Skip to content

Jak znaleźć wartość koloru dla wszystkiego na ekranie komputera Mac?

31 de lipiec de 2021
img 55f1b8a58c945

Jest schludne narzędzie ukryte głęboko w folderze Narzędzia na komputerze Mac, o którym być może nigdy nie słyszałeś, ale pozwoli ci znaleźć wartość koloru (RGB, szesnastkową lub procentową) czegokolwiek na ekranie.

Narzędzia w folderze Utilities rzadko kiedy mają wystarczające pokrycie, prawdopodobnie dlatego, że są tak wyspecjalizowane, że rzadko są używane na co dzień. To powiedziawszy, wiesz, że zawsze jest czas, kiedy musisz zrobić coś naprawdę konkretnego i prawdopodobnie coś pobrałeś, aby to zrobić.

Często, jeśli chcesz sprawdzić wartość koloru czegoś, możesz użyć programu do obróbki zdjęć, takiego jak Photoshop lub Gimp, ale dzięki Digital Color Meter w OS X możesz to zrobić bezpośrednio w systemie bez potrzeby dodatkowe oprogramowanie.

Co oznacza „RGB” i dlaczego jest to cała technologia?ZWIĄZANE ZCo oznacza „RGB” i dlaczego jest to cała technologia?

Cyfrowy miernik koloru jest bardzo prosty w użyciu. Załaduj go, a następnie umieść wskaźnik myszy nad obszarem na ekranie, a zobaczysz wartości kolorów wyświetlane początkowo jako czerwony, zielony i niebieski (RGB). Możesz zmienić rozmiar przysłony, co oznacza, że ​​możesz uzyskać wartość koloru od małego do większego obszaru.

Jak znalezc wartosc koloru dla wszystkiego na ekranie komputera Mac

Użyj menu „Widok”, aby uzyskać dostęp do wielu zaawansowanych opcji. Na przykład, jeśli chcesz zablokować pozycję określonego obszaru na ekranie, możesz użyć kombinacji klawiszy „Cmd + L”. W ten sposób, gdy ponownie przesuniesz wskaźnik, cyfrowy miernik kolorów pozostanie nieruchomy w miejscu, w którym go zablokowałeś, umożliwiając wykonywanie innych zadań bez utraty wartości kolorów.

1627757032 17 Jak znalezc wartosc koloru dla wszystkiego na ekranie komputera Mac

Innym elementem, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę, jest możliwość zmiany wyświetlanych wartości koloru. Jak wspomnieliśmy wcześniej, możesz znaleźć wartości kolorów jako RGB, szesnastkowe lub procentowe. Będziesz mógł to zrobić za pomocą menu „Widok”, a następnie wybierając z podmenu „Wyświetlane wartości”.

1627757032 838 Jak znalezc wartosc koloru dla wszystkiego na ekranie komputera Mac

Przechodząc do menu „Kolor”, możesz zobaczyć, że możesz skopiować wartości kolorów jako tekst „Shift + Cmd + C” lub jako obraz „Option + Cmd + C”.

1627757032 183 Jak znalezc wartosc koloru dla wszystkiego na ekranie komputera Mac

Gdy skopiujesz wartość koloru jako obraz, zostanie ona skopiowana do schowka jako mała próbka, którą możesz następnie wkleić w innym miejscu.

1627757032 418 Jak znalezc wartosc koloru dla wszystkiego na ekranie komputera Mac

W tym przypadku znaleźliśmy wartość RGB koloru niebieskiego w banerze How-To Geek, ale oczywiście moglibyśmy oczywiście znaleźć wartość koloru dosłownie czegokolwiek innego na ekranie.

1627757033 523 Jak znalezc wartosc koloru dla wszystkiego na ekranie komputera Mac

Tak więc następnym razem, gdy będziesz chciał dokładnie wiedzieć, jaki kolor ma coś dla tej witryny, którą budujesz, lub po prostu jesteś ciekawy, możesz otworzyć folder „Narzędzia” i załadować cyfrowy miernik kolorów, a będziesz mieć to wartość koloru natychmiast. Cyfrowy miernik koloru jest niezwykle prosty w użyciu i uważamy, że ma on trwałą wartość, szczególnie dla kogoś, kto planuje wykonać jakiekolwiek prace związane z projektowaniem graficznym.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny. Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, które chciałbyś przekazać, czekamy na Twoją opinię na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?