fi.

Na stronie sieciowej, obok „Adres IP”, zobaczysz aktualny prywatny adres IP swojego iPhone’a. Jest to ciąg cyfr, dzięki którym Twoje urządzenie jest rozpoznawane w sieci.

Wyświetl adres IP iPhone'a.

Pamiętaj, że jeśli nie skonfigurowałeś statycznego adresu IP, Twój iPhone prawie zawsze uzyska nowy adres IP, gdy będzie podłączony do sieci.

Równie proste jak to jest sprawdzenie adresu MAC twojego iPhone’a, na wypadek gdybyś potrzebował więcej informacji na swoim urządzeniu.

Czy ten post był pomocny?