Skip to content

Jak znaleźć iPhone’a za pomocą Apple Watch lub iCloud?

25 de lipiec de 2021
00 lead image finding iphone

Czy często zgubisz swojego iPhone’a? Jeśli masz zegarek Apple Watch, możesz łatwo znaleźć swój telefon za pomocą funkcji ping, oszczędzając wstydu lub kłopotów z proszeniem znajomego lub członka rodziny, aby zadzwonił na Twój telefon, aby pomóc Ci go znaleźć.

Aby móc korzystać z funkcji ping na zegarku w celu znalezienia telefonu, zegarek Apple Watch musi być połączony z telefonem iPhone przez Bluetooth lub tę samą sieć Wi-Fi.

Aby pingować iPhone’a, upewnij się, że na zegarku wyświetla się tarcza zegara. Jeśli nie, naciśnij cyfrową koronę, aż pojawi się tarcza zegara. Przesuń palcem w górę od dołu ekranu zegarka, aby otworzyć Spojrzenia.

1627220634 180 Jak znalezc iPhonea za pomoca Apple Watch lub iCloud

Przesuń palcem w prawo, aż zobaczysz rzut oka Ustawienia, czyli pierwszy ekran rzutu po lewej stronie. Stuknij przycisk pingowania telefonu.

1627220634 601 Jak znalezc iPhonea za pomoca Apple Watch lub iCloud

Twój iPhone wyemituje krótki, pingujący dźwięk, który pomoże Ci go znaleźć, nawet jeśli jest w trybie cichym. Na ekranie zegarka pojawi się również krótko komunikat „Pingowanie iPhone’a”.

1627220634 282 Jak znalezc iPhonea za pomoca Apple Watch lub iCloud


Jeśli Twój iPhone nie znajduje się w zasięgu zegarka, możesz użyć iCloud.com, aby znaleźć swój telefon. W przeglądarce przejdź do iCloud.com i zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID i hasła.

UWAGA: Podczas korzystania z funkcji „Znajdź iPhone’a” w witrynie iCloud.com na komputerze z systemem Windows działa ona tylko w przeglądarce Internet Explorer 11, Microsoft Edge lub w oknie przeglądania incognito w przeglądarce Chrome. Nie będzie działać w standardowym oknie Chrome lub Firefox.

1627220634 13 Jak znalezc iPhonea za pomoca Apple Watch lub iCloud

Kliknij ikonę „Znajdź iPhone’a” na głównej stronie iCloud.

1627220634 752 Jak znalezc iPhonea za pomoca Apple Watch lub iCloud

Zostanie wyświetlona strona z informacją, że „Znajdź iPhone’a” to „Lokalizowanie…” Twojego urządzenia.

1627220634 101 Jak znalezc iPhonea za pomoca Apple Watch lub iCloud

Punkt na mapie wskazuje, gdzie aktualnie znajduje się Twoje urządzenie.

1627220634 355 Jak znalezc iPhonea za pomoca Apple Watch lub iCloud

Możesz uzyskać dostęp do większej liczby opcji radzenia sobie z utraconym urządzeniem iOS, klikając „Wszystkie urządzenia” u góry mapy w oknie przeglądarki. Kliknij na znalezione urządzenie.

1627220634 571 Jak znalezc iPhonea za pomoca Apple Watch lub iCloud


Wyświetlone zostanie wyskakujące okno dialogowe z informacją, jak dawno zostało znalezione urządzenie, a nawet poziom naładowania baterii jest wyświetlany w prawym górnym rogu okna dialogowego. Aby odtworzyć dźwięk w telefonie, kliknij „Odtwórz dźwięk”. Może to być przydatne, jeśli odkryjesz, że Twój telefon nie jest daleko, ale połączenie między telefonem a zegarkiem zostało utracone.

1627220634 496 Jak znalezc iPhonea za pomoca Apple Watch lub iCloud

Po wybraniu urządzenia z menu „Wszystkie urządzenia” nad lokalizacją telefonu na mapie zostanie również wyświetlone wyskakujące okienko.

1627220635 324 Jak znalezc iPhonea za pomoca Apple Watch lub iCloud

Jeśli zostawiłeś gdzieś swój telefon (lub inne urządzenie z systemem iOS) lub ktoś go ukradł, użyj „Trybu utraconego” na iCloud. „Tryb utracony” blokuje urządzenie hasłem, aby inni nie mogli uzyskać dostępu do Twoich danych osobowych. Aby uzyskać więcej informacji na temat „Trybu utraconego”, zobacz Apple artykuł pomocy. Możesz także zdalnie wymazać iPhone’a za pomocą iCloud.

Czy ten post był pomocny?