Skip to content

Jak zobaczyć procesor i szybkość telefonu z Androidem?

29 de grudzień de 2021
Phone processor

Niektórzy lubią wiedzieć, co zasila urządzenie w ich kieszeni, inni po prostu zapomnieli o specyfikacji. Niezależnie od przypadku, pokażemy Ci, jak zobaczyć procesor w telefonie z Androidem — i jak szybki jest.

Niestety, w przeciwieństwie do sprawdzania ilości pamięci RAM w urządzeniu z Androidem, nie są to informacje, które możemy znaleźć we wbudowanej aplikacji Ustawienia. Zamiast tego użyjemy przydatnej aplikacji o nazwie „DevCheck”.

Najpierw pobierz DevCheck ze sklepu Google Play na swoje urządzenie z Androidem. Ta aplikacja istnieje od dłuższego czasu, jest bezpłatna, prosta w użyciu i bardzo dobrze sprawdzona.

DevCheck ze Sklepu Play.

Następnie otwórz aplikację. Zostaniesz przywitany kartą „Pulpit nawigacyjny”, która jest przeglądem stanu urządzenia. Przejdziemy do zakładki „Sprzęt”.

Przejdź do zakładki „Sprzęt”.

U góry zobaczysz nazwę swojego procesora. W niektórych przypadkach może nie mieć pełnej nazwy, jak widać tutaj z „Lwia paszcza 76x”. Możesz wyszukać w Internecie numer modelu wymieniony dla „Sprzęt”, aby znaleźć pełną nazwę, która w tym przypadku brzmi „Snapdragon 765 5G”.

Informacje o procesorze.

Aby zobaczyć szybkość procesora, możesz wrócić do zakładki „Pulpit nawigacyjny” i obserwować „Status procesora” w czasie rzeczywistym. „Szybkość” procesora jest trudna do oszacowania, a liczby te prawdopodobnie niewiele Ci powiedzą, ale są tutaj dla Twojej ciekawości.

Prędkość CPU.

To wszystko! DevCheck to bardzo przydatna aplikacja, jeśli jesteś ciekawy, jak działa Twój telefon. Może również wyświetlać wiele informacji o innych rzeczach, takich jak stan baterii, połączenia sieciowe i informacje o kamerze.

Czy ten post był pomocny?