Skip to content

Jak zresetować program uruchamiający aplikacje Androida do ustawień domyślnych?

21 de lipiec de 2021
IMG 9736 650x300

Zabawa z nowymi programami uruchamiającymi aplikacje na Androida jest całkiem fajna, ale nie jest do końca jasne, jak wrócić do domyślnego programu uruchamiającego Google. Czytaj dalej, jak pokazujemy.

Przełączanie domyślnych aplikacji może być nieco mylące. W rzeczywistości zmiana domyślnego programu uruchamiającego była wystarczająco myląca, że ​​począwszy od Androida 4.4, Google dodał znacznie bardziej oczywisty sposób na zrobienie tego. W dużej mierze pozostało to samo do Androida 7.0, kiedy Google zmieniło trochę. Opiszemy, jak zmienić program uruchamiający we wszystkich wersjach Androida, zaczynając od najnowszej wersji.

Zmiana domyślnego programu uruchamiającego w Androidzie 7.x Nougat

W Nougat ustawienie domyślnego programu uruchamiającego można znaleźć w tym samym miejscu, co każda inna domyślna aplikacja. Ma to sens, gdy się nad tym zastanowisz, ale może to nie być pierwsze miejsce, na które patrzysz – zwłaszcza jeśli przywykłeś do starej, sprzed Nugatowej metody.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do menu Ustawienia. Pociągnij dwukrotnie obszar powiadomień, a następnie stuknij ikonę koła zębatego.

Jak zresetowac program uruchamiajacy aplikacje Androida do ustawien domyslnych


Stamtąd przejdź w dół do „Aplikacje”, a następnie kliknij ikonę koła zębatego wżemenu.

1626884566 784 Jak zresetowac program uruchamiajacy aplikacje Androida do ustawien domyslnych1626884566 792 Jak zresetowac program uruchamiajacy aplikacje Androida do ustawien domyslnych

Nieco dalej w tym menu zobaczysz wpis „Aplikacja domowa” – dotknij tego, zmień program uruchamiający i gotowe.

1626884566 592 Jak zresetowac program uruchamiajacy aplikacje Androida do ustawien domyslnych1626884566 17 Jak zresetowac program uruchamiajacy aplikacje Androida do ustawien domyslnych

Zmiana domyślnego programu uruchamiającego w Androidzie 4.4 – 6.x

Zmiana programu uruchamiającego w systemie Android 4.4 – 6.x jest jeszcze łatwiejsza. Przeciągnij obszar powiadomień dwa razy, a następnie dotknij ikony koła zębatego, aby przejść do Ustawień. Następnie przewiń w dół i dotknij opcji Strona główna. Otóż ​​to. Warto zauważyć, że ta opcja będzietylko pokaż się, jeśli masz zainstalowanych wiele programów uruchamiających. Jeśli nadal korzystasz z opcji na akcje, tego wpisu nie będzie.

UWAGA: Wiele urządzeń Samsung nie ma opcji „Dom” w głównym menu Ustawienia. Jeśli twój nie ma tego wyboru, będzie to bardziej podobne do powyższych instrukcji Nougat – po prostu przejdź do Ustawienia> Aplikacje> Aplikacje domyślne.

1626884567 345 Jak zresetowac program uruchamiajacy aplikacje Androida do ustawien domyslnych1626884567 69 Jak zresetowac program uruchamiajacy aplikacje Androida do ustawien domyslnych

W menu głównym znajdziesz bardzo wygodny ekran wyboru uruchamiania aplikacji.

Z menu głównego możesz wybrać nowy program uruchamiający, a także usunąć programy uruchamiające, których już nie potrzebujesz. W domyślnym programie uruchamiającym opcja usuwania będzie zawsze wyszarzona (lub w ogóle nie będzie ikony, w zależności od wersji Androida). Starsze urządzenia z Androidem będą miały domyślny program uruchamiający o nazwie „Launcher”, gdzie nowsze urządzenia będą miały „Google Now Launcher” jako domyślną opcję. Jest to oczywiście również uzależnione od kompilacji producenta – na przykład domyślna opcja nazywa się „TouchWiz”. Na urządzeniach LG nazywa się po prostu „Dom”.

1626884567 637 Jak zresetowac program uruchamiajacy aplikacje Androida do ustawien domyslnych

Zmiana domyślnego programu uruchamiającego w systemie Android przed 4.4

Jeśli używasz urządzenia z dowolną wersją Androida przed 4.4, musisz nieco inaczej (i mniej intuicyjnie) zmienić domyślny program uruchamiający.


Najpierw musisz przejść do Ustawienia> Aplikacje> Wszystko.

1626884567 592 Jak zresetowac program uruchamiajacy aplikacje Androida do ustawien domyslnych

Przewiń w dół i poszukaj swojegoobecny uruchamianie aplikacji. W przypadku naszego przykładowego urządzenia domyślnym launcherem jest Google Now Launcher.

Kliknij bieżący domyślny program uruchamiający, a następnie przewiń w dół do sekcji „Uruchom domyślnie”.

1626884567 487 Jak zresetowac program uruchamiajacy aplikacje Androida do ustawien domyslnych

Dotknij „Wyczyść domyślne”, aby usunąć domyślną flagę programu uruchamiającego. Następnie naciśnij przycisk home na urządzeniu, aby uruchomić funkcję uruchamiania.

1626884567 266 Jak zresetowac program uruchamiajacy aplikacje Androida do ustawien domyslnych

Wybierz żądany program uruchamiający, a następnie wybierz „Zawsze”, jeśli chcesz zatwierdzić wybór, lub „Tylko raz”, jeśli chcesz się nim pobawić.

To wszystko! Niezależnie od tego, czy próbujesz przełączyć się z powrotem do trzeciego programu uruchamiającego, który wypróbowałeś, czy domyślnego, od którego zacząłeś, wystarczy kilka kliknięć w prawym menu, aby rozwiązać problem.

Czy ten post był pomocny?