Skip to content

Jak zresetować pilota Roku

13 de lipiec de 2022
roku remote tv screen

Pilot Roku w dłoni przed ekranem głównym Roku.

Jeśli Twój pilot Roku zaczyna się sypać, być może nadszedł czas, aby zacząć od nowa z urządzeniem do przesyłania strumieniowego Roku. Pokażemy Ci, jak zresetować pilota i ponownie go sparować, aby, miejmy nadzieję, rozwiązać wszelkie problemy.

Piloty Roku dzielą się na dwie kategorie — te z wymiennymi bateriami i te ze zintegrowanymi akumulatorami. Omówimy, jak zresetować oba te typy.

Wskazówka: Zanim przejdziesz przez proces resetowania, dobrze jest wymienić baterie lub naładować pilota, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Może po prostu mieć rozładowaną baterię.

Najpierw odłącz kabel zasilający od telewizora Roku, dekodera lub pendrive’a i odczekaj 10 sekund przed ponownym podłączeniem.

Po uruchomieniu Roku i pojawieniu się na ekranie głównym uruchom ponownie pilota. Możesz to zrobić, wyciągając i ponownie wkładając baterie. W przypadku pilotów z możliwością ładowania przytrzymaj mały przycisk parowania przez 20 sekund i zwolnij go, gdy wskaźnik stanu zacznie szybko migać na zielono.

Tył ładowalnych i zasilanych bateryjnie pilotów Roku.

Następnie przytrzymaj przycisk parowania przez 5 sekund, aż dioda stanu zacznie migać na zielono. Poczekaj, aż Roku nawiąże połączenie z pilotem.

Teraz możesz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na telewizorze, aby sparować pilota!

Napraw pilota Roku.

To takie proste! Urządzenia Roku zwykle wykonują dobrą robotę, utrzymując połączenia z pilotami, ale czasami konieczne może być zresetowanie i ponowne sparowanie – podobnie jak ponowne uruchomienie Roku może czasami rozwiązać małe problemy.

Czy ten post był pomocny?