Skip to content

Jak znaleźć zgubiony lub skradziony telefon z Androidem?

25 de lipiec de 2021
MVIMG 20171026 131103

Masz wieczór. Z kolacją w dół włazu idziesz ulicą ze swoją ukochaną do następnego celu. Sięgasz do kieszeni, aby wyciągnąć telefon, gdy to uczucie uderza w żołądek: brakuje telefonu. Zostawiłeś to w restauracji? A może w domu? Czy ktoś to ukradł? Twój umysł ściga się. Nie masz pojęcia.

Użytkownicy Apple mają „Znajdź mój iPhone”, ale czy istnieje funkcja „Znajdź mój Android” dla osób z Google? Na szczęście istnieje: wcześniej nazywany Android Device Manager, Google’s “Znajdź moje urządzenie” jest teraz ładnie i schludnie zapakowany pod spodem Ochrona Google Play parasol. Za pomocą tego narzędzia możesz śledzić swój telefon, dzięki czemu możeszMiejmy nadzieję odzyskać to.

Istnieje duża szansa, że ​​natknąłeś się na ten artykuł po zgubieniu telefonu, więc zamiast mówić Ci, co powinieneś zrobić, zanim go zgubisz, przejdźmy od razu: chcesz wiedzieć, co robić teraz.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz szybko znaleźć zgubiony telefon za pomocą Google Znajdź moje urządzenie, nawet jeśli nie masz zainstalowanej aplikacji na zgubionej słuchawce.Możesz to zrobić na trzy sposoby:

Z komputera: Chwyć komputer, połącz się z internetem, otwórz Chrome i upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Google (poważnie, ta część jest kluczowa). Wpisz „Gdzie jest mój telefon” w pasku adresu przeglądarki Chrome. Spowoduje to wyszukiwanie, a Google automatycznie załaduje mini okno Znajdź moje urządzenie w wynikach wyszukiwania. Szanse są takie, że poprosi Cię o ponowne zalogowanie się, aby mógł znaleźć Twój telefon, więc kliknij pole Zaloguj się. Spowoduje to wyświetlenie witryny Znajdź moje urządzenie i natychmiastowe rozpoczęcie śledzenia urządzenia.

Jak znalezc zgubiony lub skradziony telefon z Androidem


Z telefonu z Androidem: Jeśli nie masz pod ręką komputera, istnieje inne rozwiązanie: Znajdź aplikację Moje urządzenie. Jeśli masz przy sobie drugi telefon lub tablet z Androidem, złap tego złego chłopca i szybko zainstaluj aplikację. Umożliwi Ci zalogowanie się za pomocą szybkiego dotknięcia, jeśli korzystasz z własnego telefonu, ale oferuje również opcję logowania gościa, jeśli używasz telefonu innej osoby. To super.

1627218731 21 Jak znalezc zgubiony lub skradziony telefon z Androidem

Z telefonu bez Androida: Jeśli nie masz telefonu z Androidem, możesz przejść do www.google.com/android/findw przeglądarce na dowolnym telefonie i zaloguj się.

Po uzyskaniu dostępu do funkcji Znajdź moje urządzenie za pomocą dowolnej z tych metod możesz użyć listy u góry, aby znaleźć brakujące urządzenie.

1627218732 704 Jak znalezc zgubiony lub skradziony telefon z Androidem

Rozpocznie się śledzenie i powinnam znaleźć go w ciągu kilku sekund. Poda czas lokalizacji, podłączoną sieć i lokalizację na mapie (tutaj nie pokazano). To da ci cholernie dobre pojęcie o tym, gdzie jest twój telefon.

Istnieje szereg opcji tuż pod lokalizacją urządzenia: Odtwórz dźwięk, Zablokuj i Wymaż. Pierwsza opcja ma sens, jeśli potrzebujesz tylko znaleźć telefon w domu – będzie odtwarzał dzwonek z pełną głośnością przez pięć minut – dwie ostatnie opcje są kluczowe w przypadkach, gdy telefonu naprawdę nie ma.

1627218732 5 Jak znalezc zgubiony lub skradziony telefon z Androidem

Aby upewnić się, że Twoje dane osobowe są bezpieczne, możesz użyć przycisku „zablokuj”, aby szybko włączyć hasło blokady ekranu, jeśli wcześniej nie było ono włączone. Po ustawieniu hasła możesz również umieścić wiadomość odzyskiwania na ekranie blokady – coś w stylu „Dziękuję za znalezienie mojego telefonu! Zadzwoń pod poniższy numer.” (Następnie wpisz numer w polu poniżej.)

1627218732 666 Jak znalezc zgubiony lub skradziony telefon z Androidem


Teoretycznie powinno to zablokować urządzenie za wprowadzonym hasłem. Wiadomość zostanie wyświetlona dużymi literami u góry ekranu, z dużym przyciskiem „Zadzwoń do właściciela” tuż poniżej. Jeśli uczciwa osoba znajdzie Twój telefon, miejmy nadzieję, że do Ciebie zadzwoni. Jeśli złodziej go ukradnie, miejmy nadzieję, że będzie wiedział, że zdajesz sobie sprawę z braku telefonu i przestraszysz się. Jednak nie liczyłbym na to.

Zabawna historia: kiedyś użyłem tej funkcji, gdy skradziono telefon mojej córki, aby złodziej wiedział, że telefon był śledzony i pomyślał, że policja jest w drodze. Ponieważ telefon ukradło inne dziecko, wpadła w panikę i natychmiast zadzwoniła pod numer na ekranie blokady, aby zwrócić telefon, który „znalazła”. To było wspaniałe. Możesz Przeczytaj całą historię tutaj. Ale robię dygresję.

Jeśli cała nadzieja zostanie utracona, możesz całkowicie wyczyścić urządzenie za pomocą polecenia „wymaż”. Spowoduje to całkowite zresetowanie urządzenia do ustawień fabrycznych, usuwając wszystkie dane osobowe, zdjęcia, muzykę i wszystkie inne zapisane pliki. Spróbuje również wyczyścić kartę SD, jeśli Twoje urządzenie ją posiada, ale istnieje możliwość (w zależności od wersji Androida i producenta), że może nie być w stanie, więc miej to na uwadze. Po wyczyszczeniu telefonu Menedżer urządzeń Android przestanie działać, więc w zasadzie żegnasz się z telefonem – jest to punkt bez powrotu.

1627218732 444 Jak znalezc zgubiony lub skradziony telefon z Androidem

Jedyną przeszkodą, na którą możesz natknąć się podczas tego procesu, jest to, że masz Uwierzytelnianie dwuetapowe włączone na Twoim koncie Google, co będzie wymagało wprowadzenia sześciocyfrowego kodu przed uzyskaniem dostępu do konta. Problem polega na tym, że zwykle polega to na aplikacji (takiej jak Google Authenticator) lub wiadomości tekstowej, aby uzyskać ten kod, a jeśli brakuje telefonu … cóż, widzisz, dokąd to zmierza.

Dlatego jest zawsze dobry pomysł, aby miej pod ręką zapasowe kody uwierzytelniania dwuskładnikowego. Google zapewnia je po skonfigurowaniu uwierzytelniania dwuskładnikowego, więc wydrukuj je i przechowuj w bezpiecznym miejscu — nie czekaj, aż będzie za późno! Te kody mogą oznaczać różnicę między odzyskaniem telefonu (lub przynajmniej trzymaniem ciekawskich oczu z dala od danych osobowych) a nigdy więcej go nie zobaczeniem.

Po zalogowaniu funkcja Znajdź moje urządzenie będzie działać w taki sam sposób, jak omówiono powyżej. Rób swoje. Powodzenia.

Jak wszystko inne, Find My Device nie jest pozbawiony ograniczeń. Na przykład, jeśli Twój telefon zostanie skradziony i nie masz zabezpieczonego ekranu blokady (wstyd!), a złodziej wykonał już reset do ustawień fabrycznych, nie masz szczęścia. W tym momencie telefon nie jest już powiązany z Twoim kontem Google, więc Google nie ma możliwości jego śledzenia. Porażka.


Jeśli telefon umrze, zanim będziesz mógł go wyśledzić, lub złodziej go wyłączy, cała nadzieja nie jest całkowicie stracona — funkcja Znajdź moje urządzenie spróbuje podać ostatnią zweryfikowaną lokalizację. To przynajmniej da ci wyobrażenie o tym, gdzie mogłeś go zgubić. Możesz też mieć nadzieję, że każdy, kto go znajdzie, obciąży go za Ciebie — wtedy będziesz mógł go ponownie śledzić. A może po prostu do ciebie zadzwonią. To też byłoby miłe.

Miejmy jednak nadzieję, że jeśli uda ci się wystarczająco szybko znaleźć moje urządzenie, będziesz w stanie śledzić swój telefon – a jeśli masz naprawdę szczęście, nawet go odzyskać.

Czy ten post był pomocny?