Skip to content

Jak znaleźć zgubiony zegarek Apple?

27 de lipiec de 2021
img 5941df82bfd2b

Niezależnie od tego, czy zegarek Apple Watch zniknął, ponieważ zdjąłeś go gdzieś w domu, czy też w tajemniczy sposób zniknął z szafki na siłowni, jest kilka wypieczonych funkcji, które pomogą Ci go zlokalizować (a także oznaczyć go jako zgubiony, a nawet wyczyścić ).

Czego potrzebujesz, aby znaleźć swój zegarek Apple

Aby znaleźć zegarek Apple Watch, potrzebujesz aktualnego oprogramowania i trochę pracy przygotowawczej. Przede wszystkim, aby w ogóle skorzystać z funkcji Znajdź mój zegarek, musisz mieć system iOS 10 lub nowszy i watchOS 3 lub nowszy. (Jeśli nigdy wcześniej nie aktualizowałeś zegarka i chcesz go przejrzeć, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym aktualizacji zegarka Apple Watch tutaj).

Ponadto rodzaj funkcji Find My Watch, do których będziesz mieć dostęp, oraz zakres ich działania jest ograniczony przez posiadaną wersję sprzętową zegarka Apple Watch. Wszystkie funkcje działają na wszystkich zegarkach Apple, o ile znajdują się w zasięgu Bluetooth towarzyszącego im iPhone’a, ale tylko Apple Watch Series 2 ma wbudowane Wi-Fi i GPS, które umożliwiają działanie funkcji, gdy telefon jest daleko.

Wreszcie, i całkowicie rozumiemy, co to będzie gorzkie odkrycie, jeśli czytasz ten artykuł po tym, jak już zgubiłeś zegarek i wpadłeś w panikę, musisz włączyć funkcję Znajdź mój telefon na iPhonie, na którym znajduje się zegarek Apple Watch sparowane zz górylub funkcje nie będą dostępne. Nie martw się jednak, nie ma dodatkowej konfiguracji: każdy zegarek Apple Watch sparowany z iPhonem z włączoną funkcją Znajdź mój telefon automatycznie dodaje zegarek Apple Watch do listy urządzeń.

Jak znaleźć swój zegarek Apple?

Korzystasz z aktualnego systemu iOS i watchOS, masz włączoną funkcję Znajdź mój telefon (automatyczne przeciąganie zegarka Apple Watch podczas jazdy), a teraz brakuje zegarka. Przyjrzyjmy się najpierw, jak łatwo zlokalizować zegarek, gdy jest w pobliżu, a następnie przejdź do bardziej drastycznych środków, takich jak zdalne blokowanie i wycieranie.


Aby uzyskać dostęp zarówno do podstawowych, jak i zaawansowanych funkcji, po prostu otwórz aplikację Watch na sparowanym urządzeniu i wybierz brakujący zegarek, na przykład:

1627392306 828 Jak znalezc zgubiony zegarek Apple

W menu zegarka kliknij ikonę dodatkowych informacji „i”:

1627392306 78 Jak znalezc zgubiony zegarek Apple

Wybierz „Znajdź mój zegarek Apple”, aby rozpocząć proces wyszukiwania.

1627392306 324 Jak znalezc zgubiony zegarek Apple

Ten wybór przeniesie Cię do aplikacji „Znajdź iPhone’a” na telefonie, z aplikacją skupioną na zegarku (na marginesie, zawsze możesz użyć aplikacji Znajdź iPhone’a od samego początku, a nawet zalogować się do icloud.com aby użyć lokalizatora internetowego, ale użycie aplikacji Watch przeniesie Cię bezpośrednio do odpowiedniego menu).

Jak znalezc zgubiony zegarek Apple

W menu lokalizacji zobaczysz zegarek Apple Watch (jeśli Twój telefon może połączyć się z zegarkiem lub zegarek Apple Watch Series 2 może połączyć się z Internetem) z przybliżoną lokalizacją. Czasami to wystarczy: jeśli wygląda na to, że zegarek stoi w samochodzie zaparkowanym na ulicy, istnieje duża szansa, że ​​zegarek stoi w samochodzie zaparkowanym na ulicy. Jeśli nie, masz inne opcje.

Znajdź swój telefon za pomocą alertu dźwiękowego

Jeśli jednak potrzebujesz więcej niż przypomnienia, niż zegarek znajduje się na siłowni z tyłu samochodu, czas na wklejenie bardziej zaawansowanych opcji, widocznych na dole powyższego zrzutu ekranu: „Odtwórz dźwięk”, „ Tryb utracony” i „Wymaż zegarek”.

Funkcja „Odtwarzaj dźwięk” jest świetna w sytuacjach, gdy po prostu zgubiłeś zegarek, i działa dokładnie tak samo, jak funkcja w Apple Watch, która pozwala znaleźć zaginionego iPhone’a: ​​dotykasz przycisku, a zegarek odtwarza głośny dzwonek. Będzie nadal odtwarzał głośny dzwonek z poniższym komunikatem wyświetlanym na zegarku, dopóki go nie zlokalizujesz i nie dotkniesz „Odrzuć”.

1627392306 2 Jak znalezc zgubiony zegarek Apple


Jeśli zegarek po prostu zgubił się w poduszkach kanapy, powinno to wystarczyć, aby Cię ostrzec.

Oznacz swój zegarek jako „zgubiony”

Jeśli wyciśnięcie dzwonka z zegarka nie zawęża wzorca wyszukiwania, być może nadszedł czas, aby uznać zegarek za zgubiony. W tym momencie nadszedł czas, aby dotknąć „Tryb utracony” i oznaczyć zegarek jako utracony. Dotknij go, a następnie wybierz „Włącz tryb utracony”.

1627392306 437 Jak znalezc zgubiony zegarek Apple

Najpierw zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu kontaktowego, który będzie wyświetlany na zgubionym zegarku Apple Watch.

1627392307 194 Jak znalezc zgubiony zegarek Apple

Następnie zostaniesz poproszony o użycie dostarczonej wiadomości w puszkach (lub edytowanie jej za pomocą własnej wiadomości). Ta wiadomość wraz z podanym numerem telefonu pojawi się na zegarku.

1627392307 445 Jak znalezc zgubiony zegarek Apple

Po kliknięciu przycisku „Gotowe” wybrane opcje zostaną zapisane, a sieć iCloud spróbuje dostarczyć je do zaginionego zegarka. Wracając do głównego ekranu, jest jedno ostatnie ustawienie, które możesz przełączać: powiadomienia e-mail. Możesz to zrobić, stukając „Powiadom po znalezieniu” — wiadomości e-mail z powiadomieniami o stanie zegarka Apple Watch zostaną dostarczone na główny adres e-mail powiązany z Twoim kontem Apple.

1627392307 888 Jak znalezc zgubiony zegarek Apple


Po tych zmianach zegarek, jeśli można się z nim połączyć przez Bluetooth lub Wi-Fi, zostanie oznaczony jako zagubiony, tak jakby ktoś go podniósł, wyświetli komunikat w następujący sposób:

1627392307 945 Jak znalezc zgubiony zegarek Apple

Zegarek można odblokować tylko za pomocą bieżącego lub ostatnio używanego hasła. W dowolnym momencie możesz zmodyfikować ustawienia trybu utraconego lub wyłączyć go, dotykając ponownie ikony „Tryb utracony”. Zobaczysz następujące menu:

1627392307 909 Jak znalezc zgubiony zegarek Apple

Tutaj możesz zmienić numer, wiadomość, czy otrzymujesz aktualizacje e-mail, a także całkowicie wyłączyć tryb utracony. Należy pamiętać, że podobnie jak sama funkcja wyszukiwania, te zmiany, z wyjątkiem wyłączenia aktualizacji e-mail, nie zostaną zastosowane, jeśli zegarek znajdzie się poza zasięgiem komunikacji.

Opcja nuklearna: wytrzyj zegarek

Załóżmy, że możesz zobaczyć swój zegarek Apple Watch na mapie satelitarnej, wiesz, że nadal jest aktywny, ale istnieją pewne okoliczności łagodzące, które uniemożliwiają jego pobranie. Może nie jesteś już w tej części kraju, a może zegarek znajduje się w niebezpiecznej części miasta i ani ty, ani policja nie jesteście zainteresowani podjęciem ryzyka, aby go odzyskać. Bez względu na przyczynę, możesz chcieć zdalnie je wyczyścić, aby usunąć z niego wszystkie dane osobowe.

Aby to zrobić, dotknij ikony kosza oznaczonej „Wymaż zegarek” w interfejsie Znajdź mój zegarek. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie, że chcesz wymazać zegarek.

1627392307 520 Jak znalezc zgubiony zegarek Apple

Po wybraniu „Wymaż Apple Watch” zostaniesz ponownie poproszony o potwierdzenie procesu, wprowadzając hasło. Gdy tylko zegarek będzie mógł połączyć się z Internetem, zostanie zdalnie przywrócony do stanu fabrycznego.

Co się stanie, jeśli nie możesz znaleźć swojego zegarka?

Idealnie znajdziesz swój zegarek. Dużo mniej niż idealnie, już nigdy go nie zobaczysz. Nawet jeśli nigdy nie widzisz nawet mignięcia na mapie ani powiadomienia e-mail, możesz spać spokojnie, wiedząc o dwóch rzeczach. Po pierwsze: nawet jeśli nie możesz wyczyścić zegarka, dane na zegarku są nadal zaszyfrowane, a jeśli użyjesz kodu dostępu do zegarka, nikt, kto go znajdzie, nie będzie mógł uzyskać do niego dostępu (ani nie może sparować go z iPhonem, aby wyciągnąć dane wyłączone).


Po drugie, aktywacja każdego zegarka Apple Watch jest zablokowana na telefonie, z którym jest oryginalnie sparowany (chyba że wyraźnie wyzwolił go właściciel tego zegarka i telefonu). Chociaż utrata zegarka nie jest zabawna, możesz przynajmniej spać spokojnie, wiedząc, że nawet jeśli jakiś szarpnięcie na siłowni go podniesie, nie ma to dla nich absolutnie żadnej wartości. Skradzione zegarki Apple nigdy nie mogą być sparowane z innym iPhonem.

Na koniec, jeśli czytasz ten artykuł z ciekawości (ponieważ zegarek jest nadal mocno przymocowany do nadgarstka), poświęć chwilę, aby ustawić hasło do zegarka i włączyć funkcję Znajdź mój iPhone, więc powinien ten pamiętny dzień chodź tam, gdzie albo kanapa, albo zręczne ręce kieszonkowca ukradną ci zegarek, będziesz miał jakieś wyjście.

Czy ten post był pomocny?