Skip to content

Jak zobaczyć wszystkie dane, które masz na Instagramie?

24 de lipiec de 2021
xpreview 3.png.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic .AAghOMCBNz 1024x471 1

Instagram jestten miejsce do udostępniania zdjęć i podobnie jak większość sieci społecznościowych, śledzi dziwne i cudowne rzeczy. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie rzeczy śledzi? Oto jak to wszystko zobaczyć.

Większość sieci społecznościowych gromadzi dane; pomaga im dostosować doświadczenie do naszych potrzeb. Historie wyszukiwania pozwalają im oferować posty, które z większym prawdopodobieństwem chcielibyśmy zobaczyć, i tak, doskonalić reklamy, aby widzieć tylko te, z którymi jesteśmy bardziej skłonni wchodzić w interakcje. Niekoniecznie jest to zła rzecz, a najciekawsze jest to, gdy zajrzymy za zasłonę. W końcu nieczęsto zdarza się, że tego rodzaju dane są tak łatwo dostępne.

Instagram umożliwia przeglądanie wszystkich zebranych przez siebie danych, które są przechowywane w jednym miejscu. Mniej przydatne, nie możesz znaleźć żadnego z nich w samej aplikacji Instagram i chociaż możesz zostać wybaczony za zapomnienie, że Instagram ma obecność w Internecie, to właśnie tam musisz udać się, aby zobaczyć dane, które firma ma na Twój temat.

Jak zobaczyć wszystkie dane zebrane przez Instagram

Na początek przejdź do tego, co nazywa Instagram Narzędzie dostępu—Instagram nie ułatwia odnalezienia tej strony w inny sposób. Aby kontynuować, może być konieczne wprowadzenie danych logowania na Instagramie.

Zaloguj się do Instagrama

Następna strona, którą zobaczysz, pokazuje wszelkiego rodzaju informacje, począwszy od daty dołączenia do Instagrama. Kliknij wpis, aby zobaczyć więcej informacji o czymś konkretnym, takim jak historia wyszukiwania na Instagramie.

Kliknij opcję, aby zobaczyć swoje dane


Jest tu mnóstwo informacji, niektóre z nich są naprawdę niesamowite. Na przykład, czy kiedykolwiek odpowiedziałeś na pytanie w relacji na Instagramie? Co powiesz na jeden z tych suwaków Emoji? Instagram zapamiętuje oba te elementy i pokaże Ci, kiedy to zrobiłeś, a także osobę, z którą miałeś kontakt.

Dane suwaka emoji na Instagramie

Inne interesujące informacje to wszelkie ankiety, z którymi wchodziłeś w interakcję, a także wszystkie obserwowane hashtagi. Jeśli kiedykolwiek zmieniłeś swoje imię i nazwisko lub nazwę użytkownika, to wszystko jest również rejestrowane.

Dane ankiety na Instagramie

Być może najciekawsze ze wszystkich jest to, że możesz zobaczyć, jakie reklamy wyświetla Ci Instagram na podstawie tego, jakie według niego są Twoje zainteresowania.

Dane reklam na Instagramie

To całkiem niesamowite, prawda? Teraz, gdy znasz już wszystkie informacje, które ma na Twój temat Instagram, możesz rozważyć całkowite usunięcie konta, jeśli Ci to przeszkadza.

Czy ten post był pomocny?