Skip to content

Jak znaleźć szybkość transmisji wideo w systemie Windows i macOS?

31 de lipiec de 2021
winmacbitratelede 650

Szybkość transmisji wideo określa, ile szczegółów może wyświetlić wideo. Nawet wideo o wysokiej rozdzielczości z niską szybkością transmisji bitów będzie wyglądać na blokowe i zniekształcone. Na szczęście łatwo jest sprawdzić szybkość transmisji dowolnego wideo w systemie Windows lub macOS.

Wszystkie inne rzeczy są równe, wyższa szybkość transmisji w filmie zapewnia bardziej szczegółową jakość obrazu. Możesz sprawdzić szybkość transmisji dowolnego wideo za pomocą narzędzi wbudowanych zarówno w system Windows, jak i macOS.

UWAGA: Większość filmów używa również zmiennej szybkości transmisji, która może zmieniać się z chwili na chwilę. Ta metoda pokaże ogólną szybkość transmisji bitów, co jest przydatne do określenia ogólnej jakości wideo, ale jeśli chcesz zobaczyć, jak zmienia się szybkość transmisji wideo w czasie, możesz użyć do tego VLC. Ponadto, jeśli chcesz wziąć więcej szczegółowe spojrzenie na właściwości wideo, Informacje o mediach to potężne, wieloplatformowe narzędzie, które pozwala dogłębnie zbadać plik.

Jeśli jednak zależy Ci tylko na ustaleniu szybkości transmisji wideo, istnieje prosta droga. W systemie Windows kliknij prawym przyciskiem myszy plik, który chcesz sprawdzić i wybierz Właściwości.

1627740724 637 Jak znalezc szybkosc transmisji wideo w systemie Windows i macOS

W wyświetlonym oknie kliknij kartę Szczegóły.

1627740724 6 Jak znalezc szybkosc transmisji wideo w systemie Windows i macOS

W sekcji Wideo informacja, na której Ci zależy, to „Całkowita szybkość transmisji bitów”.

1627740724 258 Jak znalezc szybkosc transmisji wideo w systemie Windows i macOS


Całkowity bitrate daje ogólne pojęcie o jakości wideo. Jest to przydatne, jeśli chcesz porównać dwa filmy o tej samej rozdzielczości lub jeśli jesteś ciekawy, jak bardzo plik został skompresowany.

Aby znaleźć te informacje na komputerze Mac, znajdź film, który chcesz obejrzeć, i otwórz go w QuickTime.

1627740724 118 Jak znalezc szybkosc transmisji wideo w systemie Windows i macOS

Po otwarciu wideo naciśnij Command + I, aby otworzyć okno Informacje. Tutaj zobaczysz element oznaczony Szybkość transmisji danych. Dzięki temu dowiesz się o ogólnej szybkości transmisji bitów dla Twojego filmu.

1627740724 264 Jak znalezc szybkosc transmisji wideo w systemie Windows i macOS

Ponownie, zarówno Windows, jak i macOS pokazują tylko ogólną szybkość transmisji bitów. Większość filmów, które zobaczysz, wykorzystuje zmienną szybkość transmisji bitów, która dostosowuje jakość obrazu w zależności od tego, co jest wyświetlane na ekranie w danym momencie. Jeśli chcesz zobaczyć, jak zmienia się szybkość transmisji bitów podczas oglądania, możesz użyć VLC, aby to zrobić. Możliwe jest również, że system Windows lub QuickTime nie będzie prawidłowo odczytywał szybkości transmisji bitów. Czasami może się tak zdarzyć, jeśli metadane pliku wideo nie są poprawnie sformatowane. W takim przypadku możesz użyćInformacje o mediach aby znaleźć bardziej szczegółowe informacje techniczne.

Czy ten post był pomocny?