Skip to content

Jak zresetować widok folderów Eksploratora plików w systemie Windows 10?

6 de sierpień de 2021
2018 09 23 10h53 44

System Windows 10 pozwala dostosować sposób wyświetlania zawartości folderów, dodając lub usuwając panel podglądu/szczegółów, wyświetlając układ ikon, grupując i sortując i nie tylko. Jeśli chcesz pozbyć się wprowadzonych dostosowań, możesz przywrócić domyślny widok folderu.

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że system Windows ma pięć różnych szablonów, dla których można dostosować widoki folderów. Te szablony obejmują foldery na przedmioty ogólne, dokumenty, obrazy, muzykę i wideo. Gdy resetujesz określony widok folderu, resetujesz tylko widok dla szablonu dołączonego do folderu, który aktualnie przeglądasz. Na przykład, jeśli zresetujesz folder za pomocą szablonu muzycznego, wszystkie foldery muzyczne w systemie zostaną zresetowane, ale foldery korzystające z innych szablonów pozostaną nietknięte.

Zacznij od uruchomienia Eksploratora plików i przejdź do folderu, który używa szablonu, który chcesz zresetować.

Przejdź do zakładki „Widok”, a następnie kliknij przycisk „Opcje”.

1628230273 941 Jak zresetowac widok folderow Eksploratora plikow w systemie Windows 10

W otwartym oknie Opcje folderów przejdź do zakładki „Widok”, a następnie kliknij przycisk „Resetuj foldery”. W oknie potwierdzenia kliknij przycisk „Tak”.

1628230274 375 Jak zresetowac widok folderow Eksploratora plikow w systemie Windows 10


Na koniec kliknij „OK”, a wszystkie dostosowania widoku folderów, które wprowadziłeś w tym konkretnym szablonie, zostaną zresetowane do domyślnych ustawień systemu Windows.

1628230274 479 Jak zresetowac widok folderow Eksploratora plikow w systemie Windows 10

Teraz, gdy wróciłeś do nowego początku, możesz nadal dostosowywać widoki folderów, a gdy już to robisz, skonfiguruj opcje folderów, aby uzyskać jeszcze więcej z Eksploratora plików i wszystkich jego zgrabnych drobnych poprawek, o których być może nie wiedziałeś.

Czy ten post był pomocny?